Kdo seje vítr

Kdo seje vítr https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487655/bmid_kdo-seje-vitr-a0Z-487655.jpeg 5 256 71

Sebastian Bergman a jeho kolegové z kriminálky jsou zpátky na scéně! Uběhly tři roky. Vanja Lithnerová převzala velení stockholmské kriminálky a prvním úkolem jejího nového týmu je vypátrat ostřelovače, který třemi vraždami během několika dnů děsí Karlshamn. Policie nemá stopy ani svědky a zdá se, že vrah si své oběti vybírá náhodně. Tou příští tedy může být kdokoli z místních. Sebastian Bergman se stal dědečkem, rozhodl se pro klidnější život a pracuje na částečný úvazek jako psychoterapeut. Když ho ale požádá o pomoc jeden z přeživších tsunami z roku 2004, během níž Sebastian sám přišel o ženu a dceru, obrátí to jeho svět vzhůru nohama. Nastávající otec Billy se rozhodne, že už nikdy nedá průchod svým utajeným temným touhám. Minulost ho však dožene. Otázka zní, jak daleko je Billy schopen zajít, aby se vyhnul odhalení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Som man sår , 2021

moudivlacek
10.10.2022 5 z 5

Kdo si myslel, že další příběh s psychologem Sebastianem a státní kriminálkou nyní v čele s Vanjou už nemůže přinést nic zajímavého či překvapivého, se víc mýlit nemohl. Vanja má před sebou své první závažné vyšetřování vražd, které nabírá na četnosti i rychlosti. Sebastian se na tom nepodílí, nyní si zplna vychutnává doušky jiného života. Je docela spokojený. Jenže vlastně on ani stranou být nemůže. Nejedná se tu jen o příběh vražd, ale i o Billa, který už v minulých dílech nemile překvapil. A tak nějak se vše prolíná a klube na světlo. Sebastian má také nového pacienta, takového podivína....
No prostě, dočetla jsem a hned jsem se dívala, zda je nový díl. A doufám, že také bude! Protože chci prostě vysvětlení!!!! Milovníkům série se Sebastianem rozhodně doporučuji!

katka_dv
04.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Série se Sebastianem Bergmanem je moje oblíbená a přijde mi tak skoro nepochopitelné, že zatímco Harry Hole od J. Nesba má počet hodnocení v řádu tisíců, u Sebastiana je to sotva pár stovek. Konečně jsem se dočkala rozuzlení příběhu s Billym, což samozřejmě není jediný kriminální příběh odehrávající se v tomto díle. I když musím říct ... bylo to nějaké rychlé ... člověk má dojem, že po tak dlouhé době čekání to bylo najednou hned vyřešené, a říkáte si, že by to ještě aspoň pár stránek o Billym chtělo. Závěr je opět otevřený a upřímně, mám z této (záměrně nejmenuji) dějové linky smíšené pocity.

Katulinka69
21.09.2022 3 z 5

Opravdu fajnová série, pořád se něco děje

MirkaProk
18.09.2022 5 z 5

Další skvělý díl s Bergmanem. Pachatelům jsem tak trochu fandila. A Billy, tak na další pokračování jsem se těšila hlavně kvůli němu, byla jsem zvědavá, jak se to bude dále vyvíjet a byla to jízda. A Tim, no už aby vyšel další díl

Danago
09.09.2022 5 z 5

Ať je to jak chce, pro mě je toto srdcová série. I když vyšetřování je tu méně, rozkrývá se více minulost Sebastiána a samozejmě už od posledního dílu mě zajímal Billy , jak to s ním dopadne. Osud Tima a Sebastiána se bude teprve rozvíjet a co jsem zjistila mě šokovalo. Líbí se mi kam série směřuje.
Mě to bavilo a už teď bych chtěla další díl. Zase si asi rok počkám, ach jo.

Zenithgirl
06.09.2022 5 z 5

Začíná jako běžná severská detektivka, která se zvrhne na andrenalinovou jízdu.

Dajine
04.09.2022 5 z 5

Tahle série nemá chybu. Dokonalé.

SimonaP
22.08.2022 4 z 5

Opět skvělý díl. Ústřední dvojici vrahů jsem ovšem fandila a přála jsem si, aby se na seznamu dostali co nejníž, než je chytí. Ale co ten Billy? A co teprve Tim? Nutně potřebuji další díl ....

happy-smile
20.08.2022 5 z 5

No konečně, na toto pokračování jsem se opravdu načekala. Ale vyplatilo se. Byl to velice chytrý tah se v ději o pár let posunout. Emoce na konci předchozího dílu byly dost napjaté, a díky tomu dostaly postavy šanci řešit nastálou situaci s chladnou hlavou. Za mě velká spokojenost s tím, jak to dopadlo, i když po přečtení předchozího dílu bych asi čekala jiné rozuzlení.

midloch
18.08.2022 2 z 5

(SPOILER) I když pro mě měla celá série sestupnou tendenci, rozhodl jsem se přečíst si tenhle díl už jenom proto, že do série jsem se vrhnul v listopadu. První tři knihy mě hodně bavily, ale postupně se to přelilo v nepochopení, co za bandu nevyrovnaných egocentriků může pracovat pro elitní kriminálku.
Proto jsem k tomuto dílu přistupoval s velkými obavami, kam to až zajde a co si na nás čtenáře autoři vymyslí. Příjemně mě překvapilo, že se vlastně v knize většina postav začala chovat víceméně normálně - samozřejmě Billy je stále řádný psychopat, ale během vyšetřování se chovají všichni tak nějak profesionálně až na drobné excesy. Až jsem si říkal, že autoři šli do sebe a zase napsali skvělou knihu. I jsem přemýšlel, že tomu dám 4 hvězdy. Ovšem to co přišlo v závěru knihy, to je prostě moc. Elitní celostátní kriminálka je tady opravdu jen bandou egocentriků - velitelka co neumí velet řeší sebe jak je špatná velitelka (jak kruci ten flek po Torkelovi dostala?), Carlos, který teda asi není egocentrik, jen tak k vyštřování přicmrndává a jeho postava je taková nijaká, Ursula na konci řešící, že si zrovna na ní Sebastian nevzpomněl... Jediné plus je tady Billy, který je jak již jsem psal pořádný psychopat. Koncový veletoč v lince Sebastiana je taková kravina... Autoři mohli po dopadení Billyho napsat ještě cca 50 stran o tom jak bylo oddělení rozpuštěno, každý si našel svou novou práci a nazdar, ukončit sérii a bylo by to asi stále na ty čtyři hvězdy. Oni místo toho vytáhli Sabine a Ellinor a lákají na další díl. O čem asi bude? Jestli o tom, že Billy uteče z basy dá to dohromady s Ellinor a všechny sejmou, pak si to asi i přečtu. Bohužel spíš tipuju, že bude o tom jak Vanja řeší depresi že byla špatná velitelka, Ursula řeší depresi z nefunkčního vztah s alkoholikem Torkelem, Torkel řeší depresi ze svého chlastání a Sebastian je v depresi ze všeho kolem... Mojí nadějí je, že až další díl vyjde, tak už si na tuhle sérii nevzpomenu a tím pádem mi to bude úplně fuk.

Dashmo
18.08.2022 5 z 5

Tieto série so Sebastianom sú všetky napínavé a veľmi dobre sa čítajú. Táto časť ma zaujala aj tým, že to boli akoby dva prípady a aj koniec mal dva otvorené dejové línie. Už sa teším na pokračovanie

berila
10.08.2022 5 z 5

Nemohu jinak, než dát plný počet. Tohle byl jeden z nejlepších dílů série. Už se nemůžu dočkat pokračování.

LenkaKa
04.08.2022 5 z 5

Tak tohle bylo rychlé, nedalo se přestat, dokud to nepřečtu. Moje první kniha ze série, bohužel ta poslední:). Ale určitě se postupně vrátím na začátek, skvělá detektivka. už dlouho jsem žádnou severskou detektivku nečetla, už mě přišly moc morbidní, ale tahle byla akorát.

ZuK1
02.08.2022 5 z 5

Sérii Sebastian Bergman řadím mezi TOP série a ani tentokrát autoři nezklamali. Výborné, čtivé, napínané ... a opět závěr, který čtenáře navnadí na další pokračování. Jen kdyby na něj nebylo potřebné zase tak dlouho čekat :-( ...

dalia1769
27.07.2022 5 z 5

Výborný díl s několika velkými překvapeními v samém závěru, takže jsem opravdu zvědavá, jak se bude Sebastianův příběh vyvíjet dál. Dvojice mladých pachatelů byla tak sympatická a jejich oběti většinou naopak tak nesympatické, že jsem jim fandila, aby "seznam" dokončili, než je chytí. Rozhodně velmi čtivá série.

triatlet
24.07.2022 5 z 5

Případ, který kriminalisté vyšetřují, není nijak složitý, ovšem vztahy v týmu vyšetřovatelů houstnou.
Autoři před finálním (?) dílem sice vyřešili jednoho z kriminalistů, ovšem s čím se bude muset vyrovnat Sebastian v 8. díle, na to jsem zvědavý.
Poslední větu jsem si musel přečíst 2x.

oregano
24.07.2022 2 z 5

Z detektivnej serie sa stala ufnukana blbost,ktora ma k detektivke poriadne daleko. Zaver uz total blud. Cert ich ber vsetkych. Je mi jedno ako to skonci..skoda no.

harena
06.07.2022 5 z 5

Moc jsem se těšila na další pokračování série a je to stejně skvělé, jako předešlé díly. Vyšetřování je napínavé, vraždy nejsou morbidní, perfektně vykreslená psychologie postav, které poznáváme ještě víc a po šokujícím závěru jen zůstanu stát s otevřenou pusou. Cože??? Sabine? Proč zase Ellinor? Zvládne to Torkel? a Billy? A okamžitě vyhlížím pokračování. Prý teď už to bude poslední díl, strašně držím Sebastianovi palce.
Podle mě napsala tato švédská spisovatelská dvojka jednu z nejlepších krimi sérií, až bude konec, užiju si celou řadu ještě jednou.

marion111
29.06.2022 5 z 5

Dlouho jsme na další díl čekali. Čekání se vyplatilo, autoři opět nezklamali. Super!

plamínek21
25.06.2022 5 z 5

Luxusní a naprosto návyková série.
A ten konec......okamžitě potřebuji další díl:-(

švédské detektivky

Autoři knihy