Ostrý řez

Ostrý řez https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383801/bmid_ostry-rez-fCF-383801.jpg 4 443 127

Případy Lincolna Rhyma série

Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová se vracejí z Itálie právě ve chvíli, kdy v New Yorku začne řádit vrah s velmi neobvyklým modem operandi. Pronásleduje čerstvě zasnoubené páry a zabíjí je ve chvíli, kdy se v klenotnictví chystají koupit snubní prsteny. Ze symbolu budoucnosti se v vrahově podání stává symbol zmaru a smrti. New York zachvátí panika a Rhyme se Sachsovou musí začít okamžitě konat. Můžou se spolehnout na podporu newyorské policie i na vlastní kriminalistické zkušenosti, ale zanedlouho zjišťují, že tentokrát to možná nebude stačit. Tento pachatel má v plánu víc, mnohem víc, než je na první pohled patrné. Pokaždé, když se Rhymovi se Sachsovou podaří odkrýt nějakou stopu, jako by se vrah na oplátku přiblížil k nim. A pak upoutá jeho pozornost prsten, který Lincoln dal Amélii. Na tom šperku je cosi obzvlášť přitažlivého... Mohl by dvojici legendárních vyšetřovatelů stát symbol jejich společné budoucnosti život?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Cutting Edge , 2018

Didi15
15.11.2018 5 z 5

No jelikož Deaver, je Deaver, tak už ho znám. Takže vím, že všechno souvisí se vším,co je zmíněno:))
Každopádně opět skvelý příběh, co víc dodat. Navíc miluju knihy, které vám dají skvělou zápletku a přitom vás poučí o věcech , o kterých víte málo nebo nic. Takže za diamanty bych dala ještě hvězdu navíc. Ihned požaduju patnáctého Lincolna:)

Costanzo
14.11.2018 5 z 5

Deaver opět nezklamal. Mám všechny série s Lincolnem Rhymem a musím říct, že patří mezi mé topovky. Knihy se výborně čtou, napětí se stupňuje, není to překombinované a ten závěr WOW. Můj oblíbený Hodinář opět na scéně. Doporučuji celou tuto sérii, stojí za přečtení.

cathyblack
14.11.2018 4 z 5

Ostry rez byl opet vyjimecnym kniznim zazitkem, na prodejnich pultech doslova zari. Vedle radoby bestselleru tipu Loutkar, mne opet Jeffery mile prekvapil tim, jak je kniha promyslena. Jak neútočí na ctenare vyhrocenymi akcemi, nybrz strankou po strance stupnuje napeti az ke zvratum, ktere vas donuti zkoumat, jestli knihu nahodou nedrzite obracene. Jeffery Deaver je mistr zvratu, coz timdle novym pribehem s Lincolnem a Amelii jen potvrzuje. Ty jeho zvraty vazne nejsou schvalne vyhrocene, tak aby za kazdou cenu prekvapily a udrzely ctenare ctouciho. Spis tak v klidku plynou...a nenasilne vas donuti knihu docist az do konce. Anebo je to mozna vsechno jinak a ja knihu vychvaluju proto, ze vas chci trosku zmast.

phm
06.11.2018 5 z 5

Ale jo, kdyz se Deaver stahne ze slunicka, tak porad umi srozumitelne podat i takoveto matrjoskove pripady. Snad tyto lepsi casy vydrzi i do budoucna.

ellescorpio
03.11.2018 5 z 5

Po několika slabších rhymovkách opět pecka a dokonalost typická pro starší kousky! Propracovaný, spousta zvratů, kdy už si konečně říkáte aha, takže takhle, jasný, no a ono je všechno úplně jinak. Moc se mi líbily i ty informace z prostředí zpracování diamantů (podobně jako elektrika v Hořícím drátu ). No a ten konec... nebudu spoilovat, ale jooo jooo jooo konečně! Za to bych dala šestou hvězdu a šíleně se těším na další díl!

svetlice3
03.11.2018

Příjemné čtení. Má spád, ale žádné velké překvapení.

Martiiiik
02.11.2018 5 z 5

Za knihu jsou čtyři hvězdy, jedna navíc za Českou republiku :-D Dobrá kniha, jako vždy :-) Zase stejná jako všechny předchozí.. Stejný styl, stejný systém :-) Velké překvapení na konci a předzvěst téma dalšího dílu :-)