V temnotě

V temnotě https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398850/bmid_v-temnote-LSx-398850.jpg 4 415 121

Druhý případ inspektora Adama Fawleyho od autorky thrilleru Někdo blízký. Při rekonstrukci domu je v sousedním sklepě objevena polomrtvá žena s dítětem. Nikdo neví, co jsou zač — žena nemluví a mezi pohřešovanými osobami hlášena není. Vlastník domu tvrdí, že je nikdy předtím neviděl. Obyvatelé tiché oxfordské ulice jsou v šoku — jak se jim mohlo něco takového stát přímo před nosem? Ale inspektor Adam Fawley ví, že nic není nemožné. A nikdo není tak nevinný, jak se zdá…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

In The Dark , 2018

Aghatte
29.02.2020 1 z 5

Za mě vůbec. Nestravitelný jazyk, rušivé střídání vyprávění a ich formy, přepisy rozhovorů, překombinovaná zápletka. Nesympatické postavy detektivů. Příliš sprostých slov. Příliš koncentrovaného hnusu, lží a chladnokrevných výpočtů. Nečte se to pěkně

Market116
18.02.2020 5 z 5

Další případ inspektora Fawleyho a stejně zajímavý jako ten první. I tentokrát se mi kniha skvěle četla a byla dost napínavá.
O proti prvnímu dílu jsem se mnohem líp orientovala v tak početném "Fawleyho týmu"...a všechny jsem si oblíbila.
Co se příběhu týče nemůžu říct, že jsem to všechno do puntíku uhodla, ale vedla jsem si dost dobře...Pippa/Tracie mi neseděla od začátku a tušila jsem, že to bude mrcha...a nakonec vlastně dostala, co si zasloužila...i její sestra. Přesto si nejsem jistá, která z nich lhala víc...hrozný magorky...udělat něco takového jen pro prachy...prostě hnus.
Takže jsem za konec a celkové vyřeší případu ráda a navíc aspoň tady autorka neudělala z Fawleyho zase blbce :)
A už se hrozně těším na další díl...rozhodně si ho koupím.

yetti09
11.02.2020 4 z 5

Musím říct, že autorka má svůj styl psaní, který je nezaměnitelný. Moc dobře se mi kniha četla, opravdu kriminálka se vším všudy. Přesně takhle si představuji, že probíhá skutečné vyšetřování. Články z novin a komentáře z internetu knihu oživí a mně to přišlo o to víc autentické.
Autorčina prvotina se mi líbila asi malinko víc, tady mi trošku neseděl konec. I přesto bych tuto knihu řadila k těm velmi povedeným detektivkám.

vincek1
28.12.2019 3 z 5

Pro mne zmatek nad zmatek, chvílemi jsem se ztrácel v propletených případech. Když jsem se srovnal, přišel velký počet osob a přeskakování v čase i šetřených případech. Podobně jako Dango-hlavní vyšetřovatel zde působil dojmem občasného návštěvníka. První knihu jsem nečetl a upřímně, nevím jestli přečtu.

Danago
24.11.2019 4 z 5

Zápletka je velice originální a řekla bych, že dost překombinovaná. Bylo to napínavé, ale neustále udržovat pozornost, aby se člověk neztrácel v postavách a zvratech mě občas unavovalo. Konec mi zase naopak přišel trochu nedotažený možná nevěrohodný.
A docela mě po přečtení tohoto dílu zaráží , že autorka sérii pojmenovala po inspektorovi, který byl v prvním díle úplně okrajovou postavou a v tomto také nijak zvlášť nevyčníval. Tak nějak mi připadá, že jde víc o příběh jako takový, než o detektivní tým, který zde v mnoha ohledech nevychází zrovna moc vítězně.
Popisy policejních výslechů a novinové články sice knihu oživily, ale většinou se zde opakovala již známá fakta.
První díl Někdo blízký se mi líbil víc .

L.Helena
13.11.2019 4 z 5

Dobrý příběh, promyšlený, plný zvratů... Těším se na další knihy z této série.

Ventimiglia
09.11.2019 5 z 5

Už jsem si říkala, že s detektivkami končím, protože to začíná být jednotvárné, ale Cara Hunter mě dostala: dobře napsané, neočekávané, nesentimentální, zajímavé postavy kriminalistů. Zdá se, že s detektivkami zatím nekončím...

markyticka
06.11.2019 4 z 5

Na začátku rozvleklé, ale nakonec mne zápletka a příběh chytil. Za mne by tam nemusely být ty přepisy výslechů nebo tweety.

martin3554
04.11.2019 4 z 5

Snad ještě lepší než první kniha.

jasmína
02.11.2019 4 z 5

Knihu jsem četla poctivě, stránku za stránkou, ale tentokrát to na mě bylo hodně zdlouhavé..

Ale samozřejmě se budu těšit na další knihu autorky, protože příště bude zase určitě ještě napínavější případ .....

Vesina
22.10.2019 5 z 5

Začátek byl na mě trošku slabší, ale pak to slušně vygradovalo a nemohla jsem přestat číst !! Super !!

pavčape
03.10.2019 5 z 5

Hodně dobře vystavĕný příběh. Dobře vymyšlená zápletka. Hodně hustý celý. Teda takhle komplikované vyšetřování! Autorka nás čtenáře pěkně vodí za nos, než nám odhalí pachatele. Za mě super čtení.

konicekbily
01.10.2019 5 z 5

Asi by se to stát takto nemohlo, ale motiv vraha je velice dobře možný. A způsob, jakým to vše autorka zakamuflovala, zasluhuje nejvyšší ocenění. Moc dobrá oddychovka a ještě mne přinutila k zamyšlení!

Evida
27.09.2019 5 z 5

Výborné a napínavé čtení, které vás udrží neustále ve střehu. Závěr mě dostal úplně nejvíc. Doporučuji.

jana2302
11.09.2019 4 z 5

Bavilo mě to moc, i když záporáka jsem odhalila hodně brzy. Přesto v příběhu ani potom nebyla nouze o zvraty a překvapení a úplný konec jsem určitě nečekala. Na knihách této autorky se mi líbí, jak do příběhu vždy zakomponuje internetové články, s nimi související komentáře čtenářů, přepisy policejních výslechů apod. Příběh lehce překombinovaný a snad i přitažený za vlasy, ale je to každopádně velmi čtivé a napínavé. Inspektor Fawley a jeho kolegové mi k srdci úplně nepřirostli, na to jejich charakteristika podle mě není až tak dobře vykreslená, a někdy mě, stejně jako u předchozí knihy, štvala jejich pochybení. Přesto knihu doporučuji a moc se těším, až v češtině vyjde další díl.

mariva
02.09.2019 5 z 5

Druhý díl snad ještě lepší než první. Obdivuji fantazii autorky a jak si dokáže pohrávat se čtenářem, který už většinou v duchu odhaduje možné pachatele - a pak najednou je všechno úplně jinak. Za mě prostě úžasné, čtivé, napínavé. Chvilkama jsem se trochu ztrácela v množství postav, ale od knihy se prostě nedalo odtrhnout. Doufám, že budou pokračovat další díly.

knihomolkadorfa
01.09.2019 5 z 5

Tak tohle byla jízda ! Originální a napínavé. Autorka si se čtenáři pěkně pohrává. I když je pachatel na první pohled zřejmý, všechno se pěkně zamotává, rozmotává a opět zamotává. A konec mě překvapil. Určitě doporučuji ke čtení.

romana0733
01.09.2019 5 z 5

Druhá kniha od autorky a zase byla dobrá, možná ještě lepší, bylo tam více zvratů. Kniha je hodně čtivá, napínavá a vůbec jsem netušila jak to celé dopadne. Tady mě autorka pěkně zmátla. Knihu doporučuji.

Liduka
01.09.2019 5 z 5

Byla to jedna velká jízda. Kniha byla podle mě ještě lepší než autorky prvotina. Podezřelí se stále měnili a nové důkazy na sebe nenechaly dlouho čekat. Konec by nepředpovídal snad nikdo, protože byl fakt dokonalý. SPOILER: Je hrozné, když si představím, že by se tohle klidně mohlo dít i ve skutečném světě - myslím tím manipulace a využívání seniorů tímto odporným způsobem.

elenk
18.08.2019 5 z 5

Fíháááá...První knížka u které jsem chtěla napsat recenzi dříve nez jsem ji docetla:))...ve sklepě starce je nalezena mladá žena s dítětem a pak...už se rozjíždí kolotoč, který nelze zastavit..čtenář se s “krimi týmem” pořad točí v kruhu a ja měla zájem poprvé při čtení zapremyslet jak to bude...autorka mě dostala..poprvé kdy se mi kniha četla sama, výtečný spisovatel je pro mne ten, kdy v průběhu čtení i na jejím konci cítím vzrušení a požitek ze čtení a autorce této knihy se to podařilo.....