V temnotě

V temnotě https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398850/bmid_v-temnote-LSx-398850.jpg 4 415 121

Druhý případ inspektora Adama Fawleyho od autorky thrilleru Někdo blízký. Při rekonstrukci domu je v sousedním sklepě objevena polomrtvá žena s dítětem. Nikdo neví, co jsou zač — žena nemluví a mezi pohřešovanými osobami hlášena není. Vlastník domu tvrdí, že je nikdy předtím neviděl. Obyvatelé tiché oxfordské ulice jsou v šoku — jak se jim mohlo něco takového stát přímo před nosem? Ale inspektor Adam Fawley ví, že nic není nemožné. A nikdo není tak nevinný, jak se zdá…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

In The Dark , 2018

DericCaster
30.01.2022 5 z 5

Před časem jsem četl první díl série a tak jsem se na druhý těšil a rozhodně nejsem zklamaný. Příbeh je dobře vystavěn a rozuzlení se těměř nedá vytušit, ačkoliv tam jsou drobné náznaky. Také styl knihy je zas trochu změna a osvěží. Těším se na třetí díl.

jana9877
21.01.2022 4 z 5

Vnímání jmen je trochu problém, ale jinak byla kniha napínavá a s nejasnym rozuzlením až do konce. Milovníkům krimi rozhodně doporučuji.

Veru81
20.01.2022 3 z 5

Kniha mi přišla v první půlce zdlouhavá, pletla se mi jména... ale příběh asi zajímavý, minimálně originální.

studentice
15.01.2022 4 z 5

Napínavé, nečekané, velmi čtivé. Těším se na další knihu od autorky. Tato se mi líbila ještě možna víc než první díl.

ivzu77
23.11.2021 4 z 5

Kniha byla propojena jednak vyprávěním z pohledu kapitána detektiva A.F. a jednak přepisy výslechů a přepisy telefonátů a vše dohromady dávalo ucelený pohled na případ.
Četlo se to rychle, dobrá kniha.

klarence
04.11.2021 4 z 5

Tak tato kniha mi na rozdíl od předchozích, co jsem od této autorky četla. líbila nejvíce
Dobře se četla, i když přiznám, že děj je místy trochu možná překombinovaný. Konec jsem tedy nečekala..

sgjoli
25.09.2021 4 z 5

Mé druhé setkání s paní autorkou. Ač mi to trvalo tentokrát trochu déle, než jsem se prokousala na konec, i tentokrát hodnotím 4 hvězdami, byť jsou to tedy trochu slabší 4 hvězdy - přišlo mi to o chloupek slabší než první díl, ale pořád stále hodně dobré.
Jelikož se jedná o detektivní sérii, je děj i zde velmi silně zaměřen na pátrání a vyšetřování daného zločinu. Přijde mi fajn, že autorka nedělá z detektivů superhrdiny, co na všechno přijdou na první dobrou a vše přímočaře vyřeší hned. Nechává je tápat, narážet na překážky, zacházet do slepých uliček, než pak konečně dojdou k nějakému výsledku. Zároveň se tu ukazuje, že i dobrý vyšetřovatel může někdy "padnout na ústa" (slušně řečeno), a pak si musí za svá pochybení nést následky.
Větší prostor (oproti předchozí knize) tu dostává osobní a rodinné zázemí hlavního vyšetřovatele Fawleyho, takže ho díky tomu více poznáte. Pořád nevím, jak se stavět ke konceptu "hlavního vyšetřovatele, který je buď alkoholik a/nebo má za sebou nějaké trauma", což se bohužel jako v řadě jiných detektivek/thrillerů vyskytuje i tady, ale to je asi můj problém.
Některé věci mi tady v té knize nepřišly úplně na 100 % dotažené, chtěla bych znát detailnější odpovědi (nemohu říct, oč přesně jde, neb bych tu spoilerovala). To hlavní se vlastně dozvíme, za což jsem ráda, ale pár věcí bych se přeci jen chtěla dovědět obšírněji. Ale bohužel, no.
Autorka i zde přišla s twistem na konci, který má čtenáře šokovat, přinést další otázky, vyvést z míry. Nejsem si na 100 % jistá, jak moc se mi ten závěrečný zvrat na konci líbil (nebo spíš nelíbil), asi i proto vnímám tuto knihu na slabší 4 hvězdy. Ale jinak je to moc fajn čtení, pokud hledáte nějakou dobrou detektivku, která je svižně napsaná, má solidně propracovanou zápletku a autorka si v rukávu vždy schovává řadu zvratů, kterými se vás v průběhu knihy snaží oblbnout tak, abyste hlavní pointu neodhalili příliš brzo.

vera4669
16.09.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila více než první, četla se rychle, konec jsem vůbec nečekala, velké překvapení.. Možná trošku překombinované, ale rozhodně zajímavé a čtivé

Grety
13.09.2021 4 z 5

Dobře napsané, ke konci už jsem byla tak zamotaná, že jsem podezírala i policajty . Mě přijde fakt dobrý, že během čtení to nutí člověka přemýšlet o různých možných variantách události. Je to osvěžující.

Heyhey
09.08.2021 5 z 5

Originální.

malýčtenář
07.08.2021 4 z 5

Je to druhá kniha, kterou jsem od autorky četla. Děj je napínavý, ale ke konci jsem už ztrácela přehled kdo je kdo. Nečekané rozuzlení, skoro nemožné, ale kdoví, co všechno je možné. Doporučuji.

Madi
28.07.2021 4 z 5

O něco lepší něž první díl. Inspektor Fawley se mi líbí a asi si přečtu i další díly. Samozřejmě nechybí něco temného v inspektorově minulosti, to už je takové klišé v detektivkách.

Jiho226
22.07.2021 4 z 5

Kniha mě moc bavila.Podrobné popisy vyšetřování,záznamy výslechů - vše velmi poutavé. A velmi nečekané rozuzlení případu.Ubírám hvězdičku za - pro mě přece jen trochu překombinovaný a skožitě proveditelný - postup pachatele...Ale doporučuji,knížka je velmi dobrá.

vsechnonebonic
08.07.2021 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky. Jsem nadšená. Kniha se četla velice dobře, podle mne je ještě lepší, než kniha Někdo blízký. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Opět knížka, u které si říkám, ještě stránku, ještě stránku....a najednou chybí sto stran do konce, tak si říkám, že to musím dočíst. Nečekaný závěr, do poslední chvíle jsem pachatele měnila stejně jako policisté :-)

Evka27
30.05.2021 3 z 5

Trošku roztahaný děj opět s překvapením na závěr. Líbí se mi podrobný popis vyšetřování případu.

alexis818
30.04.2021 5 z 5

Opět překvapivý ,napínavý příběh,který vás na konci pěkně vyvede z míry.Líbilo se a určitě si přečtu další knihy autorky.

Arwen777
28.04.2021 3 z 5

Knihu jsem měla v hledáčku již dlouho, než se mi ji podařilo konečně zastihnout v knihovně.
Má velmi dobré hodnocení, ale ja jsem už četla lepší detektivky. Moc mi nesedl styl vyprávění. Střídání vyprávění se zápisy policejního vyšetřování mi nevadilo, předpokládám, že si autorka vytvořila vlastní osobitý styl. Ale střídání zápisů, novinovych zpráv, er-formy a ich-formy - to už bylo na mě moc a působilo to zmatečně.
Dlouhou dobu mě ani zápletka nijak nezaujala, říkala jsem si, že to bude další moderní vyšinutý až nechutný případ. Musím uznat, že rozuzlení bylo lepší, než jsem čekala a trochu mě s knihou smířilo.
Mrzí mě, že postava hlavního vyšetřovatele byla trochu upozadněna, ale na druhou stranu pěkně fungovala práce týmu.
Mam půjčený i další díl, tak mu dám šanci.

Nixa
22.04.2021 4 z 5

Pomalejší rozjezd, ale jinak skvělé! Podezřívala jsem pokaždé někoho jíného, ale konečnou zápletku jsem neodhalila. Konec skvělý, mrazivý!

veronika4001
11.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Neuvěřitelné. Vysoce efektní a temperamentní kniha. Cara Hunter. Tuto autorku ze své paměti jen tak nevymažu. "Ženy, pozor na ženy." To je krédo, kterým se autorka od počátku řídila. Vždyť nejprve začínala Somerovou s Quinnem, pak se přesunula na Hannah, následně na Pippu a Vicky a na závěr na Everettovou. Děj absolutně vypracovaný a vygradovaný od začátku, líbilo se mi zaujetí policistů a jejich náhledy na věc a návrhy, jak postupovat dál. Každý byl potřebný a rozjetý za svým kousíčkem věci, který by zapadal do skládačky. Žádný návrh nebyl špatný a nebyl nevyužit. Obdivovala jsem zpracování celého případu a psychopatku Triciu, i když z epilogu mi něco zaznívá, že Vicky to mohla mít ještě více propracovanější, byť na první a jinak popisovaný pohled zcela jednoznačně vyplývá a poukazuje se, že hlavním manipulátorem a psychopatem byla Tricia, přestože byla Vicky zmanipulovaná a dělala, co jí Tricia přikázala. Lhaly obě. Ačkoliv Vicky byla submisivní a oběť, která se ke spolupachatelství podvolila, stále si říkám, že chování svojí sestry předvídala a možná na tom byla výš než Tricia. Vlk, který je možná ještě větším vlkem než ten v rouše beránčím. Napětí mě strhlo a po celou dobu, kdy jsem knihu četla jsem nebyla schopna zaznamenávat své okolí. Ano, neuvěřitelně skvělé.

PetraDD
12.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Jednim slovem perfekni!

Jem mi vrta hlavou a mozna mi to uniklo, ale co znamenala ta SMS konverzace mladych spolubydlicich ze strany 60-61? Vite nekdo?