Iluze

Iluze https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60036/bmid_iluze-hM2-60036.jpg 4 1217 171

Případy Lincolna Rhyma série

Další příběh geniálního detektiva Lincolna Rhyma se začíná odvíjet na prestižní hudební škole v centru New Yorku, kam se po útěku z místa činu uchýlí pachatel vraždy. Policie do několika minut obklíčí uzamčenou učebnu a chystá se s vrahem vyjednávat. Vzápětí se zevnitř ozve výkřik a výstřel, a tak policisté vyrazí dveře. Místnost je však prázdná. Na pomoc jsou povolání Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a okamžitě začínají s důkladným šetřením. Proti nim však tentokrát stojí mistrný iluzionista přezdívaný Kouzelník, který burcuje jejich profesionální ctižádost prostřednictvím série vražd, jejichž bestialita se neustále stupňuje. Počet mrtvých narůstá a hodiny nelítostně ukrajují čas. Rhyme se Sachsovou proto musí co nejrychleji proniknout skrz kouřovou clonu a zabránit hrůzyplné pomstě, která se hrozí stát nejokázalejším zmizením v dějinách kriminalistiky. 2. vydání... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Vanished Man , 2003

Iva B.
12.05.2016 5 z 5

Další výborný případ s Lincolnem Rhymem, bavila jsem se na každé stránce a svět iluze byl skvěle popsaný! Určitě doporučuju k přečtení!!!

veronie
05.05.2016 4 z 5

Další z napínavých případů mého oblíbence Lincolna. Tentokrát se vydává po stopě mistra převleků, opředeného magií a iluzí. Opět geniálně odhalí zločince a jako bonus se podíváme do světa kouzel.

konicekbily
21.03.2016 5 z 5

Kromě mistra zvratů se autor ukázal i jako mistr převleků! Kouzelník vytváří dokonalé iluze. Je to hodně překombinovoané, ale na rozdíl od jiných autorů, je vždy vysvětleno!!!

cherry_kiss
20.03.2016 5 z 5

Další úžasný díl. Lincolna Rhyma čtu pěkně od začátku, od 1. dílu. A tuto knihu řadím mezi nejlepší. Kniha plná iluzí a kouzel mě naprosto uchvátila.
Nemůžu jinak než dát knize 5 hvězdiček. Tato kniha si to doopravdy zaslouží.

MAXA71
25.02.2016 5 z 5

Napätie, po celý čas, samé nečakané zvraty. Výborná kniha.

Selinute
21.02.2016 5 z 5

Deaver - mistr zvratů nám tentokrát přibližuje svět kouzel a iluzí. Ne, nebylo to překombinované, bylo to dobré..... ne dobré, vynikající....

TeaPeter
18.02.2016 5 z 5

Naprostá bomba. Tohle je pravý Deaver: Zvrat a další a ještě jeden a... to by nebyl Deaver, aby tam nebyl ještě jeden... Zajímavosti o kouzlení byl k tomu ještě skvělý bonus.

Market = )
14.02.2016 5 z 5

Tentokrát mi zvraty a "překvapení" přišly sice taky značně překombinovaný, ale aspoň podle mě dramaticky neměnily děj knihy a díky tomu mi nepily krev tolik jako jindy. Jinak se mi knížka četla vážně skvěle a hned bych se pustila do další... (ale to nemůžu, protože to bych je přečetla moc rychle...)

Lenyaa
04.12.2015 5 z 5

Kniha se mi opravdu skvěle četla, moc se mi líbil námět s Iluzionistou. Napínavá, plná zvratů a i konec se mi líbil..... Čtu knihy s Lincolnem pěkně popořadě a tahle je pro mě zatím jedna s nejlepších!

ewisek22
28.10.2015 4 z 5

Jeffery málokdy zklame a ani tady se mu to nepovedlo...bohudík:) Avšak dávám 4 hvězdičky a to z toho důvodu, že nemám ráda kouzla, triky, iluze a vše, co se týká tohoto žánru. A také se mi to zdálo na konci už překombinované. Moc mě ale pobavila scéna Amélie s výrostky při honičce s kejklířem...

arram
18.09.2015 5 z 5

Další z velmi podařených detektivek Deavera! Z počátku jsem měl trochu problém se do knihy ponořit, ale kniha stála za to. Rozuzlení a konec knihy jako vždy nečekané!

derminator
23.08.2015 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka, Deaver je mistr současného thrilleru. Kniha měla spád i když si myslíte že už je vše odhaleno nenechte se mýlit Deaver je mistr fikce!! Dávám knize 80 % a vřele doporučuji.

čef
07.08.2015 5 z 5

Jeffery Deaver je mezi spisovateli detektivek extratřída. V této knize z vynikající série Licolna Rhyma nás opět udiví napínavým, komplikovaným dějem plným zvratů s popisy kouzelnických triků všeho druhu a jako kouzlem nás přitom přenese jeho slovy do "krajiny, kde lidská srdce napěchovaná citem plápolají po celá léta, která jim Bůh přidělil". Opravdu obdivuhodné.

Šárka345
04.08.2015 5 z 5

I když kouzelníky moc nemusím, skvěle napsáno a přečteno jedním dechem.... Určitě doporučuji. Teď čtu další jeho knihu "Rozbité okno"

muchomurka
26.07.2015 4 z 5

(Obsahuje spoilery)
Napínavý příběh, pro mě zatím jeden z nejlepších. Akorát když poprvé zatkli Erica Weira, tak jsem si říkala, že zde už měl příběh končit, protože pak to bylo dost rozvleklé a působilo to celé jako vycpávka. Je pravda, že závěr byl velmi překvapivý a svůj prvotní názor a ukončení příběhu po zatčení jsem změnila... A ten konec? Jsem doufala, že toho nabubřelýho politika setřou, ne že chudák Amélie bude mít potíže... Jsem zvědavá, co přinesou další knížky.

petrels
04.05.2015 5 z 5

Další knížka s detektivem Lincolnem Rhymem, která působí až ekvilibristicky neskutečným dějem.
Ale určitě stojí za přečtení, neboť pro příznivce mnoha mordů se to v ní jen hemží.

Nunynka
15.03.2015 5 z 5

Už trochu překombinované,ale opět jsem takové rozuzlení nečekala. Čím víc knížek od Deavera čtu,tím víc si říkám před čtením další jeho knížky,že tentokrát to určitě uhodnu,ale bohužel nebo snad i bohudík se mi to ještě nepovedlo :-)

rose
24.01.2015 4 z 5

Lincoln Rhyme zase nezklamal. Děj je hodně prošpikovaný exkurzemi do kouzelnických triků a iluzí, ničemu nemůžeme věřit na první pohled. Až se některá kouzla zdají neproveditelná, protože laskavý čtenář neví, jestli je to realita nebo vynález autora. Ale čte se to dobře a autor nás udržuje v napětí opravdu až do konce.

technolog
04.01.2015 4 z 5

Myslim ze stoji zato cist i jeho další knizky. I když princip je porad stejny, nenudim se a bavi me.

radus
08.12.2014 4 z 5

Knížka se mi líbila, byla zajímavá a napínavá až do konce, ale třeba ten únik Kejklíře z vězení byl už dost nereálný. Stejně ale dávám 5 hvězdiček :-)