Slib mlčení

Slib mlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217989/bmid_slib-mlceni-00P-217989.jpg 5 876 268

Za mrazivé zimní noci je nalezeno tělo mladé dívky. Vyšetřování vraždy se ujme Kate Burkholderová, šéfka policie v městečku Painters Mill v ame­rickém Ohiu. Už v Kateině dětství se udála série vražd, kterým se tato nápadně podobá. Dokonce i Kate sama se tehdy stala obětí útoku vraha. Sice přežila, ale jeho důsledky ji donutily vystoupit z místní skupiny Amišů, mírumilovné farmářské komunity, z níž pochází. A nyní to vypadá, že se vrah vrátil. Kate je odhodlaná případ vyřešit, k tomu však potřebuje pomoc své rodiny. Podaří se jí ochránit občany města a přitom si uchovat temné tajemství, které by ji mohlo zničit?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sworn to Silence , 2010

Katulinka69
28.09.2021 4 z 5

Paráda, plynulost, žádná nuda. Už beru další díl.

VendulaB
14.09.2021 4 z 5

Na knize oceňuji, že čtenáře rychle vtáhne do děje, vyprávění je svižné, děj rychle pádí, je zde neustálé napětí. Na druhé straně je třeba přiznat, že děj je dost předvídatelný a plný klišé. Nicméně jako příjemná oddechovka je kniha naprosto dostačující.

Jenny46
02.09.2021 5 z 5

Nevím proč jsem se této sérii tak dlouho vyhýbala. Asi jsem si nedokázala představit detektivku z prostředí Amišů. Díky mámě na doporučení jsem přečetla první díl, ona má všechny přečtené už několikrát dokola a vůbec nelituji, autorku si dávám do oblíbených.
Bylo to příjemné čtení bez hluchých míst, kvalitně vypracovaná zápletka a napětí zůstává až do poslední stránky...
Těším se na další díly, doporučuji 5*

Joyce24
23.08.2021 5 z 5

Díky Databázi knih jsem objevila novou sérii se sympatickou policistkou Kate. Drsný a napínavý příběh se čte téměř sám. Určitě si přečtu i další díly této série.

ArwenAragorn
30.07.2021 5 z 5

85%
"Křič, Kate. Kvůli mně." Dojde ke mně, nakloní se nade mě. "Křič".
Udělám jediné, co v tuto chvíli svedu a plivnu.
Celý ztuhne, potom vystrčí jazyk a slízne slinu, která mu přistála vedle koutku.....

Teprve až u nás vyšel 10. díl z prostředí Amišů, vzala jsem i já do ruky 1. díl knižní série od Lindy Castillo. Netušila jsem, že mě thriller bude tak hodně bavit, i když už mě to mohlo napadnout na základě jeho hodnocení. Dochází tady k mimořádně brutálním vraždám, které se podaří náčelnici Kate nakonec vyřešit. Příběh se velice dobře čte a je hodně napínavý. Kate jsem si oblíbila hned a těším se na další díl s ní.
Knížku určitě doporučím.

Hugomil
22.07.2021 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha, která se čte s lehkostí a zájmem. Úvodní seznámení s hlavními postavami proběhlo na jedničku a první velký případ Kate byl naprosto strhující. Těším se na druhý příběh.

osman111
24.06.2021 5 z 5

Tak tato kniha se opravdu povedla. Velice neotřelé a neskutečně zajímavé prostředí Amišů, sympatické postavy. I když jde o poměrně drsnou detektivku, na mě celá kniha působila mile. Autorka umí velice působivě vykreslit atmosféru a prostředí. Těším se na další díly, bylo to skvělé.

janastok
12.06.2021 5 z 5

Sérii mám již delší dobu a zatím se mi do ní nechtělo, víru a kulturu amišů zrovna nemusím. Ale VELKÁ chyba! Kniha je velmi dobrá, napínavá, hlavní hrdinka i s jejími kostlivci ve skříni sympatická. Bude to skvělé čtení na léto.

Grety
05.06.2021 5 z 5

Po delší době kniha, která se mi dobře četla, těšila jsem se na pokračování..Kate mi vyloženě sedla a její pletky s Johnem jsou super . Zápletka dobrá a zapletená tak akorát.

PetK
31.05.2021 4 z 5

Vypadá to, že bych mohla mít novou oblíbenou sérii. Kate je sympaťačka "z masa a kostí". Amišské prostředí fajn koření. A dobré detektivní série jsou prostě něco, u čeho si můj mozek nejlépe odpočine. Takže se těším na další díl.

Bax9
04.05.2021 5 z 5

Už druhý autor, kterého jsem objevila díky komentářům zdejších čtenářů. Kniha mě bavila, prostředí Amišů je zajímavé a pro detektivku netradiční, hlavní hrdinka se mi líbí, je to normální žena s vlastními problémy a nezáviděníhodným dilematem, příběh napínavý, žádné zdlouhavé odbočování od hlavního děje, četlo se opravdu dobře. Můžu určitě doporučit. Píšu v době, kdy čtu již třetí díl ze série... :-)

morava
22.04.2021 4 z 5

Vubec nechapu, proc jsem se do teto serie nepustila uz drive .Ne ze by jsem o autorce nevedela, ohlasy jsou super, ale nejak jsem ji vzdy obchazela, rikala jsem si snad priste. Chyba, ale napravitelna :-) Velke ano, chytlo me to hned ze zacatku, a to uz vim, ze se mi pak bude libit cely pribeh ( teda ve vetsine pripadu ).
Styl autorky mi sedi, napinave to bylo take, zajimava zapletka, co vic si prat.
Takze to, ze v serii budu pokracovat, asi dodavat nemusim, ze ?

Makůvka
09.04.2021 5 z 5

Tak to byla fakt skvělá knížka!!! Žádná hluchá místa, pěkně nadavkovane napětí a moc dobře se to četlo. Už se těším na další knihu ze série.

kika_
29.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Námět se mi celkem líbil, napětí nechybělo, ale provedení mohlo dopadnout o poznání lépe. Vadila mi hlavní vyšetřovatelka. Neschopná husa, která sobecky upřednostní ukrytí vlastního zločinu, před správným postupem při vyšetřování vražd. Nezkušené trdlo,co všechno zpacká. Další díl už si nepřečtu.

kyssling
26.03.2021 5 z 5

Skvělý thriller, první díl (čtu sérii na přeskáčku) je asi nejlepší díl série, opravdu skvěle vykreslené postavy, překvapivý závěr, neustálé napětí.

Hanuja
25.03.2021 5 z 5

První přečtená kniha od této spisovatelky a této série s touto vyšetřovatelkou. Styl a postup vyšetřování náčelnice Kate Burkholderové mně seděl. Dozvěděla jsem se i něco zajímavého o životě Amišů. Příběh mně nadchnul od první stránky, byl neuvěřitelně napínavý. Nevadily mně ani drastické a realistické popisy obětí všech vražd. Vyšetřovatelka je mi hodně sympatická. Těším se na další knížku s vyšetřovatelkou Kate.

Lolila
16.03.2021 4 z 5

Dobre napísaná detektívka v nezvyčajnom prostredí. Hlavná hrdinka je sympatická policajná náčelníčka v malom mestečku. Dej je tak trochu predvídateľný, vraha som odhadla už v polovici knihy, ale to nevadí:-) Aj napriek tomu bola napínavá a určite sa pustím do ďalšej časti. Vďaka databáze a hodnoteniam čitateľov som našla ďalšiu spisovateľku a sériu, ktorá predpokladám, že bude stáť za prečítanie:-)

Veronika33
10.03.2021 5 z 5

Tak túto knihu som si fakt užila, nevšedné prostredie do ktorého je táto séria zasadená, robí príbeh zaujímavejší a výnimočnejší. Aj keď som páchateľa uhádla skôr ako som dočítala, nič na tom nemení, že kniha ma neskutočne bavila. Na ďalšie diely sa už teraz teším.

marlowe
25.02.2021 3 z 5

Byl by to solidní, čtyř-, možná i pětihvězdičkový příběh o policejním vyšetřování, odehrávající se v zajímavém prostředí, kdyby se autorka (tak jako mnozí jiní před ní i po ní) nezhlédla v moderním literárním směru, který bych nazval sadistický realismus: Detailní popis mučení oběti v přímém přenosu, ze spisů získaný podrobný popis devastace dřívějších obětí, dlouhý popis pitev, kde si znovu, díky vyčerpávajícímu výčtu zranění, můžeme vychutnat představy, jak oběť asi musela před smrtí trpět – a autorčin majstrštyk: několik scén, v nichž policisté postupně navštěvují rodiče obětí a velmi podrobně je seznamují se skutečností, že jejich děti byly právě zavražděné. "Vyrozumívání blízkých je vždycky nejhorší," posteskne si jeden z policistů – a pak už to jede: "Moje holčička," vzlykne… (…) "Nemůžu uvěřit, že je mrtvá…" (…) Rychle se otočí, zlomí se v pase a z úst se jí vydere táhlé: Nééééé! Nééééé! (…) "Je mi to líto," vymáčknu ze sebe. "Jak," naříká Carol, "jak?" "Zavraždili ji," zalkne se Norm. Carol padne na kolena. S nářkem zdvihne ruce a tvář k nebi a pak zaboří obličej do dlaní. "Néééé!" Autorku tyhle popisy zjevně baví, proto jsou všechny důkladně rozvedeny do šířky, abychom si to užili.

Nemýlím-li se, už Tolstoj kdysi napsal něco v tom smyslu, že více emocí a představ o válečném utrpení dokáže vyvolat blonďatá kadeř na čele mrtvého děcka, než masivní popis bitevního pole, na kterém leží deset tisíc zmasakrovaných vojáků. Čímž chtěl říct, že doslovnost je mnohdy kontraproduktivní.
Takže, Lindo, u mě za tři!
A další díly už asi ne.

DericCaster
23.02.2021 5 z 5

Tak i já se přidám k většině a budu pět na knihu jen chválu. Na Lindu Castillo jsem si myslel už dlouho a vskutku jsem nebyl zklamán. Samotný příběh mi nepříjde až tak převratný - prostě detektivka s trochou napětí. Nicméně to podstatné je v tom, že když ji začnete číst, nechcete přestat... Co víc si od knížky přát...?