Noční návštěvník

Noční návštěvník https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512914/bmid_nocni-navstevnik-fii-512914.jpg 4 163 50

Případy Lincolna Rhyma série

< 15. díl

V New Yorku řádí geniální zločinec, který si říká Zámečník. Je přímo fascinován zámky a umí si poradit s jakýmkoli bezpečnostním systémem. Když po nocích vniká do cizích obydlí, prozatím své oběti okrádá jen o pocit bezpečí. Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová ale vědí, že ho musí zastavit dřív, než své útoky vystupňuje a prolije nevinnou krev. Jejich pátrání je ovšem přerušeno, když Rhyme kvůli jinému případu přijde o pozici policejního konzultanta. S okamžitou platností musí ukončit veškerou spolupráci s newyorskou policií pod pohrůžkou, že pokud on či jeho kolegové příkaz poruší, bude to pro ně mít dalekosáhlé následky. Jenomže udržet geniálního kriminalistu mimo akci není tak jednoduché – je odhodlaný Zámečníka dopadnout, i když mu za to hrozí pobyt ve vězeňské cele.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Midnight Lock , 2021

JustWomen
26.06.2023 3 z 5

Byla dřina tuto knihu dočíst. Dost suchý děj, spousta postav, vyšetřování bez emocí, žádné vztahy, žádné wow se nekonalo.

Erlif
26.06.2023 4 z 5

Pět let čekání, už jsem si říkala, jestli Deaver s Rhymem nekončí... A pak mi přišlo upozornění z databaze, že autor vydal novou knížku... jupííí

A je čtivá, řekla bych, že je taková mírnější, ale Deaver má svůj styl a v knize se pořád něco dělo. Opět dokázal několikrát "šokovat", i když jsem tušila nějakou tu kulišárnu, protože kdo jeho knihy zná, ví, že se vždycky chystá nějaké to "překvápko" :)

Takže čekání se vyplatilo, je to zajímavý příběh a člověk se dozví něco o zámcích, což není na škodu. No.. závoru doma nemám... :D

georginaa
21.06.2023 5 z 5

Na tento díl jsem se opět těšila, chtěla jsem vědět, zda se něco po letech nezměnilo mezi Rhymem a Amélií. Spadl mi kámen ze srdce, že je vše tak jak má. No nehledě, že mě jeho příběhy vždy dostanou natolik, že zamykám dva zámky a ještě řetěz, jenže se bojím, že pro takového zámečníka by to stejně byla hračka. Bylo to opět vzrušující, akční, a hlavně nepředvídatelné. Do posledních stránek čtenář netuší jak to dopadne a nakonec překvapující rozuzlení. Rhyme ukázal zase svou genialitu a Amélie svou chladnou hlavu.

Derread
02.06.2023 4 z 5

Kdo by to po letech čekal... Lincoln Rhyme je zpátky. Už to nebyl takový hit jako dřív (po tolik dílech to už tak holt bývá), ale svezl jsem se na vlně nostalgie. Deaver je dobrý řemeslník.

Kizuizi
01.06.2023 4 z 5

J. Deaver je můj oblíbenec, proto jsem byla velmi zvědavá, jak na mne bude tohle vyprávění působit. Bylo to skvělé, napínavé a prostě boží. Dobře, jsem nucena konstatovat, že nám Lincoln za ty roky nějak vyměkl, ale mně to vlastně ani nevadí. Postava Zámečníka je velmi dobře vymyšlená a já jsem se zas dozvěděla něco nového o zámcích.
Co se mi ale hodně líbilo, bylo téma sociálních sítí. Není to poprvé, co autor toto téma nakousl a opět si myslím, že Jeffery velmi dobře popisuje to, na co by si každý jedinec měl dávat pozor může to mít totiž jinak nemilé následky.

netopýrek1985
01.06.2023 5 z 5

Ty jo to byla pro mě zase jízda. Lincoln a Amélie nikdy nezklamou. Užila jsem si to jako vždycky.

kačenka80
31.05.2023 5 z 5

Deaver super jako vždy. Nikdy nic není jak vypadá.

cathyblack
28.05.2023 4 z 5

Za mě stále takový ten lepší thriller na přethrillerovaným trhu. Jeffery pro mne byl vždycky (a bude) zárukou dobrého čtiva. Možná již ze zvyku, těch 20 let si po jeho boku neodpářu.

V této knize se dozvíme lecos o zámečnictví - a hrozbách sociálních sítí. Lincoln i Amélie (i ti ostatní) po letech potěšili svým návratem, o zvraty nebylo nouze a příběh měl hlavu a patu. Za mě klasicky dobrý Deaver.

Ale bylo už líp!

bekule
25.05.2023 4 z 5

Tak mě Deaver zase nachytal,nakonec bylo ale úplně všecičko jinak. I patnáctý díl si drží stále vysokou úroveň bez hluchých míst , jen Rhym i Amélie postupně díl od dílu ustupují trošku do pozadí a víc prostoru dostávají ostatní parťáci. Ubývá i násilí ale stále zůstává napětí a čtivost.

Katulinka69
21.05.2023 2 z 5

Důstojné pokračování, ale mě úplně nenadchlo