Vše, co k tobě cítím

Vše, co k tobě cítím https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492097/bmid_vse-co-k-tobe-citim-Eim-492097.jpg 4 104 49

Pro tebe všechno série

Zaříkávač koní Damián Álvarez slaví velké mezinárodní úspěchy a má hodně fanynek. O svém již dospělém synovi se dozví jen pár dní před tím, než si syn vezme život. Damián v šoku odřekne všechna turné a stáhne se na rodinnou usedlost v Andalusii. Když ho nečekaně vyhledá Linda Grünfelderová, psychiatrička jeho syna, hází nejprve vinu na ni a je zatvrzelý vůči veškerému okolí. V jedinečné atmosféře španělského hřebčína se rozplétají rodinné historie a propojují se životy lidí, kteří by se bez tragické události nikdy nesetkali. Linda se na farmě seznamuje s mnoha jejími obyvateli. Někteří jsou členové blízké rodiny Damiána, jiní jsou zaměstnanci. Všichni se starají o více než sto andaluských koní. Španělský temperament a německý smysl pro pořádek a pravidla se na první pohled jeví jako neslučitelné. Přesto Damiána na Lindě něco přitahuje. Podaří se právě jí prolomit jeho tvrdou skořápku? Nebo odjede z farmy s nepořízenou a jen s několika pěknými zážitky od koní?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

Alles, das ich für dich fühle , 2020

MilackovaN
03.01.2023 3 z 5

V tomto romantickém příběhu mi něco chybělo. Navíc tematiku koní moc nemusím, takže i to mi na celkovém prožitku z knihy moc nepřidalo. Linda mi k srdci taky zrovna nepřirostla. Jediný, ke komu jsem si našla vztah byla vedlejší postava Nurie a její maminky. A jedna hvězda navíc za prostředí mého milovaného Španělska.

Vknihách
23.11.2022 4 z 5

Nemka Linda je psychiatrička. Čo ju spája so španielskym zariekavačom koní Damiánom? Jedna hrozná tragédia.
Linda pricestuje do Španielska, kde ju okrem Damiána prijmú s otvorenou náručou. Aj keď je cudzinka a nikto netuší prečo prišla, na ranči je dosť miesta a obyvatelia tohto konského raja sú veľmi pohostinní. Príbeh je rozprávaný z oboch pohľadov hlavných hrdinov,čo je veľmi dobre, pretože vidíme myšlienkové pochody najmä Damiána, ktorý je odťažitý, ufrflaný, utrápený a pred Lindou sa snaží vytvoriť ochranný múr. Linda mu pripadá krásna, ale keďže ju viní z osobnej tragédie, nechce s ňou mať nič spoločné. Aspoň si to nahovára a snaží sa držať ďalej. Veľmi mu to nevychádza. Všetci na haciende to vidia. Linde sa naopak Damián páči, aj si to pripúšťa a veľmi ju mrzí, že jej pripisuje vinu za niečo, za čo naozaj nemôže. Obe hlavné postavy majú svoje trápenia.
Damián sa cíti menejcenný preto,ako ho vychovával otec. Linda si v srdci nesie výčitky kvôli sestre,preto žije svoj život podľa vzoru matky a nie taký, aký by ho chcela mať ona sama. Matka ju viní aj z toho, že do Španielska odišla. Nezáleží jej na tom aké je to pre Lindu dôležité. Postupne ale Damiánove hradby začnú pukať v základoch a dovolí sám sebe preniknúť do Lindinho života. Je veľmi dobre, že autorka popisuje emócie aj (no pre mňa najmä) u Damiána, lebo z jeho strany som absolútne necítila žiadnu chémiu, žiadne reálne city,celé jeho chovanie by mi prišlo absolútne neopodstatnené. Napríklad, v bare by som z jeho správania a postoja očakávala vyvolanie nejakého konfliktu. On, so svojou zádumčivou povahou sa však rozhodne ísť tancovať!!!
(Celý text nájdete na https://blogvknihach.blogspot.com/2022/11/vse-co-k-tobe-citim.html?m=1 )

lusitta05
20.11.2022 4 z 5

Tak som strávila veľmi kľudnú nedeľu s touto príjemnou knihou. Príbeh fajn a Damián a Linda boli super. Tiež mam radšej príbehy so zrelšími postavami, než z prostredia vysokej školy. Ja som spokojná.

Mojepočteníčko
19.11.2022 4 z 5

Já vám teda řeknu - dostat se k nějaký tý romantice skoro až na konci srpna, to je docela prekérka. Ale co, nakonec pro vás jednu přečtenou mám...
Linda si vezme na hrb docela těžkej úkol. Rozhodne se odjet z Německa, aby předala dopis svého zesnulého pacienta jeho otci. A tím není nikdo jiný než charismatický Damián, který žije ve Španělsku a je proslulý svou prací s koňmi.
Nejspíš si nemusíme věšet bulíky na nos. Všichni víme, jak takový příběhy končí. Já jen chci, abyste věděli, že tenhle za přečtení stojí. Mě se líbil moc. A nejen proto, že mi prostředí koňský stáje není cizí. Čtivý, nepřeslazený, dotýkající se vážnějších témat. Krásný popisy, při kterých představivost pracuje na plný obrátky, to všechno okořeněný špetičkou erotiky. Co chcete v létě víc

alzbeta4340
10.10.2022 3 z 5

Autorka vytvořila několik různých možností rozvoje příběhu - dopis nepoznaného syna nebo výcvik koní či záchrana koně týraného. Ke škodě čtenářů není nic z toho dostatečně rozvedeno a zůstali jsme proto u dějově jednoduchého čtení pro ženy. Nemám celkem nic proti tomu, jen mám pocit, že kniha mohla být ještě daleko lepší. Možná bude další díl?

sabiburesova
09.10.2022 5 z 5

To byla taková nádhera :) Pohlazení po duši tohle čtení, moc doporučuji!

dooky
16.09.2022 4 z 5

Další z německých autorek a musím říct, že jsem velmi spokojená. Tento příběh mi vlastně seděl daleko lépe, než třeba knihy od Mony Kasten a spol... Mám raději příběhy z dospělejšího prostředí, než vysokoškolské koleje. Je to takový zajímavý proces úměrně k věku, který na sobě poslední dobou pozoruji. Tato kniha je zasazená do úžasného a nepříliš obvyklého prostředí a je psaná velmi čtivě. Hvězdu ubírám pouze za celkem zbytečně urychlený vývoj vztahu mezi hlavními hrdiny, já bych dala klidně více prostoru poznávání a oťukávání. No a slůně Bambi mě vyloženě praštilo do očí :-) ale to jen taková drobnost na závěr.

hana1039
13.09.2022 4 z 5

Tak tohle si přečtěte, když budete mít potřebu relaxu... pláže,slunce, hacienda a samozřejmě koně...toto na vás čeká...

Ketfl
09.09.2022 4 z 5

Příjemná a oddychová kniha. Na rozdíl od dalších německých autorek je tato spíše pro starší čtenářky. Španělsko, koně, dobré jídlo, jižanský temperament a láska. Já jsem spokojená. Ano, četla jsem už lepší knihy, ale nemohu si na nic extra stěžovat. Těším se na další díly.

niki2698
05.09.2022 5 z 5

Kniha byla taková oddychová, zaujala že začátku hlavně obálkou a pro některé by mohla být nudná, ale zbožňuju prostředí Španělska a koní, dokázala jsem si to představit, takže mě kniha bavila a doporučuji ️

kristyna9911
02.09.2022 5 z 5

Jednohubka na jeden den. Napsaná velice příjemně

Stojí za přečtení

tereza9371
27.08.2022 3 z 5

Knihu bych doporučila spíše "starším" čtenářům. Jako mladá (24) a bezdětná jsem se nedokázala vcítit do jednoho z hlavních témat, a to smrti syna. Možná i proto jsem si s Damiánem nesedla a byl mi nesympatický. Naopak Lindu jsem si díky jejímu odhodlání oblíbila hned. Nejvíc mi k srdci ale přirostla Nuria, na jejíž příběh jsem opravdu zvědavá.

Každopádně jsem si ráda přečetla milý příběh v úžasném prostředí, který jsem zhltla na dva zátáhy.

IG: vesnicka_knihomolka

Lovana
24.08.2022 4 z 5

Kniha další německé autorky, která mě v prvé řadě nalákala svou nádhernou obálkou. Zároveň pokaždé doufám, že se nová německá autorka připojí k mé oblíbené trojici – Laura Kneidl, Mona Kasten, Lilly Lucas, které jsou pro mě ze všech autorek „německé stáje“ nejlepší a každou jejich novou knihu očekávám s velkým očekáváním. Zatím se k nim žádná další autorka nepřidala a bohužel ani s touto autorkou se to nezměnilo. Tím ale v žádném případě nechci říct, že by kniha byla špatná, to vůbec ne, jen v porovnání s knihami mých tří oblíbených německých autorek mi v knize něco chybělo.
Nicméně co knize rozhodně nechybí je čtivost, stránky mi ubíhaly rychlostí blesku. Ani jsem se nenadála a už jsem byla ponořena v příběhu, čemuž rozhodně pomohlo i to, že je příběh vyprávěn z pohledů obou hlavních postav, což já mám obecně radši než když vše vidíme jen „očima“ jedné postavy… Zaujalo mě, že tentokrát se setkáváme se staršími postavami než jsme u německých autorek povětšinou zvyklí, vůbec mi to nevadilo, stejně jako mi vůbec nevadilo to, že se ocitáme v jiném prostředí než je prostředí školy, kampusu, kolejí a podobně. Prostředí se mi líbilo hrozně moc, hned bych se do Španělska vydala, chtěla bych vyzkoušet místní jídlo, vidět všechny ty koně a tak dále, navíc se mi líbilo občasný použití španělských výrazů, přesto, že španělsky neumím, tak se mi tento jazyk vždy líbil.
S hlavními postavami jsem neměla žádný zásadní problém, ale asi mi až tak nepřirostli k srdci, ale koho jsem si oblíbila hned od prvních stran, tak to byla Nuria a podle všeho by zrovna ona měla být hlavní postavou druhého dílu, díky čemuž se na něj těším ještě více.
Líbilo se mi, že kniha nebyla jen obyčejná romantika, ale objevilo se zde i vážné téma, na druhou stranu na knihu, která má 304 stran jich tam možná bylo až moc… Možná by to i chtělo více rozvést vznikající vztah mezi Lindou a Damianem, přišlo mi, že to bylo takové z ničeho nic.
Knížka mě bavila, četla se dobře, ale jak už jsem psala výše něco mi tam chybělo. Každopádně další díl série si určitě přečtu, ne jen proto, že tentokrát bude hlavní postavou Nuria.

Hodnocení 4*/5*

MaláKnihomolka
16.08.2022

V červenci přišla na trh nová německá autorka a jelikož jsem fanda německé stáje, nemohla jsem si tuhle knihu s nádhernou obálkou nepřečíst. Okamžitě mě uchvátilo krásné prostředí španělské haciendy. Od malička koně miluju a autorka dokázala vše opravdu krásně vykreslit, až jsem měla chuť se na Haciendu de los Caballos Blancos okamžitě taky vydat. V knize naleznete také španělské výrazy, což se mi moc líbilo, jelikož jsem španělštinu na střední měla a je to pěkný jazyk. Plus se zde objevuje kopa španělského jídla, až mi skoro taky kručelo v břiše a měla jsem chuť pomalu vše vyzkoušet.
Zároveň se setkáváme se staršími postavami, ne jako u ostatních německých autorek, které mají postavy často ještě na škole. Bohužel mě víc zaujaly vedlejší postavy, o kterých doufám, že bude další díl a Damián s Lindou si mě bohužel tolik nezískali. Myslím však, že fanouškům Strmého pádu by se tato kniha mohla hodně líbit, i když je teda o něco tenčí.
Plus mi upřímně lezlo na nervy časté používání "o. k.", takové nové perplex. A překlad? Úplně nevím, ale například "těhotný vzduch" a "slůně Bambi" mě docela zarazilo.
Na léto je tato kniha ovšem skvělá oddechovka.

Za poskytnutí knihy k recenzi v rámci #spoluprace děkuju @knihydobrovsky.

bookbug_cz
11.08.2022 3 z 5

Nora Welling je pro mě úplně nová autorka. Svůj příběh zasadila do krásného prostředí španělského ranče a hlavními hrdiny jsou tu zcela dospělí lidé s dospěláckými problémy. Což je upřímně velmi příjemná změna oproti jiným německým autorkám. Hlavní linka se točí kolem německé psychiatričky Lindy Grünfelderové, která měla v péči mladého chlapce a jehož trápení dospělo do tragického konce. Mladík spáchá sebevraždu a Lindu to otřese víc, než by jako doktorku správně mělo. Odchází z práce, zabalí si a odjíždí na španělský hřebčín, kde žije chlapcův otec, aby splnila jeho poslední přání – přinesla jeho otci dopis od něj.

Damián Álvarez je slavný zaříkávač koní, který se svou show obráží světová turné. Je ambiciózní a úspěšný. Smrt syna, o kterém dosud vlastně netušil, ho vnitřně zlomí a není schopen v turné pokračovat. Na rodinném ranči tráví čas přemýšlením a sebelítostí. Když se potkává s Lindou, zprvu není schopen se na ni aspoň podívat, natož si promluvit. A tak začíná budování jejich vzájemné důvěry, což na můj zvládli až moc rychle.

Příběh se čte velmi dobře a je psán z pohledu jak Damiána, tak Lindy. Nicméně – úplné nadšení se u mě nekonalo. Prvních asi 140 stran jsem vlastně četla jen o jejich pocitech. Přišlo mi, že se až moc litují a rozebírají to, jak se cítí hrozně, jak má ten druhý právo se zlobit, jak se mají k tomu druhému chovat, aby ho dále nezraňovali. Damián Lindu odstrkuje, dává jí dost nevybíravě najevo, jak velkou k ní cítí zlobu. A pak najednou – jako lusknutím prstu se k ní tiskne, chystá jí snídani, směje se na ni. Všechno se otočilo až moc rychle, a tím pádem ten vibe, co jsem cítila ze začátku, už ochladl a já neměla nutkání číst dál a dál.

Rozhodně si zamilujete prostředí, romantickou atmosféru španělského ranče, jeho obyvatele, zaměstnance, projížďky na koních. Je to příjemná oddechovka na léto, nicméně druhou Monu Kasten zde opět nenajdete. Ono to snad ani není možné, nemyslíte?

eliska2126
04.08.2022 4 z 5

Lindu jsem si oblíbila hned od první stránky. Byla tak odhodlaná splnit svůj úkol. Cestu k Damiánovi jsem si chvíli hledala. Byl tak zatvrzelý a házel vinu na všechny okolo, to mi zpočátku moc sympatické nebylo.
Oblíbila jsem si i další vedlejší postavy. V podstatě všichni obyvatelé Haciendy de los Caballos Blancos (doufám, že jsem to napsala správně ) mi byli sympatičtí.
Hlavním rozdílem od jiných knih německé stáje, který mě hned bouchl do očí, byl věk postav. Doteď jsem byla zvyklá, že postavy knih německé stáje jsou spíše mezi 20-30. Jenže tady bylo Lindě 31 a Damiánovi 38, ale určitě to nebylo na škodu. Postavy se chovali vzhledem ke svému věku, jen tam byl jeden takový moment, kdy jsem nechápala a říkala si, že se zachovali jak ukvapení puberťáci.

Prostředí Španělska byla skvělá změna. I stále se vracející téma koní. Řešíme tu samozřejmě minulost postav, to nesmí chybět. Oceňuju, že v knize narážíme i na téma deprese, které je zde ale podáno velmi dobře.

Takhle to zní opravdu skvěle, ale jedna věc mi docela vadila. A to byla rychlost příběhu. Ano, je to čtivé jak blázen, to nikdo nepopírá. Ale knihy má kolem 300 stránek. Děj se mi zdál dost zrychlený. Vztah mezi hlavními hrdiny se vyvinul za mě strašně rychle, až jsem si říkala, jestli je to vůbec možné. Autorka se klidně mohla více rozepsat a ten vztah mezi Lindou a Damianem vyvinout trochu pomaleji, pro mě by to bylo mnohem víc uvěřitelnější.

I tak si knížka určitě zaslouží vaši pozornost, jen nečekejte nějaké Slow burn.

happy19
02.08.2022 5 z 5

Četla se nádherně!
Poutavý příběh Vás vtáhne do děje a originální prostředí Španělska jen umocní tento skvělý zážitek!
Těsím se na další díly!

„Učíme se zejména od toho, koho milujeme.“

valika0302
02.08.2022 3 z 5

Dnes mám pre Vás recenziu na ďalší román z dielne nemeckých autoriek. Tento sa ale svojou špecifikáciou trošku odkláňa od ostatných.

V knihe je motív koní a prostredie krásneho Španielska, čo som zatiaľ v žiadnej inej knihe ešte nenašla a príjemne ma to prekvapilo, prteože to bolo niečo nové.
Zároveň sú tú už starší hlavní hrdinovia (30-tnici) namiesto new adult postáv, na aké sme u týchto románov zvyknutí.

Čo sa týka deja, tak sa nám tu predstavuje Linda, psychiatrička, ktorá bola lekárkou syna hlavného hrdinu Damiána a ktorý o synovi nevedel, až do jeho ranej dospelosti. Damián sa dozvedá o synovi len pár dní pred tým, ako si vezme život. To sa pohrá s jeho psychikou. Keď prichádza Linda za ním s listom od jeho syna, tak je na ňu nepríjemný a vôbec sa s ňou nechce baviť. Linda je ale silná osobnosť a nenechá sa len tak ľahko odradiť, čo nakoniec vedie až k vzniku vzájomných citov hrdinov jeden k druhému.

Kniha je celkom fajn oddychovka, no možno by som ju odporúčala trošku starším čitateľkám ako som ja. Mne ako 20-tničke sa téma straty dieťaťa ešte nezdá ako niečo, do čoho sa viem naplno vcítiť a pochopiť hlavných hrdinov.

Hodnotím 3/5 *

ronnies.library
27.07.2022 4 z 5

další německá pecka! Španělsko, koně a hooodně sexy hlavní mužská postava. pro mě to asi nebylo na pět z pěti (slůně Bambi?!) a nějaké další mouchy to mělo. ale ta španělská farma aka Hacienda de los Caballos Blancos a Damián! mi povězte, která z nás při pohledu na Španěla nepadá do kolen. postavy se tady pohybují kolem třicítky, takže to byla pro mě trochu obměna od těch “teen” knih. z toho všeho v knize byla taak příjemná atmosféra a jen zavřu oči, cítím moře…a taky koně. opět jsem tady “narazila” na to jak strašně je důležitá komunikace ve vztahu, sdělování svých pocitů, odpuštění a pochopení jeden druhého. kniha mě tak pohltila, že jsem měla přímo před očima typické Španělsko, hudbu, cítila jsem vůni výborného jídla, flamenco a už jsem zmiňovala Damiána? za mě ANO ANO ANO! kniha má teda i druhou stránku než jen tu romantickou, ale myslím si, že na tohle si každý při čtení přijde sám.

AshleySimmer
26.07.2022 4 z 5

Nově vracející se koňské prostředí, znepokující minulost, špaňelská atmosféra, dva neznámí lidé si najdou k sobě cestu. Takhle by se dal shrnout popis téhle knížky, ale my si to pojďme rozebrat.

Co musím hned na začátek zmínit, je čtivost. Čte se to opravdu samo a co mě hned mile překvapilo, jsou moderní dnešní používaná anglická slova, která nebyla tlačena na sílu, ale byla přidána tak akorát, jako doplněk.
Kniha v sobě schovává těžká témata, která ale neovlivňují příběh na depresivní ba naopak, užila jsem si jej v té milé, duši pohlazující atmosféře. Ukrývá v sobě také naprosto nádherné motivující myšlenky.
Mám ale tři konkrétní věci, které mi na knize vadily.
Za prvé, děj mi přišel až moc urychlený, podle mě se autorka mohla více rozepsat, hlavně v romantické lince, kde mi prišlo, že všechno šlo moc rychle :D Za druhé, klišé. Přišlo mi, že něco podobného jsem viděla už několikrát ve filmech. Dalo by se říct, že celé to bylo klišé, ale kniha má takové své vlastní kouzlo, které čtenáře pohltí. A za třetí, moc mi nesedly hl. postavy. Linda mi tedy přišla víceméně v pohodě, ale hlavně v Damiánovi jsem se nevyznala, byla jsem zmatená a některé jeho postoje a myšlenky jsem fakt nepochopila. Vykompenzovaly to ale vedlejší postavy, které byly super a hlavně Nuria! Ta mě fakt bavila. Myslím, že o ní bude druhý díl, to se nemůžu dočkat :D
Co na mě dále zapůsobilo, bylo prostředí Španělska, popisy pláží, podniků a ranče mi přivodily z příběhu skvělou atmosféru. Koňské prostředí mi taky sedlo, tenhle prvek už tu dlouho nebyl a je to příjemné ozvláštnění knížky.
Knihu vám doporučuji hlavně na léto, myslím, že je to perfektní volba na odpočinek, kdy se přesunete na slunečný hřebčín.

Nora Welling
německá