Slib mlčení

Slib mlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217989/bmid_slib-mlceni-00P-217989.jpg 5 876 268

Za mrazivé zimní noci je nalezeno tělo mladé dívky. Vyšetřování vraždy se ujme Kate Burkholderová, šéfka policie v městečku Painters Mill v ame­rickém Ohiu. Už v Kateině dětství se udála série vražd, kterým se tato nápadně podobá. Dokonce i Kate sama se tehdy stala obětí útoku vraha. Sice přežila, ale jeho důsledky ji donutily vystoupit z místní skupiny Amišů, mírumilovné farmářské komunity, z níž pochází. A nyní to vypadá, že se vrah vrátil. Kate je odhodlaná případ vyřešit, k tomu však potřebuje pomoc své rodiny. Podaří se jí ochránit občany města a přitom si uchovat temné tajemství, které by ji mohlo zničit?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sworn to Silence , 2010

katerina6763
01.06.2023 4 z 5

Až po přečtení knihy jsem zjistila, že následují další díly série. Takže se do nich určitě pustím. Kniha se velmi lehce četla (i když téma bylo náročné).

ZuzanaZ83
28.05.2023 3 z 5

Docela zajímavý první díl série. Kate je poměrně sympatická policistka, která sama řeší svoje problémy spojené s dětstvím a odchodem od amišů. Příběh není úplně dechberoucí, není to ten typ knihy, kterou nejde odložit. Ale určitě si přečtu i další díly. Takový trochu lepší průměr.

PetaZ
23.05.2023 5 z 5

Docela dost me kniha prekvapila.. Krimi ctu uz minimalne, proto mi cteni dyl trvalo, ale byl to skvely pribeh, i kdyz poslednich cca 70 stran uz predvidatelnych... Tesim se na dalsi dily

Marcik7
14.05.2023 4 z 5

Linda Castillo a její případy z prostředí amišů jsou výjimečné nejen způsobem života této komunity, ale obsahují také hodně velmi drsných detailů, takže já osobně si teď dám na zjemnění chuti něco nekrvavě staroanglického. Ale brzy se k Lindě a její náčelnici Kate zase vrátím...

Elapheg
08.05.2023 5 z 5

Bylo načase zkusit, co mám doma, protože této sérii jsem se dlouho vyhýbal. No řekl jsem si, že si přečtu průměrně ostrý thriller. Jsem rád, že jsem se do knihy pustil, bylo to výborné dějově, ale také velmi brutální. Řekl bych, že Linda Castillo je brutalitou podobná Helen Fieldsové. Kate Burkholderová, šéfka policie v městečku Painters Mill, je přivolána k brutální vraždě mladé dívky. Modus operandi je podobný jako vraždy, které se v tomto městečku udály před 16 lety. Sama Kate měla s tamním pachatelem vražd osobní zážitek, díky kterému si Kate nosí temné tajemství v sobě, které je opravdu hrozivé. Oběti přibývají, naštěstí je to proloženo mírně romantickou linkou, což se mi moc líbilo a pokud chce Kate vraha zastavit, než udeří znovu, bude se muset postavit i svému tajemství čelem a možná ho i poodhalit. Vrah totiž po sobě nezanechává forenzní stopy. Je možné, že by se pachatel opět po 16 letech vrátil? Nebo je to imitátor? A kdo vůbec je? Jak mu přijít na kobylku, když nenechává stopy? Kate a její tým to nebudou mít lehké. Bylo to výborné, ale na té ostrosti mohla myslím autorka ubrat. Hodlám v sérii ale pokračovat, doufám jen, že brutalita nebude s každým dílem větší. Tak třeba stejná. Jinak jsem to dal celkem dobře, místy to bylo děsivé a nechutné, ale jinak povedený thriller. Děkuji knižním přátelům, že mě dodali odvahu, se do Lindy Castillo pustit. Děkuji vám všem. :-) Dávám pět hvězd a doporučení a autorce děkuji za povedenou knihu.

edith79
05.05.2023 5 z 5

Já zírám. Tuto knihu jsem poslouchala jako audio a je pravda, že jsem to dlouho odkládala. Naštěstí ne do nekonečna. Protože první díl téhle série mě úplně nadchl. Od první kapitoly mě to až neskutečně bavilo. Hlavní hrdinka je vyšetřovatelka jak má být. Se všemi traumaty, s nezlomnou vůlí a vysokou inteligencí. Navíc s temným tajemstvím z minulosti. Příběh je hrozivý a velmi napínavý. Jediné mínus bylo, že pachatele jsem díky jedné větě v knize odhalila celkem brzy. I když možná to až takové mínus nebylo, protože bylo celkem zajímavé s dalším dějem pozorovat, že se nejspíš nemýlím.

hana1039
03.05.2023 5 z 5

Audiokniha:
Moje první knížka od tohoto autora a věřím že né poslední...( aspoň myslím :-) ) skvělé krimi, plné akcí, plné otázek a na závěr plné odpovědi...

Christie2020
21.04.2023 4 z 5

Výborná detektivka. Měla jsem dva adepty na vraha a jeden z nich to byl.Ale i tak velmi dobré.
Hrdinka opět nesmrtelná. Vrah naštěstí nebojoval neohroženě dál i s kulkami v těle, za což palec nahoru! :-)

Katuška77
20.04.2023 5 z 5

Skvelá detektívka. Surová, ale vtiahne vás do deja a nepustí až do konca. Určite si prečítam aj ďalšie diely.

Vesmich
19.04.2023 3 z 5

V hlavní roli detektivka s divnou minulostí, detektiv s divnou minulostí, alkohol a americké maloměsto se svými figurkami stejného typu, jako u nás. A otázka: kdo je tady mezi námi nejdivnější? Vraha vraždícího kdoví proč extra ujetým způsobem jsem odhalila ihned, jak to bylo jen možné, ačkoliv ho neodhalím skoro nikdy ve skoro ničem. A proč tam museli ještě být Amišové, to teda těžko říct. To se asi dozvíme v dalším díle.

Kackac77
18.04.2023 4 z 5

Já čtu detektivky jenom občas, tuto jsem zvolila, protože mě zaujala na audiotéce. Bylo to děsivé. Nevyhledávám krváky, nemám ráda když se někomu ubližuje.., tady je toho všeho opravdu hodně. Zvrácený způsob, jakým sériový vrah zabíjí byl prostě nechutný. Jinak knížka se četla (v mém případě poslouchala) dobře, bylo to velmi napínavé, neodhadla jsem vraha, takže pro mne i překvapující. Kate, náčelnice policie, byla sympatická. Jdu si dát něco lehčího na moje nervy.

Janaves
16.04.2023 5 z 5

První díl série. Mám přečteno již hodně dílů, ale nevadilo, jsem tento četla až teď. Viděla jsem film, ale kniha je lepší.

mailis
14.04.2023 5 z 5

Kniha se čte sama i když je toto první díl, četla jsem ji jako druhou knihu. Za mě doporučuji i když nějaká ta stránka je dost brutální.

Babo
14.04.2023 5 z 5

Kniha se čte moc dobře,jen mě děsí,že už nestačí hledat vraha jedné oběti,ale musí to být sériový vrah a pořádně zvrácený.

zdehan
10.04.2023 5 z 5

Pěkná detektivka

bcmike
10.04.2023 5 z 5

Tuto knihu mě doporučila moje maminka, že se jí velmi líbila, a tak když jsem nevěděl do čeho se dalšího pustit, tak jsem ji zkusil. Abych řekl pravdu, tak jsem se ze začátku do knihy nemohl vůbec začíst. Nějak mi vadil styl psaní v první osobě a nemohl jsem si na něj zvyknout. S Amiši jsem se setkal také poprvé a zdáli se mi velmi podivínští. Děj se mi ale nezdál špatný a čím víc jsem měl přečteno, tak tím více gradoval. Brzy jsem si ale na styl psaní zvykl (nebo se velmi zlepšil) a druhou polovinu knihy jsem už četl jedním dechem a byl jsem nadšený, jak děj velmi rychle a napínavě plyne. Amišské zvyky se také již tolik neobjevovaly, a tak jsem byl z knihy nakonec velmi mile překvapený a moc se těším na další díl. Všem doporučuji.

m_martina
05.04.2023 5 z 5

Na tuto knihu mne nalákaly komentáře mých oblíbených uživatelů a určitě se tato řada stane mou oblíbenou. Už tento první případ s Kate Burkholderovou se mi moc líbil a hezky se mi četl. Oceňuji zajímavé prostředí Amišů a těším se na další.

Miriam
20.03.2023 5 z 5

Myslím, že mám další oblíbenou sérii. Námět a prostředí Amišů mě moc baví a vyšetřovatelka Kate mi přímo sedla. Dokonce je i nějaké to techtle.

a304
16.03.2023

Záměrně jsem se donedávna vyhýbala nejčtenějšímu detektivnímu žánru , s násilím, zločinností, těžce trávím temné stránky povahy člověka. Ten je tvárnou hmotou se snadno ovlivnitelnou psychikou... Snadno se z dětí vychovají plnohodnotné, odpovědné, vzdělané, empatické bytosti, šířící kolem sebe pohodu, stejně tak se snadno příkladem se vytvoří opak, těchto vlastností např. nacisté.
Ale odhodlala jsem sáhnou po doporučené severské kriminálce. Vůbec jsem nečekala, že odhodlání a statečnost jedné ženské, dokáže přispět k vyvážení vah slepé spravedlnosti... Láska je tou správnou motivací, která rezolutně zločinci nastaví zrcadlo jeho duši... Už je to nějaký čas, co jsem v knize obracela stránky, ale příběh nebledne.

/Kéž by všechny "chytráky", co si myslí, jak snadno se celé národy ohlupuji, jak snadno se jim za pomocí medií, vymývá mozek. Pravdu prohlašují za lež a opačně lež za pravdu..., kéž by je dostihla zasloužená odplata, jako vraha, ztvárněného v tomto díle. Vraždit se nemá, nikdo nikoho nemá posílat na smrt, nikdo nesmí vraždit děti. Každý kdo se narodil má právo na důstojný život tam, kde se narodil a žít svobodně a smět mluvit svou mateřštinou a nebýt diskriminován za svou národnost, ani tam kde se narodil.

KatnissLavender
28.02.2023 4 z 5

Velmi dobře a čtivě napsaná detektivka. Určitě si přečtu i další díly. Vraha jsem sice odhalila dříve, než to měla autorka v plánu, ale skvělý zážitek ze čtení mi to nezkazilo. Jediné, co mne mrzí, je skutečnost, že jsem se o světě Amišů dozvěděla mnohem méně, než jsem doufala. Myslela jsem, že to bude hlavní téma, ale bohužel to tam bylo jen velmi okrajově...