Proč nepožádali Evanse?

Proč nepožádali Evanse? https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26468/bmid_proc-nepozadali-evanse-Ffb-26468.jpg 4 398 52

Tentokrát nesledujeme Hercula Poirota nebo Jane Marplovou při mistrovském odhalení, bleskových dedukcích či zázračném pochopení souvislostí, ale dva úplně obyčejné lidi, kterým se tento příběh stal. Stejně tak by se mohl stát i nám. Vše začíná v Marchboltu na golfovém hřišti, kde syn místního vikáře Bobby Jones objeví umírající muže, který zabloudil a spadl. Bobbyho žene vlastní zvědavost – kdo je žena na fotografii v kapse mrtvého a kde se tu vzal? Proto začíná se svojí přítelkyní Frankie Derwentovou pátrat, aby odpověděli na jeho poslední slova – „Proč nepožádali Evanse?“ Oba mladí lidé riskují své životy, aby odhalili tajemství, zpočátku jen domnělé. Ve hře jsou podvodníci, drogy, bohatsví a dědictví. Čím více se přibližují pravdě, tím tvrdší a vychytralejší je protivník. Až tváří v tvář skutečnému vrahovi začínají Frankie a Bobby chápat, jak to doopravdy bylo…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Why Didn't They Ask Evans? , 1934

konicekbily
07.09.2015 5 z 5

Netradiční vyšetřovatelé určitě zjistí proč Evanse nepožádali, a zjistí toho mnohem víc.

Marceles
17.01.2015 5 z 5

Přestože se případu - tak trochu proti své vůli - ujala dvojice mladých, nezkušených a neznámých "detektivů", jedná se o detektivku v tom nejlepším smyslu slova, která se může směle řadit k jiným, známějším a oceňovanějším dílům Agathy Christie.

markétka2002
14.03.2014

moji oblíbení Bobby a Frankie jsou opět v akci škoda že jsem tu knihu stratila.

BooksLucyKing
20.02.2014 5 z 5

Vynikající detektivka. Bobby a Frankie byli super dvojka.

wooloong
06.10.2013 5 z 5

SPOILER: Ten název knížky v češtině moc nesedí, co? KONEC SPOILERU.

jaja64646460
27.12.2012 5 z 5

Hodně dobrá detektivka.

Selinute
11.11.2012 3 z 5

Tak tato Christie mě zrovna neoslovila. Řadím ji mezi ty průměrné.

safira111
27.11.2011 5 z 5

Zajímavé, ale trošku překombinované, ale napínavé až do konce.

mariana
13.05.2011

Mám radši Marplovou a Poirota. Christie je perfektní v detektivkách, ale nesedí jí špionáže - to říkal i J. Škvorecký:-)) Pořád jsem čekala a čekala, ale překvapení se nekonalo. U jejích jiných knížek jsem četla s otevřenou pusou, ale to není tenhle případ.

evickakyticka
15.03.2011 3 z 5

Ani slečna Marplová, ani E. Poirot mě jako postavy od Aghaty nezaujaly. Proto jsem zvolila tuto knihu, kde záhadnou vraždu vyšetřují dva úplně odlišní lidé. Vyřešení vraždy se mi nakonec zdálo poněkud komplikovanější než jsem čekala a mnoho až příliš "náhodných náhod", které se během vyšetřování udály, příběhu na kráse moc nepřidaly...Přesto se pokusím najít jinou knihu, která si vyslouží vice hvězdiček, než jen tři.

LenaBil
01.02.2011 5 z 5

Tuto knihu jsem začala číst večer před spaním s tím, že přečtu jednu dvě kapitoly a půjdu spát. Nakonec to dopadlo tak, že jsem přečetla přes půl knihy a druhý den ten zbytek. Je to velmi čtivá kniha, od které se lze jen velmi těžko odtrhnout a ačkoli nepatří mezi nejslavnější Agathy díla, pro mne je to jedno z nejoblíbenějších.

pistalka
15.12.2010 5 z 5

Nejdřív budu citovat samotnou Agathu: „Jdete na čaj k přítelkyni. Když se tam objevíte, její bratr zavírá rozečtenou knihu - odkládá ji se slovy: ‚Není to špatné, ale proboha proč nepožádali Evanse?' A vy se v tom okamžiku rozhodnete, že kniha, kterou zakrátko napíšete, se bude jmenovat Proč nepožádali Evanse? Nevíte ještě, co bude ten Evans zač. Nevadí. Evans se dostaví v pravý čas - název je však už stanoven…"

Pak o 70 let později jdete po knihovně, koukáte po knihách, až vás do očí praští kniha s podivným názvem Proč nepožádali Evanse? Co to asi může být? Proč se to tak jmenuje? No, něco od Agathy jste už četli a bylo to dobré, navíc začínají letní prázdniny a vy jdete na měsíc do rehabilitačního ústavu. Tam by se něco ke čtení hodilo, no ne?
A zatímco měsíc v ústavu je naprosto příšerný a rádi byste jej vymazali z hlavy, na Proč nepožádali Evanse? nikdy nezapomenete a zhltnete ho za jeden den.