Zátiší

Zátiší https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195276/bmid_zatisi-GQx-195276.png 4 864 864

Vražda a útulný kanadský venkov, kde se lidé doma ani nezamykají, to nejde příliš dohromady. Tím spíš, že se obětí stala vážená stará dáma a k násilné smrti došlo v lese, navíc překvapivým způsobem. Armand Gamache, vrchní inspektor quebecké Sureté, který je k případu přivolán, však moc dobře ví, že i ta nejidyličtější místa na zemi mívají svá nebezpečná tajemství. „Na vraždě je zvláštní, že bývá spáchaná často desítky let předtím, než k ní skutečně dojde,“ říká gurmán Gamache a čtenáře čeká vskutku vybraná literární hostina. V pravém i přeneseném slova smyslu. „Hvězdný debut“ – tak označili v Kirkus Reviews tuto detektivku, úvodní z dnes již devítidílné série vycházející ve 20 zemích, mnohonásobně oceněné (Agatha Award, Edgar Award, Barry Award, Anthony Award) a pravidelně zařazované mezi top tituly roku (New York Times, Publishers Weekly, People Magazine, Amazon). A časopis Booklist dodává: „Knižní klenot…“... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Still Life , 2005

kytarka
14.04.2017 5 z 5

Velmi příjemná detektivka. Dokážu si představit, ze si postupně přečtu všechny díly. Doslova mne pohltila.

lenka011
04.04.2017 5 z 5

Mám ráda knihy s napětím.Tuto sérii jsem začala číst po několika mnohem drsnějších knihách a sama jsem byla zvědavá,zda mě vůbec osloví.Po pár stránkách bylo rozhodnuto.Dostala mě.I já jsem se stala součástí života kanadské vísky a všech jeho obyvatel.Zjistila jsem,že mi jejich společnost chybí natolik,že jsem ihned objednala i další díly.

makke
09.03.2017 4 z 5

Klasicky klasická detektivka. Váhala jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Nakonec jsem knize ponechala nižší hodnocení, protože některé části mi přišly trochu zdlouhavé, nicméně celkový dojem z knihy je veskrze kladný a určitě si přečtu i další knihu z této série.

Kačí137
01.02.2017 3 z 5

Takový milá detektivka. Knížku jsem chtěla vyzkoušet, zaujala mě obálka a v knihkupectví jsem viděla další díly. Takže jsem musela přečíst začátek, že. Příběh docela hezky plyne, občas je tam něco, co bych nepotřebovala vědět, ale budiž. Pátrání plynule pokračuje.Žádná střílečka,ani šílená honička.Není problém knížku dočíst, ale ani ji na chvilku odložit.

Majdule
28.01.2017 5 z 5

Tak to bylo doslova pohlazení, i když je to u detektivky tedy spíš protimluv. Příběh ze současnosti v duchu té nejlepší chriestieovské tradici a přeci nečpící naftalínem. Zločin podaný jako skutečná zápletka ne záminka, přesvědčivý v motivu. Zpodobnění zla, které doslova cítíme a přeci nesuplující a nemající ambici sociálního románu.
Vrchní komisař Gamache je prototypem velkého detektiva dnešní doby, dost výjimečný a individualita, aby zaujal, a dost zařaditelný do systému, aby byl uvěřitelný. Prostě radost číst.

moho
22.01.2017 5 z 5

Pohodová záležitost, žádné masakry a krev. Inspektor moudrý člověk, dobře se čte. Tip na vraha mi nevyšel, to mám ráda.

klarence
05.12.2016 3 z 5

Přiznám, že ze začátku jsem měla problém se začíst, ale pak se to zlomilo,
a musím říct, že jsem si u knihy odpočinula. Nakonec se mi dobře četla

Melanka
27.11.2016 3 z 5

Mně se líbily ostatní víc než tahle. Ale stejně - nálada těchto detektivek je víc než příjemná.

Acquenta
15.11.2016 3 z 5

Na to, že Vražedný chlad jsem nedočetla , tahle kniha se mi opravdu líbila. Je to zase něco jiného než klasická detektivka. Za mě dobrý :-)

popeluška
27.10.2016 5 z 5

Moje první kniha od autorky.......moc se mi líbila a už teď se těším na další :-)

Ella188
05.10.2016 1 z 5

Neskutečně nudné a zdlouhavé... Nezajímavé pasáže převládaly a prototyp detektiva Gamache, který je drsný, zapálený do své práce ale přesto i hodný a vstřícný.... KLIŠÉ

Ceit
28.09.2016 4 z 5

Příjemná detektivka na podzimní večery.

Jane417
18.09.2016 5 z 5

*****
Pro mě výborná detektivka s nádhernou podzimní atmosférou, bez deseti rozřezaných mrtvol na každé straně. I tak ale napínavá až do posledních stránek!

edisek83
16.09.2016 3 z 5

Taková pěkná, klidná detektivka....

Nestorkea
12.09.2016 4 z 5

Po knížce jsem sáhla v knihovně díky jejímu hodnocení na deskách, a do čtená jsem se neprozřetelně dala po Larsenově Svědkyni ohně. Ze začátku jsem díky tomu byla trochu zklamaná. Děj ubíhal tak nějak pomalu, motala jsem se v postavách a trochu jsem se do čtení musela nutit. Pak ale nastal zlom, a děj poměrně příjemně plynul, jako hustá smetana. Obyvatelé vesničky mi byli sympatičtí, kdo je vrah mě nenapadlo, a celkově na mě dílo vyzařovalo příjemně žlutavou auru. Takže počáteční negativní hodnocení je překonáno a těším se na další oddechové čtení od této autorky.

Jia
11.09.2016 4 z 5

Knížku jsem koupila jako dárek a pak jsem si ji od obdarované půjčila :-) Přece jenom to není tak úplně můj šálek kávy, dávám přednost akčnějším a drsnějším thrillerům. Ale byla jsem mile překvapena, příjemná detektivka z krásného prostředí, líbila se mi. 4 1/2 *

Agatha84
24.08.2016 4 z 5

Bylo to zdlouhavé,někdy jsem se do toho musela trochu nutit,ale jinak takřka poetický zážitek. Autorce se podařilo donutit mě k touze odstěhovat se ihned do Three Pines. Zamilovala jsem se.

perpe2a
04.08.2016 3 z 5

No, mám z této knihy rozporuplné pocity. Asi už mám dost krimi přečteno, protože toto je za mě slabý průměr a další díly rozhodně číst nebudu.

Michi.01
22.07.2016 3 z 5

Zajímavé rozuzlení, ale jinak je kniha nemastná neslaná. Celkem mě bavila, ale úplně nadšená z ní nejsem. Dialogy hlavních postav mi často přišly nesmyslné, takže dávám 3 hvězdy.

Lucy2211
11.07.2016 5 z 5

Skvělá kniha, která mě okouzlila nejen klidem, který po celou tu dobu na mě dýchal, ale také promyšlenou zápletkou a nečekaným koncem!
Vesnička se mi během čtení nádherně vykreslovala do nejmenších detailů, včetně obyvatel. Je podzim a navíc Díkůvzdání. Až jsem skoro cítila, ten studený podzimní vítr ve vlasech, jak na okně leží horký jablečný koláč, který se zde chladí nebo dýňový koláč, lívance s javorovým sirupem a opékanou slaninu, kterou zde paní autorka tak dopodrobna popsala, že mi málem tekly sliny :-) Chviličku mi trvalo, než jsem si ujasnila kdo je kdo a kdo je čí přítel a příbuzný, ale jakmile jsem si to všechno dala dohromady, četlo se to jedna báseň.
I když to pro některé typy čtenářů může být zdlouhavé, já se nenudila ani vteřinku! Zkrátka klasická detektivka, kde netečou potoky krve ani zde není žádné násilí. Jedna vražda na začátku a vyšetřování po zbytek knihy.
Už se moc těším, co nám autorka poodhalí příště a s jakým případem se bude muset potýkat náš hlavní vrchní inspektor Armand Gamach. Snad na ní dojde brzy řada :-) Takže, pokud máte rádi klasické detektivky alá Agatha Christie, běžte o této pecky, která vám vyrazí dech nejen klidem, který celou dobu z tohoto díla dýchá, ale také velice povedenou zápletkou, na kterou budu ještě hodně dlouho vzpomínat. Z počátku jsem se po dočtení dlouze rozmýšlela mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale když jsem to tak zpětně hodnotila, nemohu jinak, než dát plný počet!