Operace Temný muž

Operace Temný muž https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346576/bmid_operace-temny-muz-sLQ-346576.jpg 4 14 2

Na pěšině, po které Oliver projížděl na kole, kdosi vykopal velkou hlubokou díru. Všiml si jí příliš pozdě a přepadl přes řídítka. Kdo jámu vykopal? A proč? Bude třeba prozkoumat nejbližší okolí: zarostlou Planinu a opuštěné Podhorské chatrče. Proto se případu ujímá Detektivní kancelář č. 2! Tea – bezpochyby nejodváženější holka ve městě. Neváhá vstoupit tam, odkud ostatní zbaběle prchají. Je chytrá, mrštná a má smysl pro detail. Oliver – detektiv, kterému to zatraceně pálí. Vidí to, co ostatní ne. K přemýšlení potřebuje plný žaludek – a mozek. Jeho teoretické znalosti a vynalézavost skvěle vyvažují Teinu dobrodružnou povahu. Osmo – stopařský pes s tím nejúžasnějším čichem Dokážou najít viníka a bude jim k něčemu mapa se zvláštními znaky, kterou při pátrání objeví? Severská detektivka pro malé čtenáře! Severská detektivka pro malé čtenáře!... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Operasjon Mørkemann , 2013

lucakuca
19.01.2024 5 z 5

Lehká detektivka pro začínající čtenáře. Žádné složitosti, pěkně reálné řešení případu.
Dobře se čte dětem.

Jessybelle
13.06.2021 5 z 5

Jednoduchá, zábavná detektivka pro děti druhé třídy. Syn mi to četl a přemýšlel, jak to bude dál, k čemu věci potřebují... To je, alespoň za mě, skvěle napsaná kniha pro děti, které se učí číst... písmena jsou větší, kapitoly dlouhé tak akorát, děj odsýpá. Už máme i další knihu doma.

norská literatura detektivky pro děti

Jørn Lier Horst
norská, 1970