Přiveď mě zpátky

Přiveď mě zpátky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403616/bmid_prived-me-zpatky-dwy-403616.jpg 4 1646 523

Byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Aspoň tak vypovídal na policii. O mnoho let později se Finn zasnoubil s Laylinou sestrou Ellen. Jenže najednou zavolala policie, že někdo Laylu spatřil. Začaly se objevovat dávno ztracené věci z její minulosti, tajné zprávy, různé stopy a varování. Co neznámý chce a kolik toho ví?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Bring Me Back , 2018

Kočička911
02.07.2019 4 z 5

Jelikož jsem tuhle knihu četla od autorky jako první, tak se mi samozřejmě líbila.
Zajimavý námět, i když teda v půlce jsem čuchala že to bude jinak než si myslím, ale že až tak moc jinak to ne..
Konec mě dost překvapil, bohužel v negativní slova smyslu..
Ať mi nikdo netvrdí že chlap je takovej jouda a nepozná co za ženu měl.. Myslím po fyzické stránce.
To mi přišlo děsně přitažený za vlasy..

Ale jinak kniha dobrá.. Sice ty předešlé byly lepší, ale pořád je to ten vyšší level

buldozer5
02.07.2019 3 z 5

Po předchozích knihách velkej sešup. Od jiné autorky by mi to možná ani tolik nepřišlo, ale od téhle jsem prostě čekal něco víc.
Celá kniha je hrozně nudná. Námět sice zajímavý, i když ne úplně originální-návrat osoby, která se považovala za mrtvou, jsem viděl už v hodně knihách, což by mi nevadilo, kdyby ho autorka zvládla zpracovat trochu promyšleněji. Takhle jsem se jenom dočkal nudného děje, kde se nic moc neděje, v podstatě až do samého konce se to točí jenom kolem matrjošek, emailů a toho, že někde někdo zahlédl Laylu. Nic z toho ve mně nevyvolalo žádné napětí a my všichni víme, že to přece autorka umí nejlíp. Maximálně jsem byl zvědavý, jak se to vlastně celé vyřeší.
Závěrečné vysvětlení mi prostě nestačilo, nedokázalo mě přesvědčit. Působilo to na mě, jako by ani autorka sama nevěděla, jak to pořádně zakončit, a tak splácala vysvětlení, které zní fakt nevěryhodně, tedy aspoň pro mě.
Knize dávám slabší tři a budu doufat, že Paris měla jen nějakou spisovatelkou krizi a příští kniha bude minimálně stejně tak dobrá, jako první dvě. :)

Saryinka
30.06.2019 2 z 5

Rozhodně nejslabší kniha ze všech.V první části jsem přemýšlela, jestli ji neodložím. Nápad je to asi dobrý, ale celkové zpracování už stojí za houby. Všechno se furt točí kolem matrjošek a je tam víc otázek než vět. Dohromady se tam pořádně nic neděje. Konec mi přijde děsně zmatený a docela nereálný, ale budiž.
Finn jako postava byl děsně otravnej a na nervylezoucí člověk.
Za mě je nejlepší kniha od autorky V pasti lží.

kiki11
30.06.2019 4 z 5

Na tuhle knížku jsem se fakt těšila. Začátek mě ale trochu zklamal, protože se mi nečetla tak dobře jako ostatní knihy od této autorky. Ve druhé části se stále řešilo to samé, chvíli mě to už trochu nudilo, ale za to mi to dokonale vynahradila třetí část, od které jsem se nemohla odtrhnout. Rozuzlení mě víc než překvapilo, to by mě ani ve snu nenapadlo. Jsem vděčná za postavy, které se chovaly celkem racionálně, narozdíl od předešlých knih, kde byly tak hrozně naivní ženské až to bolelo (i když se mi jinak knížky líbily) a taky jsem ráda za to, že tahle knížka je jiná, jinak podaná a zápletka je originální. Těším se na další autorčinu tvorbu.

crazyslunicko
29.06.2019 5 z 5

Zatím nejlepší kniha z poslední doby. Trochu mě mrzí, že se v knížkách z poslední doby přelévají kapitoly na různé osoby v různém čase - minulost, přítomnost, ale v této knize je to exkluzivně zpracované do nejmenšího detailu. Celou dobu jsem si myslela, že ztracená dívka je buď dávno mrtvá nebo ji ten chlap prostě zamordoval nebo něco takového. O to horší byl ten šok, že bylo všechno úplně jinak a takový konec - brutální konec jsem fakt nečekala. To jak si Finn vybíral mezi sestrami - s jednou ho čeká svatba a druhá se mu ozve po 12 letech. Myslím si, že je to velice dobře zpracované a klobouk dolů. Spisovatelka se mi zdá geniální... Je to velice dobře psychologicky zpracované. To co prožívá Finn, Elenn a všichni jejich kamarádi. A prostě to rozuzlení je bomba... Trochu mě mrzí Finn, že ačkoliv od ostatních očekává vždy pravdu sám má svá tajemství a nesvěřuje se s nimi svým nejbližší. To co provedl v minulosti i v přítomnosti je opravdu hnusné, ale slečna ho překonala ve všem..

Kekik
26.06.2019 5 z 5

Byla jsem připravena, že by kniha mohla zklamat. Teď marně přemýšlím, proč mnohé čtenáře B.A.Paris zklamala. Já jsem nadšená. Opět naprosto čtivý příběh. Rozuzlení pro mě nebylo překvápko, jelikož jsem to tentokrát nevydržela, a jukla na konec o trochu (spíše hodně) dříve. O to více jsem si ale čtení užívala. Ke konci jsem hltala stránky tak rychle, jak jen to bylo možné.
Velmi se těším na další autorčinu knihu.
Tři knihy, tři úžasné čtecí zážitky. Doporučuji.

L.Helena
26.06.2019 3 z 5

Číst se to dalo, ale celá druhá část mi přišla jako přešlapování na místě. Omílaly se zde stejné záležitosti pořád dokola a děj se nikam neposouval, nebo jen minimálně. A taky bylo dost přematrjoškováno, přišlo mi to až otravné.
Třetí část již byla lepší, ačkoli se rozuzlení dalo tušit ještě před samotným odhalením pravdy.
Předchozí dvě knihy se mi líbily víc.

blonďatá.luc
26.06.2019 4 z 5

Sotva jsem se pustila do čtení, zklamání začalo narůstat. Tohle že je ono? Jako vážně? Kniha na kterou jsem tak dlouho čekala? Nemůžu o knize říct, že by to byl vyložený propadák, ale po předchozích knihách ... Musím říct, že už samotná anotace mě příliš nenadchla, a mé obavy se potvrdily. Děj mi přišel až moc natahovaný - na můj vkus jsem se až moc často nudila a nedělalo mi žádný problém knihu odložit (i třeba uprostřed stránky). Samotný konec, který hodně lidí hodnotilo kladně, pro mě nebyl až takovým překvapením a celkově mi moc neseděl (je na můj vkus asi až moc přitažený za vlasy). Navíc jako věčné naivní romantické duši mi přijde prostě a jednoduše nereálný. Kniha má ale i své kladné stránky - například prolínání minulosti se současností či střídání vypravěčů. Taky jednotlivé postavy jsou prokreslené velmi pěkně, jsou oproti jiným knihám “reálné” a jejich chování mi přišlo poměrně uvěřitelné (i když jsem si asi žádnou z nich neoblíbila, což k mému zklamání určitě taky napomohlo). Pokud jste se s touto autorkou ještě nesetkali, doporučuji začít s jinou její knihou - protože byť jsem ke knize kritická, pořád je to takový lepší průměr, ale na předchozí dvě prostě nemá.

alexis818
25.06.2019 3 z 5

Tak tentokrát zklamání.Po tak krásných dvou thrillerech,tohle.Mně nevyhovoval styl psaní,bohužel,přitom nápad nebyl špatný,jen divně uchopený.Stále se opakující situace a propriety,to vážně už čtenáře otravovalo.Konec byl dobrý,ale předvídatelný.Prostě nic moc.

Vik40
25.06.2019 3 z 5

Přečíst se kniha dá.
Je napsaná dost dobře, ale cca v polovině knihy byla jasná zápletka i rozuzlení. Sice závěr byl trochu jiný, než jsem očekával, ale na moje hodnocení to vliv už nemělo:-)

pifffka
23.06.2019

Tak to byla dost velká blbost. Nevěrohodné a velmi zdlouhavé.

medialstar
20.06.2019 5 z 5

Do třetice všeho dobrého. Paris potvrdila, že umí. Ano, občas je to trošku kolovrátkové, ten konec bych si uměla představit jiný, protože je to přece jen trošku nereálné, ale budiž. Co se jí ale nedá upřít je svižnost děje a alespoň já mám nutkání číst stále dál a dál. A to přesně u thrilleru chci. Její knihy si užívám a těším se na další kus.

HaHa11
18.06.2019 2 z 5

Třetí a jednoznačně nejhorší autorčina kniha (i když ty dvě předchozí také nebyly žádný literární skvost, ale to se od tohoto žánru ani neočekává)! Zpočátku jsem měla dojem, že se autorka inspirovala jednak známým filmem (Záhadné zmizení z r. 1993), zadruhé jsem nacházela i určitou podobnost s nedávno proslavenou Zmizelou. Ale toto jsou vlastně ještě pozitiva. Příběh samotný je neuvěřitelně zdlouhavý, donekonečna rozvíjené podobné situace čtenáře omrzí. Po nějaké době jsou mu protagonisté tak nesympatičtí, že jim přeje nějaký logický a předvídatelný konec vycházející z celkového, mnoha nesrovnalosti a neuvěřitelnými vedlejšími liniemi prošpikovaného příběhu. Co třeba pád meteoritu?!

michaela1992
17.06.2019 3 z 5

Já se nemohu sama rozhodnout, jestli jsem byla knížkou uchvácena nebo zklamána. Ale rozhodně jsem po jejím závěru zmatená. Celá kniha v konečném vyznění by vydala za mnohem kratší povídku. Neustále se točíme kolem stejných prvků. Chvílemi už jsem nevnímala ani děj, protože jsem chtěla znát primárně rozuzlení. Co se autorce nedá upřít, je čtivý styl a rozhodně dechberoucí závěr. Tři hvězdy za to, že se prostě nemohu rozhodnout, zda celé prokousání se knihou, za tenhle závěr stálo.

Lenysek
17.06.2019 2 z 5

Předešlé dvě autorčiny knihy se mi líbily, bohužel toto dílo mě zklamalo :(

teli9845
16.06.2019 2 z 5

Předvídatelné, průhledné, pro člověka trochu ovládající logické myšlení zcela jasné už na cca 70 straně. Ach jo. Nadruhou stranu čtivé a napínavé. I tak! Thrillery přece čteme, aby nás šokovaly. Špatně.

mirka71
14.06.2019 4 z 5

Zatím nejslabší z autorčiných knížek, celou dobu se motáme kolem matrjošek, už mi pily krev. A konec divně překombinovaný, tak jako do zmatena....A Finn není schopen poznat, s kým žije????
Souhlasím s petula22: přitažené za vlasy.
A proč název ,,Přiveď mě zpátky?" Styl psaní výborný, ale tím to asi tak končí.

Beruska18
14.06.2019 3 z 5

Přijde mi, že ze začátku se dej trochu táhl, pořád jsem čekala, kdy přijde nějaký ten zvrat a ono pořád nic. Až závěr knihy to zachránil, ten byl opravdu neobvyklý.

Luciecii
13.06.2019 2 z 5

Nejslabší kniha od autorky. Chvílemi jsem měla pocit, že čtu dokola pořád jednu a tutéž stránku. Pořád matrjošky, pořád konspirační teorie, hrozně moc otázek a pořád dokola. Závěr byl sice trochu překvapení, ale strašně mě zklamal. Mám totiž sto chutí se Finna zeptat, jestli byl fakt tak hloupej nebo slepej......
Poslední stránky jsem už jen tak lehce přelétavala očima.
Pro mě určitě zklamání.

petula22
13.06.2019 2 z 5

Sice čtivě napsané, ale ....trochu přitažené za vlasy...

thrillery strach psychologické thrillery zmizení lidí britská literatura

B. A. Paris (p)
britská, 1958