Priznanie

Priznanie
https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92838/priznanie-92838.jpg 4 146 146

Travis Boyette je zločinec. Vrah. V roku 1998 v texaskom mestečku Slone uniesol, znásilnil a zaškrtil obľúbenú stredoškolskú roztlieskavačku. Jej telo pochoval tak, aby ho nikdy nenašli a s úžasom sa prizeral, keď policajti a prokurátori zatkli a odsúdili na smrť miestnu futbalovú hviezdu Dontého Drumma.

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The Confession , 2010

Zorro89
09.03.2016 4 z 5

Kdyby se to stalo ve skutečnosti, příliš bych se nedivil, celkem věrohodný příběh. Autor poukazuje na možné mezery americké jurisdikce, a kniha sama o sobě vyvolává otázky kolem trestu smrti a rasové předpojatosti. Keith Schroeder je opravdový hrdina příběhu hned vedle Robbieho Flaka. Jedna z lepších knížek od Grishama.

martunka
24.10.2015 5 z 5

Po dlouhé době jsem zase četla knihu od Johna Grishama a opět mě nezklamal. Příběh se zajímavě odvíjí a čte se velmi dobře. Jinak mě mrzí,že je pořád možné odsoudit nevinného člověka a nejen jednoho.

Jack Bauer
29.09.2015 4 z 5

Poutavý příběh podle skutečné události, opět velmi čtivě napsaný.

šipek
28.08.2015 4 z 5

Kniha dle skutečné události. Člověk ani nechce věřit co se vše může stát. pro mě nepředstavitelné.

Obuvník
21.06.2015 4 z 5

Kniha se točí kolem ožehavé otázky trestu smrti, která je zaobalená do poutavého příběhu. Přemýšlím, zda John Grisham vůbec dělá nějakou rešerši. Jako bývalý právník musí psát takřka intuitivně. Je to znát na lehkosti, se kterou tvoří. Děj dynamicky míří do finále a nutí obracet další stránky. Trošku mi vadí poselství "trest smrti je špatný", které knihou prostupuje. Autor mohl zůstat více nestranný a nechat čtenáře, aby si utvořil vlastní názor. Svět není jenom černý nebo bílý. Je barevný...

Honzeecheck
20.05.2015 5 z 5

Výborný! Vůbec nevím, kde se u nás doma kniha vzala, ale šáhl jsem po tom s vizí nějaký odlehčenější detektivky. Leda prd, místama jsem se tak dojímal, že jsem radši ve vlaku přestával číst. Skvěle napsanej a až nechutně realistickej román o tom, že když vás posere systém, tak máte prostě smůlu. Kdo si myslí, že se to stát nemůže, ať si projede seznam popravených v Texasu, kdo si myslí, že se to může stát jen v USA ten ať si přečte třeba tohle http://www.ceska-justice.cz/2014/10/v-kauze-pokusu-o-vrazdu-kadernice-z-horic-podano-dovolani-a-podnet-ke-stiznosti-pro-poruseni-zakona/ . Celý mi to přišlo děsivější, než kdejaký horory. Nadávat na policajty a státní správu patří tak nějak ke společenskýmu koloritu, ale stejně člověk uvnitř věří, že když se něco podělá tak někoho někde prostě pravda bude zajímat. Román graduje někde ve druhý třetině, konec už je spíš takovej dojezd ale stejně nemůžu jinak než za plnej počet.

Evik30
26.06.2014 3 z 5

Hodně dobrá kniha. Možná je to i tím že je psána podle skutečné události. Ze začátku mě moc nebrala, ale pak jsem se do ní začetla a četla a četla až do konce. Kniha má bohužel smutné téma, ale o to je to autentičtější. Doporučuju přečíst!

BeruškaB
12.11.2013 5 z 5

Dobrá jako všechny ostatní od autora :-))
Není co vytknout.

putpuda
01.08.2012 5 z 5

Tak tahle knížka mě dostala, zrovna jsem ji dočetla, a musím dodat, že nemám slov. Ze začátku se mi to zdálo tak trochu zdlouhavé,myslím líčení toho,jak funguje právo v Texasu a tak, ale jak se člověk začte, tak nejde přestat. Měla jsem nutkání podívat se na konec, ale vydržela jsem. A brečela jsem jak želva :( (matky pochopí).

minirock
23.06.2012 5 z 5

Klobouk dolů, vynikající. Jedna z nejlepších Grishamových knížek, ne-li vůbec nejlepší. Přinutí k zamyšlení, přinutí k pláči. Mnohé pasáže jsou opravdu skvěle napsané, některé vás doslova strhnou. Čtete, čtete a nemůžete přestat, takové knihy mám rád.

yelcin
29.10.2011 5 z 5

Naposledy som kritizoval J.Grishama za knihu Mississipské poviedky ,ktorá sa mi moc nepáčila a obával som sa aká bude jeho najnovšia kniha. Teraz musím s pokorou skloniť hlavu ,pretože J.Grisham s knihou ,, Priznanie,, sa znovu vrátil vo veľkolepom štýle.
Aj keď nemám rád knihy s tématikou skutočnej udalosti, knihu som prečítal na jeden záťah / za jeden deň/. Dej knihy je v podstate jednoduchý : odsúdený na trest smrti za vraždu ,ktorú nespáchal má pred popravou a prihlási sa skutočný vrah. Stihne sa zabrániť poprave a zabrániť justičnému omylu ?
Myslím si ,že kniha nezmení môj názor na trest smrti ,pretože vo svete neexistujú štatistiky justičných omylov. V prípade, že sa odsúdený prizná k brutálnemu činu , nie sú žiadne pochybnosti a nie je možnosť jeho nápravy / prípad O.Hepnerovej z roku 1973/ čo s takým človekom ???

akina
24.10.2011 5 z 5

Velice zdařilá kniha podle skutečné události, která nám ukazuje kam až člověk může dojít aniž by přiznal svoji chybu. Knihu jsem četla jedním dechem a předpokládám, že se k ní vrátím. Možná bych takové knihy zavedla i jako povinnou četbu, aby si ti, kteří volají po trestu smrti, uvědomili, co všechno se může stát.