Záhadná smrt na venkově

Záhadná smrt na venkově https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384061/bmid_zahadna-smrt-na-venkove-Z44-384061.jpg 3 48 19

Píše se rok 1908 a lady Emily Hardcastleová, excentrická, čtyřicetiletá vdova s tajemnou minulostí opouští se svou komornou a důvěrnicí Florence Armstrongovou Londýn, aby se usadila na venkově, kde, jak doufá, povede konečně klidný život. Záhy jsou však obě ženy vtaženy do vyšetřování podezřelé smrti a krádeže drahokamu s legendární minulostí a tajemným názvem – Smaragdové oko. První díl ze série brilantních britských detektivních románů, odehrávajících se na začátku 20. století na anglickém venkově potěší nejen příznivce Agathy Christie, ale také milovníky britského humoru.... celý text

Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

A Quiet Life in the Country , 2016

cukrovka
29.08.2021 4 z 5

Odpočinková četba. Klasická anglická detektivka z venkovského prostředí. Občas úsměvné a vtipné.

Medicka19
10.11.2020 1 z 5

Jde o skutečná muka pro někoho kdo miluje anglický detektivní román. Humor je vulgární, znalost historie a reálií mizivá, dobový jazyk či společenské konvence nejsou vůbec zohledněny. Vtipkování o nalezené mrtvole, bez špetky reality.
Dodržela jsem zlaté pravidlo a dočetla jsem do strany 60. Říká se, že do strany 60 nesmíte knihu odložit a hodnotit. Já toto pravidlo splnila, další příběh mě nezajímá všechny autorky britských kriminálních románů se obracejí v hrobě.

soukroma
11.07.2020 3 z 5

Pomalé, nanicovaté, nezábavné: příběh z počátku minulého století z anglického venkova a prostředí vyššího stavu (včetně Britů z kolonií a Londýna) mohl být skvělý, ale nebyl. Zápletka ničemná, žádné napětí, hlavní hrdinky dostatečně nepopsané a nevýrazné, vtip zcela chybí.
Navíc mi vadil překlad, jakoby se často sáhlo vedle a tahalo to za oči/uši: "obrysové znalosti" (snad okrajové, když už), oslovení "má paní" od služebné/společnice směrem k lady zaměstnavatelce mne strašně iritovalo (v češtině nejsme na tohle naneštěstí vůbec zařízení, zdvořilé oslovení dámy prostě nemáme - paní ani madam se u nás nenosí, naopak je až podezřelé, ale "má paní" je jak z literárního romantického vztahu ještě o nějaké století staršího). Skoro jsem nemohla uvěřit, že toto napsal současník a muž. 55%

Jolana.b
08.06.2020 3 z 5

Není to sice Agáta Christie, ale na dlouhé noční směny celkem příjemné čtení.

michaela2338
09.10.2019 3 z 5

Není to žádný hodnotný literární počin. Když se ale dny krátí, prší a vás láká pohodlné křeslo, deka a teplý čaj, může to být to pravé. Přesto protestuji, aby byla čtyřicátnice charakterizována coby postarší dáma.

bagel
27.08.2019 4 z 5

Tak si představuji žánr "cozy mystery". Ne příliš složitý detektivní příběh, žádné násilí, prostředí vesnice nebo maloměsta, zajímavé postavičky, vtipné dialogy. Tato kniha se mně moc líbila a jsem zvědavá na druhý díl.

mayinka
29.07.2019 2 z 5

Str. 8 ... stařenko..... str. 9 stárnoucí zamestnavatelko..... jako vazne? Ve 40 letech? A proc se nekdo stehuje od elektřiny k petrolejovym lampam?

konicekbily
26.04.2019 4 z 5

Autor nám dává připomenout, jaká byla stará anglická detektivka a nešetří při tom ani humorem. Idylické prostředí anglického venkova neovládá slečna Marplová, ale lady Hardcastleová. Když se policie mýlí, tak to ona napraví. Hezké odpočinkové čtení.

rodak
17.03.2019 5 z 5

Moc hezké, divím se že to napsal muž.Celou knihu jsem se usmíval vtipným situacím a hláškam služebné vlastně vypravěčky.Určitě vyhledám další díl.

Len2očka
12.03.2019 3 z 5

Knižka má nádhernou obálku,ale obsahově,za mě mírná nuda.

Marejka
28.11.2018 4 z 5

Knihu jsem si vybrala tak trošku naslepo. Podle názvu, lokality, kde se odehrává a stručného obsahu, který jsem si přečetla. Přesto jsem nebyla zklamaná. Trochu jiný sloh než knihy, které jsem doposud četla, ale rozhodně ne nezajímavý. Nic složitého, náročného, doporučuji na pohodové dovolenkové čtení nebo na dlouhé zimní večery u krbu :-)

alnahu
19.11.2018 4 z 5

Detektivka tentokrát z anglického venkova 20. století -dobře se četla . Připadala mi dost podobná příběhům od M.C.Beaton.

Makii
29.10.2018 2 z 5

Velmi, velmi, velmi jednoduché čtení. A taky nuda.

zazvorka
28.10.2018 2 z 5

Detektivky z anglického prostředí mne vždy nalákají, u téhle jsem doufala v něco podobného slečně Marplové. No, nepotěšila mne příliš. Nejspíš proto, že se mi všudypřítomný humor zdál dost křečovitý. Nicméně zkusím i další, třeba si zvyknu.

orinka3
24.10.2018 3 z 5

Příjemná společenská detektivka. Roztomilá stará dáma a její služebná odhalují stopy zločinu. Kdyby tam nebyly mrtvoly, člověk by ani nepostřehl, že nejde o společenský román. Mně to tak trochu uspávalo.

alzbeta4340
06.10.2018 5 z 5

Příjemná "retro" detektivka, ve které nejde ani tak o napětí, jako o dobrý pocit ze čtení. Trochu jsem se bála, aby mě lady Hardcastelová a její komorná Flo nenudily, ale opak byl pravdou. Knížku jsem slupla jako malinu.
Příjemné čtenářské překvapení.

mikika
25.09.2018 5 z 5

miloučká a vtipná oddechovka, moc se mi líbila. bylo dobré, že autor dávkoval historii těch dvou dam po troškách, čtenář je zvědavý, co všechno mají za sebou.

metrolog
20.09.2018 5 z 5

Milá oddechová detektivka z anglického venkova počátku dvacátého století, s trochu humorným stylem vyprávění jedné, ne zcela standardní služebné. Pokud máte tento druh literatury rádi, určitě nebudete zklamaní.

pip11
09.09.2018 5 z 5

Moc fajn kniha, zaujala mě od prvních řádků. Na to, že je to detektivka, je protkaná humorem a povedlo se to báječně. Vůbec to není rušivé a děj je i tak napínavý. Moc se těším na další knihu a doufám, že bude stejně povedená.

T. E. Kinsey
anglická, 1960
2018  67%Záhadná smrt na venkově
2018  62%Na trhu pro vraždu

Kniha Záhadná smrt na venkově je v