Kamenná opice

Kamenná opice https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306375/bmid_kamenna-opice-ryr-306375.jpg 4 1133 1133

Případy Lincolna Rhyma série

K přístavu Orient Point na Long Islandu se blíží velká čínská nákladní loď s uprchlíky a lidskými otroky. Lincolnu Rhymovi a jeho týmu včetně Amélie Sachsové se podařilo zjistit, že na palubě se nachází i mezinárodně hledaný zločinec Ju Lin zvaný Duch. Ju Lin pracuje jako „še-tchou", což je čínský výraz pro „hadí hlavu" – profesionálního pašeráka lidí. Kromě toho je Duch také vrah, kterého hledají úřady v USA i v zahraničí, a právě to je důvod, proč se dal Rhymův vyšetřovací tým znovu dohromady. Pobřežní hlídka se vydává Ducha zatknout, avšak loď podle všeho záměrně exploduje a Duch uniká na voru. Na pevninu se však dostávají také další dva vory, což Duch vnímá jako ohrožení vlastní osoby a začíná postupně vraždit někdejší spolupasažéry. Dvě rodiny naštěstí jeho běsnění přežijí a Duch mizí ve spletitém labyrintu čínské čtvrti v New Yorku, kde se mu dostává podpory podsvětí. Lincoln s Amélií vyrážejí na zběsilý závod o jeho dopadení, přičemž musejí vyhledat a ochránit rodiny, jež přežily, a vykořenit Duchovy komplice. Lincolnovi nezbývá než se plně ponořit do čínské kultury, chce-li odhalit stopy, které ho nakonec dovedou k úspěchu..., anebo ke smrti. Díky dějovým zvratům a zběsilému tempu, na které má již Jeffery Deaver bezmála monopol, a také díky opětovnému návratu jeho nejoblíbenějšího hrdiny Lincolna Rhyma, je kniha Kamenná opice opravdovou lahůdkou pro milovníky tohoto žánru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The stone monkey , 2002

ja.ticha
16.09.2014 5 z 5

Jako vždy napínavá až do konce, celkem zajímavé téma, Lincoln jako vždy famózní... :)

Paja Ch.
11.09.2014 5 z 5

Tak tohle byla pecka! Bála jsem se, že budu mít guláš ve jménech ale po pár stranách mě obavy přešly. Škoda, že se nedá dát více hvězdiček, protože tahle knížka je prostě boží.

ellescorpio
01.07.2014 3 z 5

Nejméně oblíbený Deaver (vlastně poslední Lincoln, co zbýval přečíst, asijská tématika mě nelákala). Zajímavé prostředí čínské komunity a nahlédnutí do jejich filozofie, ale nemělo to spád, závěr nijak překvapující a žádné překvapivé zvraty, kterých jsou ostatní knížky plné. A co mě odrazovalo především byla čínská jména, která se mi šíleně pletla.

wally
25.06.2014 4 z 5

Ani čtvrtý Deaver nezklamal....a souhlasím s tím, že nepřekombinovaný závěr knížce prospěl. Po zkušenostech z předchozích knih jsem si dával celou knihu pozor na všechny postavy...abych ten závěr pochopil, ale tentokrát to byla lahůdka a bylo to jasné jako facka :-)

Luciga
26.05.2014 3 z 5

Čtvrtá z řady... opět naprosto nové téma :o) a skvěle zvládnutá faktografie. A tentokrát chválím nepřekombinovaný závěr. Ale oproti předchozím knihám mne tato až tak moc do děje nevtáhla, resp. dokázala jsem od ní s lehkým srdcem odejít i na dva dny. U předchozích knih JD jsem tak činila jen v nezbytně nutných chvílích. Přesto s radostí doporučuji, určitě stojí za to.

badinka4
19.05.2014 5 z 5

Deaver nezklamal,kniha mě bavila od začátku až do konce,pro mě lepší než " Prázdné křeslo".

Nelly
22.04.2014 5 z 5

Tak po přečtení prvních pár stran jsem si řekla: "Tohle že je můj oblíbený Deaver a jeho Lincoln Rhyme?" Nemohla jsem si na trošku jiné pojetí zvyknout, ale pak mne to chytlo a ta "jinakost" byla právě super. Moc se mi líbilo propojení s čínskou filozofií... Na konci už to byl opět starý známý Deaver a jeho osobité pojetí zápletky a jejího rozuzlení.

dalia1769
26.03.2014 5 z 5

Ačkoliv jsem původně očekávala, že mne příběh z prostředí čínských přistěhovalců tolik nezaujme, opak je pravdou. Opět dobrá detektivka s překvapivým rozuzlením. Je zajímavé nahlédnout v každém díle do trochu jiného prostředí.

Radza
20.03.2014 4 z 5

Trosku jinej styl - pachatel je predem "znam".

KKK
16.03.2014

Vůbec nezklamala.

KKK
20.02.2014

Zatím čtu,ale protože trpím lehce klaustr. a dusím se,jen když se v televizi někdo potápí,tak scéna na potopené lodi byla pro mě dost síla.Jinak dobré.

koki.veru
04.02.2014 5 z 5

Kniha s Lincolnem a Amélií, a děj v čínské čtvrti. Postava Ducha naprosto nádherně popsána.

evafort
15.11.2013 5 z 5

Dávám pět hvězdiček, Lincoln s Amélií opět nezklamali. I když mi ze začátku vadila trochu ty čínská jména - pletly se mi postavy, ale pak jsem si zvykla.

Moňule13
02.11.2013

Ani po 150 stranách se nemůžu začíst, takže prozatím odkládám a snad se k ní někdy vrátím. Ani Lincoln mi v tomto díle nějak nesedl, ostatní díly série mi připadají mnohem lepší a zajímavější.

Rousse
12.10.2013 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších z celé série. Stojí za to.

meinita
03.09.2013 4 z 5

velmi dobře napsaný příběh ... klasika od deavera, dá se říci průměr (horší než sběratel, lepší než hmyzoun)

gilt
29.07.2013 5 z 5

Napínavé, překvapivé obraty - skvělá kniha.

Ronin Roujin
30.06.2013 4 z 5

když pominu naprosto nesmyslný a amatérský obal, vyklubala se z toho celkem povedená detektivka

JarekSkvarek
05.06.2013 5 z 5

Cetl jsem Deavera po delsi dobe a slupnul jsem to jednim dechem.

Jančislava
16.04.2013 5 z 5

Moc pěkná. Pět hvězd i více