Bretaňská pýcha

Bretaňská pýcha https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326095/bmid_bretanska-pycha-3xZ-326095.jpg 4 167 167

Případy komisaře Dupina série

Na břehu malebné řeky Belon, v oblasti, kde se pěstují světově proslulé ústřice, objeví svéhlavá stárnoucí herečka mrtvolu muže. Jen o něco později obdrží komisař Dupin zprávu z legendami opředených kopců Monts d’Arrée, z kraje pověstí o vílách a ďáblovi. Také tam byl nalezen mrtvý člověk, jehož identitu policie nezná. Když komisař zjistí, že stopy vedou k mafii, keltským bratrstvům a záhadným druidským kultům, začne tušit, že tohle bude jeho nejbizarnější případ...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Bretonischer Stolz , 2015

intelektuálka
03.09.2017 4 z 5

Kouzelná Bretaň a případy komisaře Dupina. Poznatky o chovu ústřic, o slavnostech druidů, výborná kuchyně a výborné víno. To všechno mě do Bretaně láká. A jen tak mimochodem vyřešené vraždy. Tenhle autor musí Bretaň milovat.

Alpa9
20.08.2017 5 z 5

Prípady komisára Dupina sú čím ďalej lepšie. Možno je to tým, že sa z neho pomaly, ale isto, stáva Bretonec.

DoDidDone
11.08.2017

Rozhodl jsem se, že nebudu hodnotit knihu podle hvězdiček, ale pouze komentáře.
Po anotaci jsem se domníval, že půjde o detektivku skloubenou s fantasy. V tomto případě jde o detektivku skloubenou s ústřicemi. Bohužel.
Své kouzlo má, autor umí krásně popsat přírodu, tradice,... Ale celou dobu jsem si nedokázal zapamatovat jediné jméno a když se vrah objevil na scéně a usvědčili ho, řekl jsem si jenom: "Kdo to je?"
Moje první setkání s autorem a určitě poslední. Jsem rád, že jsem knihu dočetl, dám do knihovny a asi už nikdy neotevřu. Ani ted, pět minut po dočtení, pořádně nevím, o čem kniha byla. Nevím, jestli to je kvůli stylu psaní autora, ale já se u toho nedokázal vůbec soustředit a brát to celé vážně.

HaniSebi
27.07.2017 5 z 5

Moje první knížka od tohoto autora a super. Případ byl hezky zamotaný, i když člověku dojde dřív než Dupinovi, o co půjde. Krásně popsaná bretaňská příroda. Navíc jsem měla pocit, že nás, čtenáře, chce autor trochu vzdělat, ať už o tučňácích, druidech, historii Anglie atd., a přišlo mi to milé. A nemyslela jsem si, že to někdy řeknu, ale po přečtení mám chuť na ústřici.

zazvorka
07.05.2017 5 z 5

Stále lepší! U prvního dílu jsem si říkala, že je to příjemná změna po klasických anglických a novějších severských detektivkách. Nějak zvlášť mne to nechytlo, ale - proč ne... A pak jsem si tak nějak zvykla - a čtvrtý díl - super! Asi je to tím, že Bretaňci nejsou Francouzi :-)

Blanka1964
13.04.2017 4 z 5

Už jsem četla třetí román-detektivku tohoto autora. Moc mě baví!! Je to zajímavé, napínavé a to povídání o Bretani....asi tam budu muset.....Skvělá knížka, stejně jako předchozí!!!!

vincek1
12.04.2017 5 z 5

Krásně, až poeticky napsaná detektivka. Popis krajiny, stejně tak jako povídání okolo chovu ústřic jsou opravdu nádherné. Do Bretaně bych se rád zajel podívat, ale jíst ústřice, nevím. V tomto ohledu jsem zajedno s komisařem Dupinem. Doporučuji a mám již připravenou další knihu autora. Pouze jsem začal jeho nejnovější a teď se vracím.

Ulala
22.03.2017 5 z 5

Pět let na pobřeží Atlantského oceánu je dlouhá doba a Bretaň je nejen drsná ale patrně i krásná a příběhy komisaře Dupina za těch pět let jeho působení v Bretani jsou právě o tom. O drsném životě na krásném pobřeží, o lidech, jejich vztazích a jejich práci. Tentokrát se autor zaměřuje na pěstování ústřic a obchod s nimi. Řešení případů vražd a dalších zločinů se střídá s nádherným popisem krajiny, srozumitelným výkladem o pěstováním ústřic a popisem dobrého jídla. Právě proto se mi tyto příběhy líbí. Závěrečná oslava v příběhu odhaluje možné bretaňské kořeny komisaře Dupina, že by návnada na další příběh? Dávám pět hvězdiček. Na konec musím pochválit i krásnou češtinu překladatele.

francouzska
22.03.2017 5 z 5

Knížku jsem začala číst a již po pár stránkách jsem chtěla jet do Bretagne. A když jsem ji jedním dechem přečetla, musela jsem si alespoň nakoupit ústřice. Spojení výborného příběhu a krajiny, která mě velmi láká. A samozřejmě sympaticky nevrlý komisař Dupin.

Vesmich
11.03.2017 5 z 5

Komisař Dupin má seznam lokalit, které mu dělají dobře. Mně dělá dobře četba knih o komisaři Dupinovi a Bretani. Tentokrát ústřice, jaro, řeka Bélon. Méně se jí a pije café, zato prefekt to už skutečně přehání! Prevít!