Slib mlčení

Slib mlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217989/bmid_slib-mlceni-00P-217989.jpg 5 876 268

Za mrazivé zimní noci je nalezeno tělo mladé dívky. Vyšetřování vraždy se ujme Kate Burkholderová, šéfka policie v městečku Painters Mill v ame­rickém Ohiu. Už v Kateině dětství se udála série vražd, kterým se tato nápadně podobá. Dokonce i Kate sama se tehdy stala obětí útoku vraha. Sice přežila, ale jeho důsledky ji donutily vystoupit z místní skupiny Amišů, mírumilovné farmářské komunity, z níž pochází. A nyní to vypadá, že se vrah vrátil. Kate je odhodlaná případ vyřešit, k tomu však potřebuje pomoc své rodiny. Podaří se jí ochránit občany města a přitom si uchovat temné tajemství, které by ji mohlo zničit?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sworn to Silence , 2010

galinek
12.02.2016 5 z 5

Skvělá napínavá detektivka. Už se mi dlouho nestalo, že bych si knížku brala s sebou do práce na využití 15 minutové pauzy:-). Některé momenty byly dle mého umělé, ale aby kniha měla takový spád, tak to asi jinak nejde. Určitě si přečtu další titul.

orinka3
21.09.2015 4 z 5

Kniha mě zaujala, četba byla docela napínavá a pěkně plynula. Sice jsem asi tak od polovičky správně tipovala pachatele, ale to mi nebránilo, abych knížku s potěšením nedočetla do konce. Dobrá práce, velmi slušná detektivka, navíc mě zavedla do prostředí, o kterém jsem zatím moc nevěděla.

Modrina
20.07.2015 2 z 5

No, dost jsem váhala, kolik hvězdiček dát. Ale jelikož jsem knihu nedokázala odložit, ač jsem z ní nijak nadšená nebyla, dávám dvě. Čekala jsem, že Katin amišský původ bude mít podstatnější úlohu, a strašně mi vadilo opakované ultradetailní popisování nalezených obětí, to dobrá detektivka prostě nepotřebuje. Zkrátka - tahle kniha mě podle popisu hodně zajímala, tak má dušička pokoj, další knihy od téhle autorky už můžu s klidem minout.

Hella
27.03.2015 4 z 5

Jak to, že mi tak dlouho autorka "unikala"? Příběh byl čtivý, postavy vykreslené věrohodně, amišská kultura malinko poodhalena (větší prostor by neškodil), šmejd pachatel sice cca od 25. kapitoly jasný, ale i tak ... za mě dobrý :-)

Izu
19.01.2015 4 z 5

Mě tyhle detektivky z maloměst prostě baví. V příběhu jsou sympatické postavya vy s nimi prožíváte honbu za vrahem.Jistě,autorka nepíše nic převratného co bych už stokrát nečetla.Celé to ale podává v obalu velmi chutném. Nemůžu dát plný počet hvězd,ale jinak můžu doporučit.

Neri
31.12.2014 2 z 5

Nemohu se přidat k pochvalným komentářům knihy, tohle nebylo nic pro mě. Děj byl podle mého zcela předvídatelný a plný klišé, postavy hodně ploché. Nemluvě o bezdůvodných detailních popisech umučených těl, stále se opakujících scénách, kde nic netušící osoba najde oběť, to celé opět se všemi nechutnými detaily - připadá mi to zbytečné a psané pouze a jen na efekt. Ani komunita Amišů, kde se příběh částečně odehrává, knihu nespasila. S autorkou jsme si zkrátka nepadaly do noty a další její knihu už asi číst nebudu.

kneslova
19.12.2014 4 z 5

Velmi zdařilý thriller, já jsem vraha tedy netušila až to bylo zřejmé, napětí od první stránky a to mám ráda.

Jančislava
12.12.2014 4 z 5

Zajímavá detektivka. Postavy nejsou špatné, děj také ne. Trochu mi vadil přístup náčelnice a románek, který nesměl chybět. Konec trochu předvídatelný, vraha jsem taky tušila. Jinak to nebylo napsané špatně. Možná trochu více prostoru amišské kultuře by neškodilo. Doporučit ji rozhodně mohu.