Kdo seje vítr

Kdo seje vítr https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487655/bmid_kdo-seje-vitr-a0Z-487655.jpeg 5 256 71

Sebastian Bergman a jeho kolegové z kriminálky jsou zpátky na scéně! Uběhly tři roky. Vanja Lithnerová převzala velení stockholmské kriminálky a prvním úkolem jejího nového týmu je vypátrat ostřelovače, který třemi vraždami během několika dnů děsí Karlshamn. Policie nemá stopy ani svědky a zdá se, že vrah si své oběti vybírá náhodně. Tou příští tedy může být kdokoli z místních. Sebastian Bergman se stal dědečkem, rozhodl se pro klidnější život a pracuje na částečný úvazek jako psychoterapeut. Když ho ale požádá o pomoc jeden z přeživších tsunami z roku 2004, během níž Sebastian sám přišel o ženu a dceru, obrátí to jeho svět vzhůru nohama. Nastávající otec Billy se rozhodne, že už nikdy nedá průchod svým utajeným temným touhám. Minulost ho však dožene. Otázka zní, jak daleko je Billy schopen zajít, aby se vyhnul odhalení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Som man sår , 2021

astra3
25.06.2022 5 z 5

No to bylo dost "šílené". Samotný příběh nebyl tak zajímavý jako děsivý závěr a autoři nás už navnadili na pokračování.

iška
25.06.2022 4 z 5

Toto je velmi dobrá série. Jen, asi díky tomu tříletému prodlení od posledního dílu, jsem přeci jen měla trochu problém dát si zpětně do kopy veškeré vazby mezi jednotlivými aktéry. A v lince “Julie a Rasmuse” mi v počátku ne úplně seděla časová posloupnost. No konec nastiňuje další možnosti, tak snad se dalšího příběhu dočkáme brzy.

PetrCepek
23.06.2022 4 z 5

Kniha se četla příjemně, překvapivé závěrečné informace v duchu "to be continued" vyzněly coby milý příslib, avšak v mých očích na 5* nedosáhl. Kdysi mne totiž tato série chytla zejména jako perfektně napsaná detektivka s překvapivými (nicméně logickými) vyústěními a dále zásluhou úžasně napsané postavy sebestředného prevíta Sebastiana Bergmana. Jenomže v posledních dvou dílech se z charizmatického hajzla stal Mirek Dušín na vejminku, a v zatím posledním díle navíc autoři zcela rezignovali na detektivní žánr, který nahradili pokusem o jakési psychologické drama. Jenomže detektivní styl jim šel mnohem líp.

emamat
21.06.2022 5 z 5

Hvězdičky mi nestačí. To tedy byla jízda. Doufám, že zase nebudeme čekat tak dlouho , když autoři načali hned několik témat na pokračování. To nevydržím!!
Teď mě napadá, že p. Rosenfeldt použil téma ztraceného dítěte také ve své nové sérii Haparanda, takže teď čekám na dvě pokračování.

Hella
17.06.2022 5 z 5

6 z 5, jednoznačně!

petikakika
09.06.2022 5 z 5

Trošku sklamanie z Billyho, nato ako v minulom diele krásne gradovalo to napätie a sťahujúca sa slučka, tak mi to prišlo také nejak rýchlo vyriešené... ale inak skvelé, prečítané za dva večery a teším sa na ďalší diel.

zubrák
07.06.2022 5 z 5

Pánové opět nezklamali.Jedna z nejlepších sérií.Sebastian je sice parchant,ale s velkým charismem.Těším se na pokračování....

rodak
05.06.2022 5 z 5

Opět po roce u našich starých známých.Už jsem jednou psal, že u této série vztahová a rodinná linie někdy vítězí nad připady,které zrovna vyšetřují.Nemyslím tím že by detektivní část byla špatná,to vůbec.Ale ten Sebastian a vše co se okolo týmu děje prostě přitahuje čtenáře jako magnet.

Aliii
04.06.2022 5 z 5

Jedním slovem - perfektní. Odložila jsem všechny ostatní knížky a zbytné činnosti,abych mohla číst a nutila se nehltat slova a stránky moc rychle.
Tihle dva autoři moc dobře vědí, jak strhnout čtenáře a líbí se mi, jak jemně připomínají některé zásadní události z předchozích knih, když už je čtenáři pozapomněli nebo nečtou knihy v chronologickém pořadí.
Doufám, že další díl přijde co nejdříve :-)

alexis818
30.05.2022 5 z 5

Nádherné setkání se starými přáteli.Tak dlouho jsme čekali na tento díl a já teď závidím všem,kteří ho ještě nečetli,protože byl naprosto dokonalý.Autori jsou čím dál tím lepší.Uz se bemuzu dočkat dalšího dílu.Ten konec,no prostě skvělý.

JitkaHambi
30.05.2022 4 z 5

Ach, zase takový napínavý konec, jako vždy.Už se těším na další díl :-)

kasavubu
30.05.2022 5 z 5

Další skvělé pokračování série. Ach ten, Billy... raději se více nevyjadřuji, abych náhodou neprozradila víc než bych měla. Jsem opravdu zvědavá na pokračování, to co autoři na závěr nastínili, vypadá hodně zajímavě. Takže teď jen čekat než vyjde další díl...

Johncze
29.05.2022 5 z 5

Tak na tohle jsem se těšil a nebyl jsem zklamán. Tentokrát je vyšetřovací linka poměrně krátká a vcelku přímočará, to jí však na zajímavosti neubírá. Jako vždy je to dobře podané a až do samého konce napínavé. Maximální prostor pak dostává linka s vyšetřovateli, kde jsem takovýto závěr opravdu nečekal. Ač se to dostalo už hodně na hranu uvěřitelnosti, pořád to neruší celkové vyznění a beru to. Na úplném konci se pak otevírají staronové příběhy jako pozvánka k pokračování. A tu já s chutí příjmu.

MarieH
28.05.2022 5 z 5

Z mého pohledu zatím nejlepší díl série, linka s Billim uvěřitelná a otevřený konec, příprava na další díl, ale asi až za delší dobu což je škoda.

Strnady095
24.05.2022 3 z 5

první detektivka zbytečná, druhá špičkový nářez a komplikace jako pozvánka k další knížce na závěr...tak šup sem s ní

Hana62
24.05.2022 5 z 5

No teda!!! Úžasné, spád, napětí a příslib. To ale nevydržím. Na tento díl jsme čekali 3 roky!!!! V kontextu toho, že čekám další díly z jiných sérií, už mám trochu v hlavě zmatky. (Calbraith, Kepler, Minner, Olsen, Nesbo Bjork...:-)

HaHa11
23.05.2022 4 z 5

Jeden z nejpovedenějších dílů série. Zajímavé byly obě dvě hlavní dějové linie - Bonnie & Clyde po švédsku i ta dlouho čtenáři očekávaná linie Billiho. Nesmíme zapomenou ani na Sebastiána - ani tady autoři ještě, jak je vidno, všechen prach nevystříleli! Čtení, které bezezbytku naplňuje označení strhující. Za jak dlouho přijde pokračování?!

JustWomen
22.05.2022 5 z 5

Prostě pecka, maximálně jsem si to užila. Kromě aktuálního zajímavého vyšetřování vražd zcela bombastický příběh Billiho a nakonec i neočekávaný závěr se Sebastian. Já jsem naprosto nadšená, čtivé, originální, plné zvratů, děkuji za zážitek.

Didi15
20.05.2022 5 z 5

No a kdy že bude další díl? Nutně ho potřebuju :)Tohle je fakt parádní série, kterou bych mohla číst pořád .

Lucek
19.05.2022 5 z 5

Nějak mi nestačí hvězdičky, 5 je fakt málo.
Doufám, že už pánové makají na dalším pokračování!

švédské detektivky

Autoři knihy