Bretaňský příboj

Bretaňský příboj https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240483/bmid_bretansky-priboj-VsK-240483.jpg 4 258 258

Případy komisaře Dupina série

Druhý případ komisaře Dupina z letní Bretaně okořeněný humorem, venkovským koloritem a místními kulinářskými specialitami Deset námořních mil od Concarneau: Legendami opředené souostroví Glénan působí svými bílými písečnými plážemi a křišťálově průzračnou vodou jako karibský ráj – dokud jednoho krásného květnového dne moře nevyplaví na břeh tři mrtvoly. To komisaři Dupinovi ještě chybělo: cesta ve vratkém člunu hned po ránu, nervy drásající prefekt, málo kávy a žádný záchytný bod. Kdo jsou ti tři mrtví na pláži? Stali se obětí prudké noční bouřky? Vše nasvědčuje tomu, že se utopili. Ale vyšetřování zavede komisaře hluboko do historie ostrovů a jejich svérázných obyvatel, odkud vytěží dramatickou jistotu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Bretonische Brandung , 2013

ponorka
08.12.2017 4 z 5

Někdo řekl, že číst knížku je jako myslet hlavou někoho jiného, a opravdu jsem při čtení téhle knihy musela konfrontovat svůj způsob uvažování s tím, jak o svém případu přemýšlí komisař Dupin - což mě bavilo. Je to prostě dobrý detektiv. Bohužel konec knihy je skutečně jakoby useknutý, chybí nějaké výraznější vyvrcholení celého příběhu.

jarin58
22.11.2017 5 z 5

Kniha je skvělá,ale konec by si zasloužila lepší.

Selinute
05.09.2017 5 z 5

I druhý díl byl pro mě opět čtenářským zážitkem a úžasné prostředí souostroví Glénan vytváří neopakovatelnou kulisu k této příjemné až téměř uklidňující detektivce. Fotografie souostroví, které jsem si při této příležitosti dohledala, mě okamžitě přesvědčily, že komisař Dupin zde není za trest, ale naopak, ocitl se v ráji na konci světa...

Keddie
24.07.2017 4 z 5

První případe se mi líbil více. Zde bylo vyšetřování poněkud zdlouhavé a k ničemu nevedlo. Nakonec se pachatel sám přiznal a byl konec.

rajsa
21.07.2017 3 z 5

Všichni knihu opěvují. Já samozřejmě neberu nikomu jeho názor,ale na mě tato kniha nijak zvlášť nezapůsobila. Popis krajiny je kouzelný,ale příběh sám o sobě je slabý (alespoň dle mého názoru) a vyšetřovatel je génius,když dokáže během 3 dnů vše vyšetřit a to mu živly zrovna nejdou na ruku.

raffi
15.05.2017 5 z 5

Nikdy som nečítala detektívky s nosom v mapách, ale tu musím (a ešte u P.Maya)... síce to zdržuje, ale je to zážitok :) A aj keď sú zápletky v knihách dosť jednoduché, prostredie to vynahradzuje.

vincek1
28.04.2017 4 z 5

Další krásně napsaná detektivka, která nepotřebuje zběsilé honičky a hromady mrtvol. Nádherný popis souostroví Glénan. Doporučuji všem, kteří si chtějí hezky počíst.

blackdog
27.10.2016 4 z 5

Práve som ju dorazil. Na rozdiel od ostatných názorov, mne sa Bretónske pomery páčili o čosi viac. Zápletka v Bretónskom príboji bola pre mňa dosť tuctová. A priznám sa, že aj Dupin ma v prvej časti viac oslovil. Tu mi chvíľami prekážali kávy na stojáka , tenznosť komisára..... Unavovala ma štruktúra knihy, asi mi vyhovuje rozdelenie do viac kapitol, ako do štyroch. Ale v konečnom dôsledku som nebol sklamaný a prečítam si aj Bretónske zlato, ale preložím to nejakým iným žánrom, aby som sa do Bretónska znovu tešil. Napriek tomu, že som Bretónsky príboj trošku ošomral, oplatí sa prečítať. Príbeh sa posúva pokojným tempom, účelom je vychutnávať si všetko francúzske, s tým ich " r ". A ak práve toto milujete, ako ja , tak sa vám Bretónsky príboj bude páčiť.

Ceit
28.09.2016 4 z 5

Lituji,že nejsou další díly,vždy když jsem některý z "bretanských"příběhů dočetla,chtěla jsem tam ještě chvilku zůstat,to nádherné moře,pláže,světlo,vůně salin,café :-) a další dobroty,dokonalý servis v hotelu Amiral po únavném dni...vše je jak má být a můžu jít v klidu spát :-)

bagel
23.02.2016 4 z 5

Docela pěkná detektivka, kde nebylo moc mrtvých. Líbilo se mně popsání života v Bretani včetně jídla. A musela jsem si najít příslušná místa na mapě (až pak jsem si všimla, že mapa v knize je).

Toňula
18.01.2016 4 z 5

O chlup lepší než předchozí případ inspektora Dupina.Opět klasická dektektivka,která se obejde bez krvavých a akčních scén, vystačí si s dedukcí a logikou, dialogy a líčením bretaňské krajiny,vše protkáno myšlenkami a vnitřními komentáři inspektora, který se neobejde bez pravidelného přísunu "café".

MJ68
14.10.2015 4 z 5

Mně se moc líbily oba díly a souhlasím s názorem, že druhý je asi lepší. Dobrá detektivka, žádné zvrácenosti, úchylky atd. jako v severských detektivkách.

ladyfromskye
03.08.2015 5 z 5

Druhý díl mě možná potěšil ještě víc než první... Protože si udržel stejně vysokou úroveň a já se tak můžu těšit na další díly. A taky na tu dovolenou v Bretani :-)

detektivní a krimi romány Bretaň

Jean-Luc Bannalec (p)