Bretaňský příboj

Bretaňský příboj https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240483/bmid_bretansky-priboj-VsK-240483.jpg 4 258 258

Případy komisaře Dupina série

Druhý případ komisaře Dupina z letní Bretaně okořeněný humorem, venkovským koloritem a místními kulinářskými specialitami Deset námořních mil od Concarneau: Legendami opředené souostroví Glénan působí svými bílými písečnými plážemi a křišťálově průzračnou vodou jako karibský ráj – dokud jednoho krásného květnového dne moře nevyplaví na břeh tři mrtvoly. To komisaři Dupinovi ještě chybělo: cesta ve vratkém člunu hned po ránu, nervy drásající prefekt, málo kávy a žádný záchytný bod. Kdo jsou ti tři mrtví na pláži? Stali se obětí prudké noční bouřky? Vše nasvědčuje tomu, že se utopili. Ale vyšetřování zavede komisaře hluboko do historie ostrovů a jejich svérázných obyvatel, odkud vytěží dramatickou jistotu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Bretonische Brandung , 2013

kolacky
13.07.2020 4 z 5

Na Dupina si člověk lehce zvykne. A dobře dělá, je to moc prima čtení, není to obyčejný thriller, je to DETEKTIVKA!

mi-380
18.05.2020 4 z 5

Komisař Dupin, epizoda 2 – znovu dokonalá reklama na Bretaň. Kromě vraždy a nenadálé bouře mě autor dokázal nalákat na všechno: na přírodu, historii, dary moře, přístavy, ostrůvky, kavárny, hospůdky, stavby zaplavené mořem. A lákají mě samozřejmě Bretaňci - lidé s hrdostí na svůj kraj, chránící své tradice a kouzelně zveličující všechno bretaňské, což autor (v těle komisaře) jako náplava z Paříže dokáže vtipně vystihnout. Až se otevře koronaklec, mám tu jeden jasný cestovatelský cíl – Concarneau.
85 % (zatím 94 hodnotících, aktuální průměr je 80 %).

„Za posledních deset tisíc let stoupla hladina oceánu o sto metrů! Sto metrů! Před několika tisíci let mohli Britové přejít suchou nohou do Francie, Bůh nás ochraňuj!“

Rade
30.01.2020 5 z 5

Úchvatná Bretaň a svérázný komisař Dupin podruhé.
Říkala jsem si, už to nebude ono, první díl měl pro mě přidanou hodnotu v Paulu Gauguinovi a malířském Pont Avenu, jachtaření a potápění není moje parketa… Ale ono mě to zase tak chytlo!
Autor má talent pro skvělé popisy a atmosféru, mě to přiblížení ostrovů a ostrůvků Glénan ztracených uprostřed moře zase tak okouzlilo (zvlášť když se tady během četby projdeme za pomoci Street View), zajímavá zápletka, vyšetřování ve stylu klasických detektivek; dedukce, úvaha a intuice má přednost před akcí a popisy násilí, nicméně při dobré představivosti je tam toho dramatického až až…
Oddechová detektivka s cestovatelským přesahem a lehounkým humorem podle mých představ.

A jak si představuji komisaře Dupina? Přesně jako autora! :) viz fotky na netu. Pasquale Aleardi mi nějak k mým představám nesedí (filmy jsem ale neviděla).
P.S. A jméno Dupin? Inspirace Edgarem Allanem Poe?

Heliku777
29.09.2019 5 z 5

Skvělá detektivka. Dobře se četla.

EvaApple
28.08.2019 3 z 5

Od Bannaleca znám i lepší, ale čte se příjemně

lucie2371
21.08.2019 3 z 5

Tento díl se mi líbil o trochu víc než první ale na víc než 3 hvězdičky to nevidím. Chybí tomu trocha napětí a akce.

niknikita
16.06.2019 4 z 5

Nevadí mi, že knihy tohoto autora nejsou akční trháky. Baví mne a užívám si je kvůli Bretani a zasvěceným prožitkům, které Jean - Luc předává čtenářům.Opravdu jsem zatím nenašla lepšího průvodce touto fascinující krajinou.

Vydrýsek
16.05.2019 5 z 5

Skvělé, ještě mnohem lepší, než první díl.

SBH
25.04.2019 5 z 5

Musím do Bretaně! Vidět úchvatnou krajinu, barvy moře a oblohy. Ochutnat místní speciality. Slyšet zvláštní keltsko-francouzská slova.
Inspektora Dupina miluju, jeho styl vyšetřování (á la Maigret nebo Poirot) se mi líbí - žádné divoké honičky s pistolí, žádné erotické eskapády, nýbrž zjišťování informací a dedukce. Kniha splnila všechny požadavky na kvalitní beletrii - svižný děj, zábavné dialogy, dobře propracované charaktery, naprosto úžasné popisy. Až do posledních stránek jsem byla napnutá, jaký vlastně bude motiv vraždy (dobře jsem odhadla, že ten vysvětlí všechno). Prostě skvělá detektivka. Jdu na další případ z Bretaně.

Modrina
19.03.2019 4 z 5

Souhlasím se všemi, kteří by po přečtení knihy nejraději vyrazili - samozřejmě s kávou v ruce a humrem před očima - do Bretaně. :) Velmi příjemná oddechovka, trochu rozvláčná, ale milá. Další příběhy pana komisaře si určitě ráda přečtu.

SilvieSisinka
03.03.2019 3 z 5

Pro mě tedy průměrná oddechové detektivka. Žádná krvavá hrůza. Zde může člověk vypnout a relaxovat.

Evina74
25.02.2019 5 z 5

Prima oddechová detektivka. Trochu autora podezřívám, že spolupracuje s nějakou bretaňskou cestovkou - a funguje to - hned bych se tam rozjela.

Vojslava
29.09.2018 4 z 5

Výborná detektivka, přehršle horkých stop až do konce... a závěr jasný a přece ne. Skvěle jsem si početla, jen se nemůžu zbavit pocitu, že potřebuju kávu, dovolenou v Bretani a humra k večeři... :-)

cedos
06.07.2018 5 z 5

Milý pan komisař Dupin … je to krásné, lehké čtení s dobou zápletkou a z krásného kraje Bretaň … žádný super trhák, ale dobře se čte a potěší. Doporučuji.

ilčidlo
03.05.2018 5 z 5

I s druhým dílem jsem spokojená

knihomolka525
12.03.2018 2 z 5

kniha mě bavila tak v první pětině,zbytek mě už připadl jak kdybych četla turistického průvodce po ostrovech.Myslím že rodilý bretaněc by knihu napsal jinak než němec :-) musím ale ocenit velice dobrý překlad a luxusní obálku

capricornus
23.01.2018

Tento případ mě nechytil tak jako ten první. Místy jsem se i nudila. Komisař Dupin (rozděleno na čtvrtiny) pil kávu, jedl, telefonoval a vyšetřoval. Opravdu vše stejným dílem. Možná stojí za zmínku výpověď jedné podezřelé osoby, kterou nakonec svým prohlášením o spáchání zločinu zachrání další osoba. Nesrovnalost pro další působení dané osoby v některém dalším dílu??

intelektuálka
20.01.2018 4 z 5

Detektivky tohoto autora mne lákají poznat Bretaň. Tři záhadná úmrtí a komisař Dupin v akci... jeho styl opravdu trochu připomíná Maigreta.
Doporučím a jdu se podívat na snímky...

konicekbily
13.01.2018 3 z 5

Velice dobrý popis prostředí a života v Bretani.Myslím si, že autor dobře poznal prostředí, do kterého zasadil klasickou detektivku. Děj má mnohé odbočky, falešné stopy a pomocí moderních prostředků, včetně letecké dopravy vrtulníky, náš geniální detektiv - popisovaný trochu s nadsázkou - vyřeší případ během několika desítek hodin.

Riccia
02.01.2018 4 z 5

Pěkná napínavá knížka. Její děj se odehrává ve třech dnech a tři dny mi stačily na její přečtení. Vytkla bych jí možná trošku pomalejší rozjezd a naopak moc prudký závěr. Jinak mne nadchlo líčení krás Glénanu - ještě že existuje internet. Mapa a obrázky přidaly ke čtení ještě další rozměr.

detektivní a krimi romány Bretaň

Jean-Luc Bannalec (p)