Někdo blízký

Někdo blízký https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385481/bmid_nekdo-blizky-Zul-385481.jpg 4 825 825

Psychologické drama. Vědí, kdo to udělal. Možná si to ještě neuvědomují. Ale vědí to. Když osmiletá Daisy Masonová zmizí během oslavy z domu, inspektor Adam Fawley dobře ví, že v devíti případech z deseti je pachatelem někdo blízký. A Daisyina rodina je přinejmenším zvláštní – matka se při výslechu zoufale snaží udržet zdání normálnosti, kdežto otec je chladný a nepřístupný. A pak je tu Daisyin mladší bratr, zakřiknutý a nemluvný… Inspektor Fawley hraje o čas a snaží se najít jakoukoli stopu, ale dívka jako by se propadla do země – nikdo nic neviděl, nikdo nic neví. Ale všichni mají na událost svůj názor a zdá se, že každý skrývá nějaké tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Close to home , 2018

georginaa
26.10.2019 4 z 5

Při tomto díle jsem se trochu prokousávala tím, jak se přeskakoval děj před a po. Člověk si to musí zpětně připomínat, kde kdo jak....nešlo to následovně za sebou, je to jako kdybyste se pořád vraceli o měsíce zpět a pak zase do přítomnosti. Co se týká děje, to mě bavilo. Pořád jsem hádala kdo by to mohl být a co se vlastně stalo, až vlastně do samého konce, jsem si tím nebyla jistá. A nakonec to nejlepší, tak mě ta skutečnost překvapila, že jsem nevěřila ... moc dobře vymyšlené.

MimiNinaFuraha
25.10.2019 4 z 5

Velice zajímavě pojatý příběh, kdy s každou stránkou vyplouvají na povrch nové a nové skutečnosti, které vás nutí pokaždé změnit názor na to, kdo je kriminálník. Údajně se jedná o autorčinu prvotinu a myslím, že se jí skutečně povedla. Jsem zvědavá, zda si standard udrží. Knížka je pěkná, určitě jejím přičtením neztratíte čas. A konec samotný je docela překvapivý :) ale více už fakt prozradit nemůžu :)

blonďatá.luc
23.10.2019 4 z 5

V souvislosti s touto knihou bývá zmiňováno propojení s médii - v knize nalezneme příspěvky z novin a následné reakce čtenářů. Rozhodně je znát, že se v tomto prostředí autorka orientuje, protože příspěvky jsou pestré a věrohodné, i přezdívky uživatelů jsou velmi dobře zvolené. Příběh by se bez nich ovšem klidně obešel, je to jen takové ozvláštnění, doplnění, protože média už patří k našemu každodennímu životu. Zároveň nejde říct, že bych si hlavní aktéry příběhu oblíbila, rozhodně jsem více přilnula k policejními sboru. Zhruba 3/4 knihy jsem byla nadšená - příběh byl tak napínavý, pořád se něco nového odhalovalo, pořád to gradovalo … Poslední čtvrtina mě ale lehce zklamala - najednou mi to všechno připadalo moc překombinované a moc natažené. Závěr knihy jsem očekávala, přesto mě v jednom ohledu překvapil.Takže pokud toužíte po nějakém zamotaném thrilleru s nevšedními hlavními hrdiny (hlavní rodina byla skutečně velmi zajímavá sbírka podivínů), mohu vřele doporučit.

MirkaProk
16.10.2019 4 z 5

Fajn kniha, kdy do poslední chvíle člověk netuší, kdo to byl a co se přesně stalo. Každou chvíli jsem podezírala někoho jiného. Ale ten konec se moc nepovedl.

perpe2a
16.10.2019 4 z 5

Výborný psychothriller, stojí za přečtení.

ArwenAragorn
07.10.2019 5 z 5

Inspektor Adam Fawley:
Když se ztratí malé dítě - jako právě teď - ,je únoscem v devíti případech z deseti někdo blízký. Člen rodiny, přítel, soused, někdo z okolí. Na to nezapomínejte. Je jedno, jak zdrceně vypadají, jak nepravděpodobné se to zdá, oni vědí, kdo to udělal. Možná podvědomě, možná si zatím nejsou jistí. Ale vědí to.
Oni to vědí.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Parádní psychologický thriller, přečtený na jeden zátah. Skoro každá kapitola ukončena tak, že vás to nutí hned číst dál. Kniha je chytře doplněna komentáři na sociálních sítích. Viník mě napadal každou chvíli jiný a stejně jsem byla vedle jak ta jedle. Uvědomila jsem si, že pokud bych připsala další hodnocení, už bych spoilerovala.
Ano, epilog dojem z knihy trošku pokazil, nějak mi tam neseděl. Ale to nejsem sama.
Doporučuji.

JitkaHambi
06.10.2019 2 z 5

Kniha mě vůbec nenadchla.Přišla mi nudná, zdlouhavá, postavy nesympatické, takže jsem i pár stran přeskakovala.

M100
02.10.2019 5 z 5

Kniha mě chytla od začátku. Kazdou chvili jsem tipovala někoho jiného a konec me velmi překvapil.

konicekbily
29.09.2019 3 z 5

Na knihu budou dopadat různá hodnocení. Po pomalejším začátku se děj rozbíhá a zamotává a konec to vysvětlil, zamotal a některé čtenáře určitě rozčílil. Autorka psát umí, ale toto není asi její nejlepší výkon. Počkám na další díl.

Štěpánka4
25.09.2019 5 z 5

Skvělá, čtivá a napínavá!

Barbora216
22.09.2019 4 z 5

Někdo blízký je fajn kniha. Děj má spád, přečetla jsem ji celou během pár hodin, protože jsem byla fakt zvědavá, jak to všechno dopadlo. Ale závěr byl trochu zklamáním - celou dobu to vypadalo, že konec bude šokující a bude to fakt pecka, nakonec mi přijde, že i když nápad jak knihu ukončit byl super, ten moment překvapení a pocitu, že to “musim rozdejchat” jsem tam neměla, spíš ten super příběh tak nějak vyšuměl do jakýhosi vysvětlení, které mi přislo prostě zbytečně ošizené.

Valeyman
18.09.2019 4 z 5

Kniha se bude hodnotit těžce, aniž by unikl nějaký ten spoileřík.
Víceméně nemohu hodnotit originálně a připojuji se k nespočtu komentářů, které jsou podobný jako bude ten můj. Celá kniha nebojím se říct fantastická, přikovalo mě to ke stránkám, ale ten konec to celé naprosto a úplně zazdil.
Pak to vůbec nedávalo smysl, všechno mi přišlo tímto způsobem nereálné a absolutně neproveditelné, nelogické....škoda

maličkán
17.09.2019 5 z 5

Tak toto byla pecka. Po takovém nijakém začátku se to rozjelo a pak se kniha již nedala odložit. Ten epilog mi vzal dech.

ritz
12.09.2019 4 z 5

Knížka dobrá, ale druhá v pořadí byla za mě mnohem lepší.

salkyn
06.09.2019 4 z 5

Ach jo, takhle to zabít koncem :-(

Kamilajznik
03.09.2019 5 z 5

Tak tohle byla proste pecka!!! Napínavé od zacatku do konce, neustale zvraty a ten konec...mazec. Mohu jen doporucit a autorku radim mezi sve oblibence.

mariva
02.09.2019 5 z 5

Výborná detektivka s naprosto nečekaným koncem. Trochu mi tam překážely internetové diskuze, ale jinak to nemělo chybu. Už se nemůžu dočkat, až se pustím do dalšího dílu.

Opatov
29.08.2019 5 z 5

Výborná knížka, s každou kapitolou jsem podezřívala jiného člena rodiny. Napětí až do konce a přitom docela reálné. Určitě doporučuji.

Katerina015
27.08.2019 5 z 5

Tak tohle byla naprostá bomba... Stále mě to nutilo a nutilo číst dál... Každou chvilku jsem podezřívala někoho jiného, ale že to dopadne takovým způsobem, to jsem nepředpokládala :-).
Rozhodně si přečtu i V temnotě :-)

Janaves
09.08.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Napětí až do samotného konce. Bylo mi líto Lea i Daisy. I Adama. Těším se na další autorčinu knihu.