Zátiší

Zátiší https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195276/bmid_zatisi-GQx-195276.png 4 864 864

Vražda a útulný kanadský venkov, kde se lidé doma ani nezamykají, to nejde příliš dohromady. Tím spíš, že se obětí stala vážená stará dáma a k násilné smrti došlo v lese, navíc překvapivým způsobem. Armand Gamache, vrchní inspektor quebecké Sureté, který je k případu přivolán, však moc dobře ví, že i ta nejidyličtější místa na zemi mívají svá nebezpečná tajemství. „Na vraždě je zvláštní, že bývá spáchaná často desítky let předtím, než k ní skutečně dojde,“ říká gurmán Gamache a čtenáře čeká vskutku vybraná literární hostina. V pravém i přeneseném slova smyslu. „Hvězdný debut“ – tak označili v Kirkus Reviews tuto detektivku, úvodní z dnes již devítidílné série vycházející ve 20 zemích, mnohonásobně oceněné (Agatha Award, Edgar Award, Barry Award, Anthony Award) a pravidelně zařazované mezi top tituly roku (New York Times, Publishers Weekly, People Magazine, Amazon). A časopis Booklist dodává: „Knižní klenot…“... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Still Life , 2005

PetK
14.01.2018 3 z 5

No upřímně mě kniha nijak nenadchla. Především jsem měla problém s tím, že za mě nebyly postavy dostatečně vykreslené, nedokázala jsem se s nimi identifikovat a několikrát opravdu nechápala jejich pohnutky a jednání. Hvězdu navíc za to, že jsem to dočetla, přece jen mě zajímalo rozuzlení, ale jinak spíš průměr až horší průměr.

PetraBery
13.01.2018 4 z 5

Pozvolně plynoucí detektivka s inspektorem Gamachem v hlavní roli. Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale pak mě kanadský venkov a vyšetřování vraždy staré paní vtáhlo a bavilo. Pokud bude příležitost, ráda si přečtu další díl.

Kaja01
02.01.2018 3 z 5

Pěkná detektivka z hezkého prostředí. Od knihy jsem neměla žádná očekávání, takže jsem nebyla ani unešená, ale ani ne zklamaná.

Knižní střípky
29.12.2017 4 z 5

Mé první setkání s inspektorem Gamachem, obyvateli jedné malé kanadské vesničky a bylo to setkání veskrze šťastné. Za mě poctivá detektivka a už se těším na další díl. Autorka velmi dobře popisuje charaktery obyvatel vesnice. Je možné, že na někoho může kniha působit zdlouhavým dojmem, ale toto je prostě klasická detektivka ne thriller a za mě je to po čertech dobrá detektivka.

KnihoMorka
20.12.2017 5 z 5

prahnu po další

knih.sasa
26.11.2017 4 z 5

Pěkná klasická detektivka bet uřezaných hlav a mučení. Komišař příjemný. Jen si myslím, že zase v sérii postupně vymře celá vesnice. :-) Ale to nevadí. Četla se dobře, mohla být o pár stran kratší, ale co už.

Chesterton
18.11.2017 4 z 5

Pro lehkou změnu kanadský venkov - malebné, laskavé, poklidná detektivka.

Galadwen
09.11.2017 4 z 5

Vyloženě starosvětská detektivka připomínající klasickou britskou školu - bez potoků krve a množství nechutných detailů, vyřešení případu je hodně založené na znalosti lidí, všímání si drobností i intuici. Působí dojmem "starých časů", takže mě vždycky překvapilo, když se odněkud vynořil mobilní telefon nebo podobná moderní vymoženost. Podobně "své" vraždy řeší třeba Poirot nebo slečna Marplová. Jediné, co mě zarazilo, je, že se detektivové nedostali okamžitě po podezřelém úmrtí do domu oběti. To snad není možné ani v Kanadě?

denib
07.11.2017 5 z 5

Příjemná detektivka. Žádný velký krvák, napětí jen mírné, ale o to milejší čtení. Od začátku jsem tušila, kolem čeho se bude točit motiv, ale vůbec jsem neodhadla jak :-) Postava přemýšlivého inspektora, který se zajímá o zdánlivě nevýznamné detaily, a prostředí venkova mi trochu připomíná Jane Marplovou. Myslím, že ráda sáhnu i po další knížce, pokud jí u nás v knihovně budou mít.

Len2očka
01.11.2017 4 z 5

Kniha se mi četla dobře,nenudila a o to mi jde.Přečtu si určitě i další.

111moni
29.09.2017 5 z 5

Asi je to protimluv,ale je to milá detektivka, lidé, které poznáváte, jejich myšlení, to, jací jsou,jaké mají důvody.A umístění do malé vesničky, kde se všichni znají. Příjemné čtení, které vtáhne do děje,octnete se uprostřed a pátráte spolu s vrchním inspektorem Armandem Gamachem.Za mě příjemné čtení a radostné očekávání dalších příběhů.

Merynkaw
17.08.2017 5 z 5

Velmi nenásilná detektivka. Pohodlně se četla. Mně se moc líbila.

natkaf
10.08.2017 4 z 5

Vcelku zajímavá detektivka. Samotná detektivní linka mě úplně neoslovila a ani moc nenadchla, ale styl psaní autorky je skvělý. Kniha se mi četla rychle a snadno a u četby jsem si pěkně odpočinula. Ráda se pustím do dalších dílů, které už by měly být podle ohlasů lepší.

Terez25
31.07.2017 2 z 5

Kniha mě vůbec neoslovila, špatně se mi četla.
Jsem někde v půlce, zatím odkládám. Možná se k ní vrátím později.

metrolog
07.07.2017 4 z 5

Milá detektivka, kde se sice nic překotně neřítí dopředu, ale postupně se odrývá, a to jak zločin samotný, tak i charakter jednotlivých postav. O hvězdičku méně za ty homosexuály. Ať mi někdo vysvětlí, proč v ani ne dvaceti postavách příběhu musí být hned dva "čtyřprocentní" a v závěru už dokonce tři. A k těm postavám obecně. Autorka si nedala moc velkou práci s jejich uváděním, prostě je tam vrhla, takže jsem v nich měl zpočátku trochu chaos. Proč tedy čtyři hvězdičky po této kritice? Protože je to opravdu kvalitní nebrutální detektivka, která vás v té přehršli násilí okolo nás alespoň na chvíli odvede do pohodovějšího světa fantazie.

ajka91
03.07.2017 5 z 5

Série detektivních příběhů odehrávajících se v malebné vesničce mi přirostla k srdci. Zátiší, jako první z nich, je podle mne nejlepší, ale i ostatní si zaslouží pozornost. Hlavní postava mi připomíná novodobého Hercula Poirota. Líbí se mi, že se jedná o klasickou detektivku zasazenou do příjemného prostředí, kde se čtenář ztotožní s nejednou postavou.

SimonaP
24.06.2017 3 z 5

nudná kniha, jakoby se děj odehrával před minimálně sto lety a ne v současnosti, nepochopila jsem, proč se podle autora pořád někdo choval arogantně, podle mě se choval normálně... hloupý motiv vraždy, ještě hloupější chování hlavního vyšetřovatele, který se pozve všechny relativně podezřelé a před nimi odkrývá hlavní stopy vyšetřování... další díly od této autorky fakt neeee!!!!!

bgott
10.06.2017 4 z 5

Ze začátku jsem měla trošku chaos v postavách, ale postupně se to nějak usadilo. Ocenila jsem, že netekly potoky krve a střílelo se vlastně taky minimálně a to ještě "jen" z luku. Suma sumárum - pěkné čtení a nevylučuji, že se vrhnu na další díly série.

Vilhelmína
23.05.2017 3 z 5

Tak nějak mě zklamala. Začetla jsem se bez problémů, ale postupně jsem se přistihla, že se musím k dočtení nutit. To, jakým stylem a jakým směrem se ubíralo vyšetřování mi přišlo nesmyslné, stejně, jako některé dialogy. Mám ráda detektivky na způsob Slečny Marplové či Vražd v Midsomeru, které neoplývají brutalitou a řeší se beze zbraní, spíš jen povídáním si s podezřelými, ale tohle bylo moc. Vrchní detektiv se celý týden nedostane do domu zavražděné ženy, který je klíčem k rozluštění vraždy? Nebo nechá podezřelé osoby, aby mu "pomáhaly" s odhalováním klíčových důkazů? Ale abych nebyla příliš kritická - spousta myšlenek v knize se mi líbila a nutila k zamyšlení. Ale do dalších dílů chuť zatím nemám. Takže u mě za tři.

Len04
06.05.2017 4 z 5

Moje oblibena detektivni rada. Komorni detektivky, ve kterych nenajdete desitky mrtvol a silene prestrelky, ale ktere vas zavedou do kanadskych lesu, do prijemneho bistra na navsi (vzdycky mi pri popisu podavanych pokrmu tecou sliny), predstavi vam mistni velmi ruznorode obyvatele a jejich mnohdy temnou minulost. Do Three Pines se vzdy rada vracim, je to opravdu oddychovka. Mam prectenych osm dilu a tesim se na dalsi!