Lepší člověk

Lepší člověk https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506987/lepsi-clovekCWfw9d-Qz2-.jpg 5 157 46

Armand Gamache se po měsících vynucené nečinnosti vrací na pozici velitele oddělení vražd, ale klidný nástup ho nečeká. Zatímco celou provincii včetně vísky Three Pines ohrožují ničivé jarní záplavy, on sám se stává terčem útoků na sociálních sítích a vedení mu dává jasně najevo, že o něj v hlavním štábu při řešení krize nestojí. A do tohoto chaosu se na Sureté obrací zoufalý otec s prosbou o pomoc při hledání své nezvěstné těhotné dcery. Jak voda stoupá a začíná ohrožovat i jeho blízké, bezmocný Gamache ví, že by pátrání po Vivienne Godinové měl přerušit, jenže se nedokáže sám sebe přestat ptát, zda by se tak rozhodl, kdyby šlo o jeho dítě. A když pak mladou ženu najdou mrtvou, zjistí, že nedokáže k případu přistupovat nezaujatě. Stále se mu totiž vrací jedna otázka: Co by dělal, kdyby šlo o jeho dceru a hrozilo, že vrah unikne trestu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

A Better Man , 2019

Mája777
01.03.2023 5 z 5

Tohle je opravdu knižní lahůdka. Miluji Tři borovice i její obyvatele. Jenom mi trochu vadí, jak se stále všichni nadřízení snaží zbavit Gamache, nebo alespoň podkopat jeho důvěryhodnost. Ale na druhou stranu, o čem by to potom bylo.
Četla jsem, že v originále jsou už další tři díly. Už aby byly i u nás. A na HBO je od 7. 3. seriál. Asi se podívám, jenom ze zvědavosti.
(1. 3. 2023 - 6 918 - 19)

Lucy2211
27.02.2023 5 z 5

Znáte ten pocit, kdy se na knihu těšíte tolik, že nemůžete skoro dospat? A když vám kniha přijde, pustíte se ihned do čtení, čtete dlouho do pozdních nočních hodin a po pár dnech, kdy knihu dočtete, vám je líto, že nebyla delší a že je další díl v nedohlednu? Tak přesně to je případ této knihy.

Vesničku Three Pines jsem si zamilovala již před několika lety. Tehdy jsem ještě netušila, jak moc ráda se sem budu vracet. Nyní nás čeká již patnáctý díl, ale na tempu napětí v příběhu to neubírá. Opět se setkáváme se "starými dobrými" známými, kteří se potýkají nejen se svými osobními problémy, ale hlavně s hrozbou rozsáhlé povodně, kdy hrozí, že vše, co léta místní obyvatelé budovali, bude zničeno. Do všech možných všedních starostí začne inspektor Gamache řešit zmizení mladé těhotné ženy, po které vyhlásí její otec pátrání. Když poté naleznou ženu mrtvou, Armand Gamache musí sám sebe přesvědčit, aby k případu nepřistupoval příliš osobně. Jenže, kdyby se něco podobného stalo jeho dceři Annie, jak by se zachoval?

Vesnička Three Pines je místo, které si zkrátka musíte zamilovat. Přívětiví lidé, vynikající jídlo a pití, malebná příroda kolem a ano, sem tam nějaká ta vražda. Máte-li rádi detektivky ve stylu Agathy Christie, neměla by vám tato série uniknout... Už aby tu byl další díl! Nemůžu se dočkat.

Velmi dojemný pro mě byl doslov autorky i nahlédnutí do autorčina soukromí, kdy nám poodhalila tajemství svého psaní.

Z příběhu si odnáším nejen příjemné pocity, ale také ponaučení. Především krásný latinský citát - "Noli timere" ("Neboj se").

petrarka72
21.02.2023 5 z 5

Vražedná voda, týraná těhotná žena, žalem šílený otec, poslední případ Jeana Guye, to zjevné není vždy pravdivé, i obrana může být surová, laskavost, laskavost, laskavost... Romány ze Three Pines jsou lepší díl od dílu, díky za to.

Jenny46
16.02.2023 5 z 5

Tak ráda se vracím do vesničky Three Pines a přeji si, aby příběh nikdy neskončil...
Těším se na všechny postavy, jak se jim daří a přicházejí i nové tváře.
Nechápu jak autorka dokáže nás stále napínat, zajímavé dějové zvraty, spousta tajemství a kostlivců drží 15 díl čtenáře stále v touze číst dál a dál, svým originálním poutavým stylem vůbec nenudí...

Gamache je velký bojovník a není jednoduché se vrátit na pozici vrchního inspektora.
Vesničku čeká klimatická krize - záplavy a také nepříjemné socia. sítě ( metla lidstva)
A nakonec mě dostal doslov, poznámky L. Penny
Už ted se nemůžu dočkat pokračování .o)

babicka_amalka
16.02.2023 5 z 5

to zase byla jízda! skvělé jako obvykle;
a anotace na další tři, které zatím u nás nejsou, jsou víc než zajímavé a lákající :-)

yellow
12.02.2023 5 z 5

Nemůžu si pomoc, ale já prostě Three Pines žeru. Autorka si drží i u patnáctého dílu (a dalších) vysokou úroveň a rozuzlení tohoto příběhu bylo poměrně překvapivé. Závěr s ohledem na některé mé oblíbené postavy mě příliš nepotěšil, ale naštěstí jsem nemusela čekat a mohla si přečíst rovnou pokračování. Od Vánoc na mě z knihovny pomrkává A World of Curiosities (Gamache č. 18!), tak se těším, že se brzy do Three Pines vrátím.