Případy Kjóko Karasumy 5

Kjóko Karasuma je geniální 16letá dívka – a detektiv speciálního policejního oddělení Asakusy, dokonale ovládající bojové umění i obrovitou pistoli. Její poněkud nezvyklé případy se týkají postav známých běžnému Japonci jen z mýtů a legend. Pro boj s démony se policie rozhodne vytvořit antidémonskou „ozbrojenou policii“, tvořenou těmi nejlepšími z nejlepších narychlo shromážděnými z celé země. Válka mezi Oni a lidmi uvrhla do naprostého chaosu celou japonskou politickou i finanční scénu. Kanó usilovně pracuje na svém plánu změnit severovýchod Japonska na říši Oni. Kjóko se musí vyrovnat se zjištěním, že jí v žilách koluje krev démonských králů. Kanóovi se podaří uštědřit ozbrojené policii drtivý úder a uniknout. Jaké úmysly se za jeho šílenstvím skrývají…?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117006/pripady-kjoko-karasumy-5-117006.jpg 4.119

Případy Kjóko Karasumy 5.

Detektivky, krimi, Horory, Komiksy
Vydáno

Karasuma Kyouko no Jikenbo, 2006

Kniha Případy Kjóko Karasumy 5

yaoiyuri
02.08.2020

První díl mě vůbec nezaujal, ale postupně (cca od té trojky) se to začalo velice slibně rozjíždět – bohužel celá série končí v českém překladu pátým dílem tzn. nekončí (Zoner ji jako většinu dalších mang zařízl, než stihl vydat všechna volume), takže ji čtenářům nemůžu doporučit, i když Kjóko, její svérázní kolegové od policie i tajemní démoni a později i nějaké to politikaření jako celek potenciál rozhodně měli. ¯\_(ツ)_/¯ Škoda.

BeyondHorizon
03.09.2017

Utrpení skončilo, Zoner Press další díly nevydal, za což jsem ráda. Nejvíc mi vadily politické fáze, které mě vůbec nebavily a nezajímaly. Akce byla fajn, kresba také pěkná, ale vyprávění příběhu mě skoro donutilo mrštit s knihou do rohu a už na ni nesáhnout. Nedokážu vypíchnout jedinou věc, která by v manze byla originální. Škoda.

tsal
11.08.2014

Říkám si, jestli by nebylo lepší, kdyby to Zoner Press přestal vydávat už po čtvrtém díle. Ten byl totiž vcelku uzavřený a nebudil v člověku takovou chuť rvát si vlasy z hlavy. Pátý díl rozjíždí jakýsi pomyslný nový arch a startuje děj znovu kupředu a to s příslibem ještě lepší akce, než jaké jsme se dočkali v předešlých dílech. Jenže máme smůlu. Další díly nejspíš nebudou. Život není fér.

Kimmie
16.04.2013

I v tomto díle, jakožto i v těch minulých, se opět dozvídáme něco o minulosti našich dvou hrdinů a celkem se dá předpovídat, jakým směrem se bude příběh dále vyvíjet.Nicméně i přes to, že je příběh předvídatelný neznamená, že mu to ubírá na kvalitě nebo že se nemůžeme i tak dočkat nějakého toho překvapení. Kdo by se rád do tohoto pustil však musí znát předešlé díly, jinak mu to nebude vůbec nic říkat.

orangerose
05.03.2013

čím dál napínavější tahle série od 1 dílu, jsem zvědavá jak bude pokračovat další díl této série :)