Zločin slečnám nesluší

Zločin slečnám nesluší https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371472/bmid_zlocin-slecnam-neslusi-orx-371472.jpg 4 150 34

Případy pro W + W série

Detektivka pro mladé dámy ve stylu Agathy Christie. Přiznejme si, že život na dívčí internátní škole může být celkem nuda. Možná právě proto se Daisy Wellsová a Hazel Wongová rozhodnou založit tajnou detektivní kancelář. Bude přece super řešit vzrušující záhady! Jenže ono se dál nic neděje – pokud tedy nepočítáme zmizelou kravatu jejich spolužačky Lavinie. Pak ale Hazel najde v tělocvičně bezvládně ležet učitelku Bellovou. Když se po chvilce vrátí i s Daisy zpět, tělo je pryč. Dívkám je hned jasné, že tady došlo ke zločinu! Bude třeba vypátrat, kdo za tím stojí – jen na škole má motiv hned několik lidí. Ale jak dokázat, že učitelku někdo zabil, když tělo zmizelo a na první pohled se vlastně vůbec nic nestalo?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

A Murder Most Unladylike Mystery , 2016

Kupcovka
04.04.2020 5 z 5

Chytlavá knížka, já si myslím, že to je jako já a moje nejlepší kamarádka. Já jsem Hazel a ona je Daisy. Skvělá knížka. Četla jsem tuhle i druhý díl třikrát.

Elka252
02.04.2020 4 z 5

Skvělá detektivka. Druhý díl je ještě lepší. Vážně NÁDHERNÁ!!?

cihla005
04.01.2020

(SPOILER) Tuhle knížku jsem dostala k Vánocum. Byla hodně zajímavá přečetla jsem jí opravdu rychle. Děj této knížky se odehrává na škole. Daisy Wellsovou a Hazel Wongovou napadne, že by mohly založit tajný detektivní klub, protože na škole je hrozná nuda. Jednou večer najde Hazel v tělocvičně učitelku Bellovou, která leží na zemi. Hazel doběhne pro Daisy, a když se vrátí tělo je pryč a je jim jasný, že jí někdo zabil. Celý tento případ jim zabere dost práce. Budou podezírat i paní ředitelku, která nebude uplně nevinná. Když se před ní budou ukrývat v šatne, tak objeví její starý diář, ve kterém je něco tajného. I přes nedorozumění, které mezi sebou holky měly případ nakonec vyřeší a všechno dopadne dobře. Jestli vás zajíma jaké další dobrodružství zažijou, tak si knihu přečtěte sami. Kniha se mi hodně líbila a doporučuju.

Dearbooklife
31.12.2019 5 z 5

upřímně krásná detektivní knížka. detektivky moc nemusím, ale tohle čtení mě nenudilo a celou dobu jsem byla napjatá. byla krásně napsaná a hned se vrhám do 2. dílu :D

Litocha
22.08.2019 4 z 5

Zajímavá detektivka, u které oceňuji, že je určena dětem, ale nepůsobí dětinsky. Hazel si mě získala okamžitě, Daisy mi hlavně v prostřední části knihy dost pila krev. Líbilo se mi tajemné prostředí anglické internátní školy, jen se mi dost pletly všechny ty slečny. Knížka měla spád, a i když byla v mnohém naivní, upoutala mě víc než Flavia de Luce (která ale zase byla realističtější a dobově přesvědčivější). Jen ta obálka by podle mého mohla být zajímavější. Další díl si ráda zařadím do seznamu plánované četby.

Mybooks
29.05.2019 4 z 5

Skvělý začátek prvního dílu detektivky ve stylu Agathy Christie.

Fazulajda
30.03.2019 4 z 5

Příjemné čtení. Svižné a bez zbytečného okecávání. U těhle knih mám trochu problém s tím, jak je všechno neuvěřitelně jednoduché a i holčiny o něco mladší než já na vše hned přijdou, ale někdy člověk potřebuje přesně tohle. Jednoduchost a čtivost.

AnnieB
12.02.2019

Tahle kniha je nádherná
LOVE IT ❤❤❤

anet2000
29.01.2019 5 z 5

Detektivka jak se sluší a patří! Hlavní hrdinky moc sympatické, kniha je velmi čtivá, nejsou tam žádné pasáže, kdy se nic neděje a pasáže, kde bych se nudila, a zápletka je úplně boží. Určitě doporučuju milovníkům detektivek (i starším!)
Za mě zasložených 5 hvězdiček a těším se až si koupím další díl.
Doporučuji!

Mojepočteníčko
03.11.2018 4 z 5

Tohle mě bavilo. Občas si půjčím něco od svých školních dětí a ačkoli detektivkám moc neholduju, příběh pro mladé slečny se mi překvapivě líbil. I když Daisy mi občas přece jen trochu lezla na nervy :-) Doporučuju!

Arinta27
14.09.2018 5 z 5

Doporučuji

Ivuska.09
17.08.2018

Robin Stevensová je opravdu Agatha Christie pro mladé slečny. Jsem velmi mile překvapená, jaký příběh jsem v této knize objevila. U pátrání dvou mladých dívek jsem se vůbec nenudila, naopak jsem byla napnutá a jen hádala, co se jim vlastně podaří zjistit. Velmi dobře zpracované, svižné, zajímavé.

SBH
04.08.2018 4 z 5

Detektivka je příjemně ztřeštěná, ale v závěru i dramatická a zcela odpovídá klasickému anglickému archetypu A. Christie. Navíc vypravěčka působí zraleji než na třináctileté děvče a na situaci nahlíží bez afektu. Jazyk s použitím školních výrazů působil svěže. Zápletka byla dobře promyšlená. Příjemná jednohubka na dvě letní odpoledne.

piquillio
21.04.2018 4 z 5

Příjemná detektivka s mrtvolou pro mládež. Jen pro mne podstatný problém: dobově nevěrohodná.