Případy Kjóko Karasumy 1

První díl nové série, vhodné pro čtenáře 15+. Úspěšná manga nabitá akcí, s prvky nadpřirozena a postavami z japonských mýtů a legend. Moderní způsob kresby skvěle koresponduje s příběhem, který vás nenechá vydechnout až do poslední stránky. Kjóko Karasuma je geniální 16letá dívka – a detektiv speciálního policejního oddělení Asakusy, dokonale ovládající bojové umění i obrovitou pistoli. Její poněkud nezvyklé případy se týkají postav známých běžnému Japonci jen z mýtů a legend. Existence „odlišných“ je v Tokiu roku 2050 nežádoucí, a proto je také v politickém zájmu ji utajit. Příběh plný akce i detektivních záhad. Kniha je vytištěna ve stylu „manga“, v autentickém japonském formátu zprava doleva. A protože žádná z kreseb nebyla převrácena nebo nahrazena, čtenáři si příběh vychutnají přesně tak, jak jeho tvůrci zamýšleli....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117000/pripady-kjoko-karasumy-117000.jpg 3.739

Případy Kjóko Karasumy 1.

Horory, Komiksy, Thrillery
Vydáno

Karasuma Kyouko no Jikenbo, 2003

Kniha Případy Kjóko Karasumy 1

Negan

Tato kniha mi dosti připomíná sérii Kategorie: stvůry. Příběh je rozdělen na tři povídky, při čemž každá se věnuje boji s jedním démonem. Postavy jsou vcelku zajímavé a kresba není špatná.
Celkové hodnocení: 6/10

BeyondHorizon
03.09.2017

Policejní oddělení na odchyt démonů - ne moc originální koncept (v rámci mang), ale třeba by to mohlo mít něco do sebe.
Ne.
Mang jsem pár přečetla, takže si troufám tuto zařadit mezi podprůměr. Příběh je dost nezáživný. Jediné, co ji jakž takž zachraňuje, je kresba a akční scény.

trudoš
10.08.2016

Bouchačky, katany, démoni a tajná vládní agentura. To jsou atributy, kterým se těžko odolává. Jenže jak už to u japonských komiksů bývá, příliš se neřeší logika věci, díky čemuž pro mě byl docela problém akceptovat pravidla hry. O to víc, že se příliš nevysvětlují. Jak se šestnáctiletá holka stala policejním detektivem, to je asi ta nejmenší věc, co by mi vadila. Amíci holt mají superhrdiny v pláštěnkách a Asiaté zase sexy hrdinky s velkejma bouchačkama. Každému co jeho jest.
I když je ústřední motiv téhle manga série příjemně jednoduchý, autoři z potenciálu nejsou v jednotlivých povídkách schopni vytřískat víc než nepřekvapující pointy. A aby toho nebylo málo, někde se děj soustředí na zbytečné hlouposti, jinde zase nabírá takovou rychlost, že má člověk problém pobrat souvislosti. Takže nakonec jediné co dokážu ocenit, je výtvarná stránka, která je precizní a stylová. Júsuke Kozaki se vyhýbá zaběhnutým klišé (velké plíce s psíma očima), přesto jsou jeho holky živé a zatraceně sexy.

tsal
09.08.2014

První díl téhle detektivky plné démonů je trochu rozpačitý a já ho málem odložila. Text na mě působil kostrbatě a moc chytrá jsem z něj nebyla. V druhé polovině se to však zlomilo a četla jsem dál.

Kimmie
16.04.2013

Vzhledem k tomu, že mám mangu moc ráda, tak jsem si čtení této knihy moc užila. Příběh je v celku originální, zajímavý a hezky podávaný a místy i vtipný. Dialogy jsou dobře napsané, žádné hlouposti. Je to celé i moc hezky nakreslené. A každopádně není manga jen pro děti a mládež. Jako tato. 15+. Spousta starších lidí i ke střednímu věku jí čtou, hlavně teda v Japonsku, ale i tak. Samozřejmě záleží na žánru, ale může kdokoliv.

orangerose
05.03.2013

dobrá detektivní manga, má sobě hodně akce ,kresba je suprová , není pro mladší čtenáře