Iluze

Iluze https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60036/bmid_iluze-hM2-60036.jpg 4 1220 1220

Případy Lincolna Rhyma série

Další příběh geniálního detektiva Lincolna Rhyma se začíná odvíjet na prestižní hudební škole v centru New Yorku, kam se po útěku z místa činu uchýlí pachatel vraždy. Policie do několika minut obklíčí uzamčenou učebnu a chystá se s vrahem vyjednávat. Vzápětí se zevnitř ozve výkřik a výstřel, a tak policisté vyrazí dveře. Místnost je však prázdná. Na pomoc jsou povolání Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a okamžitě začínají s důkladným šetřením. Proti nim však tentokrát stojí mistrný iluzionista přezdívaný Kouzelník, který burcuje jejich profesionální ctižádost prostřednictvím série vražd, jejichž bestialita se neustále stupňuje. Počet mrtvých narůstá a hodiny nelítostně ukrajují čas. Rhyme se Sachsovou proto musí co nejrychleji proniknout skrz kouřovou clonu a zabránit hrůzyplné pomstě, která se hrozí stát nejokázalejším zmizením v dějinách kriminalistiky. 2. vydání... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Vanished Man , 2003

Baki
12.11.2014 5 z 5

Deaver je vynikající vypravěč. Kulisy a zápletka tohoto příběhu jsou fascinující. Vřele doporučuji!

Paja Ch.
30.09.2014 5 z 5

Skvělá kniha, se skvělým tématem. Iluze a kouzla přidají na napětí. Jediné co mi přišlo nereálné, jsou úniky Kejklíře. Knihu určitě doporučuji :o)

ja.ticha
30.09.2014 4 z 5

Opět velmi zajímavé téma, napínavé od začátku do konce, akorát ke konci knihy se mi zdá děj poněkud překombinovaný, až zmatečný.

Wries
19.09.2014 5 z 5

Po Tanečníkovi zřejmě nejlepší Lincoln Rhyme. Proti detektivovi stojí Kejklíř, který využívá své bohaté schopnosti v oblasti iluzionismu a eskamotérství, přičemž je možná nejdůmyslnějším zabijákem, kterému Lincoln kdy čelil. Vynikající čtení od začátku do konce, nikdy si nejste jistí, kdo je na čí straně a Deaver vůbec neumožňuje čtenářům jeho zápletku prokouknout. Bravo.

danipos
18.08.2014 5 z 5

Já se musím přiznat, že pro mě to byla první kniha s Lincolnem a Amélií, ale určitě ne poslední:) styl autorova psaní mě nadchnul, kniha měla spád, ani chvíli jsem se nenudila, pro mě osobně překvapivý závěr. Takže se těším na další:))

Val
15.08.2014 5 z 5

Další luxusní deaverovka .....jak taky jinak :-) Počáteční nedůvěru způsobenou tématem - nemusím kouzelníky - lehce přebila kvalita knihy, která je napínavá už od začátku. Trošičku mě rozčilovalo, že i když vraha od začátku víceméně znáte, tak vás neskutečně mate svými triky a kouzly a vyloženě jsem se bála, co od něj lze ještě čekat.... Konec famózní .... Doporučuju :-)

Luciga
11.08.2014 3 z 5

Jako všechny předchozí knihy přečtena jedním dechem. Ale - snad to bylo tématem, které mi zrovna moc nesedí - zařadila bych ji mezi zatím nejslabší. Pro mne chvílemi neuvěřitelné, překombinované. Nicméně na další v řadě se vrhnu opět s velkou chutí :)

wally
04.07.2014 4 z 5

Opět Deaver nezklamal a čtením sem se vyloženě bavil....tak jdeme na další :-)

badinka4
01.07.2014 5 z 5

Skvělá kniha !!!!!!

Malunka
24.04.2014 5 z 5

Pro mě Deaverova nejlepší kniha s Lincolnem a Amélií.

dalia1769
08.04.2014 5 z 5

I když jsou v podstatě všechny knihy s Lincolnem Rhymem vystavěny podle stejného modelu a tudíž po přečtení několika z nich i stále předvídatelnější, méně bodů dávat nechci, protože se prostě výborně čtou, postavy jsou sympatické a knihy vesměs končí optimisticky, což mám ráda. Navíc v každé máme možnost nahlédnout do trochu jiného prostředí a i toto - kouzelnické - nabízí mnoho zajímavých zápletek.

koki.veru
04.02.2014 5 z 5

Opět kniha s Lincolnem a Amélií. Navíc zabroušení do světa kouzel a iluzí. Zajímavá zápletka.

Herodes
08.01.2014 5 z 5

Kam se na Deavera hrabe "severská krimi"! Hodně dobrý příběh, s pěknou zápletkou.

Ctibi
28.12.2013 5 z 5

Máte rádi kouzla a triky ? Vřele doporučuji. Nenaučíte se sice kouzlit, ale trošku se dozvíte, jak to vlastně probíhá. A jak už to bývá, vrahem je vždy někdo jiný než si myslíte.

janina.kub
02.12.2013 3 z 5

mám lincolna a amélii ráda
jejich příběhy jsou ve stylu "bílého nátělníhu brugeho willise" :-)

evafort
23.11.2013 5 z 5

Další skvělá kniha o Lincolnovi a Amélii, napínavá a překvapující.

Efca
29.10.2013 5 z 5

Napínavé, plné zvratů, magické. Velmi zajímavý námět ze světa iluzí - čtenářova mysl je nejednou odvedena a následně překvapena. Pro mě jedna z nejlepších Deaverových knih..

meinita
03.09.2013 5 z 5

přečteno jedním dechem...deaver je opravdu mistr

Verrrunka
07.08.2013 4 z 5

Deaverovy detektivky nezklamou :-)

QuanPanda2
16.05.2013 5 z 5

Možná je to tím, že je moje nejčerstvější od Deavera, ale řadil bych jí k nejlepším.. Velmi dobré a tentokrát opravdu nečekané zvraty po celou dobu, ne jen na konci..Takže za mě super :)