Někdo blízký

Někdo blízký https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385481/bmid_nekdo-blizky-Zul-385481.jpg 4 821 245

Psychologické drama. Vědí, kdo to udělal. Možná si to ještě neuvědomují. Ale vědí to. Když osmiletá Daisy Masonová zmizí během oslavy z domu, inspektor Adam Fawley dobře ví, že v devíti případech z deseti je pachatelem někdo blízký. A Daisyina rodina je přinejmenším zvláštní – matka se při výslechu zoufale snaží udržet zdání normálnosti, kdežto otec je chladný a nepřístupný. A pak je tu Daisyin mladší bratr, zakřiknutý a nemluvný… Inspektor Fawley hraje o čas a snaží se najít jakoukoli stopu, ale dívka jako by se propadla do země – nikdo nic neviděl, nikdo nic neví. Ale všichni mají na událost svůj názor a zdá se, že každý skrývá nějaké tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Close to home , 2018

LucaR8
15.01.2020 5 z 5

Skvěle napsané, autorčin styl mi sedl neskutečně. Dlouho se mi nestalo, že bych nějaké knize obětovala spánek. Moc se těším na další případ Adama Fawleyho

oolinkaa
08.01.2020 5 z 5

Hodně povedené. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo to byl, věřila jsem i v ten smutný konec. A ono ne... Postavy do detailu dokreslene, detektiv příjemný a sympatický. Těším se na další knihu

Izu
03.01.2020 3 z 5

Do půlky knihy mě příběh moc bavil, ale konec všechno zabil.

Eduarda
02.01.2020 2 z 5

Nudáááá, chce se mi křičet. Dočteno na sílu, bez zájmu, se skřípěním zubů. Divné vykreslení postav, nelogické smyčky, cítím spíš autorskou křeč, než zručnost - a to nemám ráda. Ale vzhledem k ostatním super hodnocením tady mi to prostě asi jen nesedlo.

ivka67
25.12.2019 4 z 5

Napínavé až do konce.

Renushka
22.12.2019 5 z 5

Výborná detektivka s překvapivým koncem.

vladislava
22.12.2019 5 z 5

Knížka se četla skoro sama dobře napsáno jsem ráda že jsem si ji koupila. A líbil se mi závěr.

playada
20.12.2019 5 z 5

To bylo super. Nakonec člověk musel zkonstatovat, že všichni zúčastnění byli chudáci a musel je všechny politovat. Včetně těch násilníků. Skvěle vykreslená psychologie postav.

jana1941
10.12.2019 5 z 5

Dobrá kniha, opravdu napínavá. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vinen. Závěr nečekaný byl fakt překvapivý. Určitě je to jedna z těch lepších knih.

čef
04.12.2019 4 z 5

Začátek a střední část hodnotím jako velmi dobré, konec pak bohužel za uspěchaný a podivný. Po atraktivním začátku jsem se těšil, jak autorka zápletku rozplete, ale zdá se mi, že nakonec vařila už jen v zoufalství. No dobře, jsou zde i jakési záměry v kritice zvláštních rodinných poměrů a podpora nelegálních postupů v zájmu dětí žijících v nefunkčních vztazích, ale na mně to příliš nepůsobilo. Tedy žádné jupí, ale čert to vem, aspoň něco.

Kaja01
26.11.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, jak to s Daisy nakonec bude jsem tak trochu tušila, ale přesto to bylo překvapením! Každou chvíli jsem podezírala někoho jiného. Opravdu poutavě napsaný příběh.

Nikkaa
26.11.2019 5 z 5

Kniha skvěle napsaná, každou chvíli jiný podezřelý, nakonec rozkryti překvapivého rozměru... Musím uznat klobouk dolů

evik_svistik
25.11.2019 5 z 5

Od první stránky mě knížka chytla, skvěle napsané s dobře dávkovaným napětím. Kniha V temnotě mi nesmí chybět!

Analady
23.11.2019 3 z 5

Poutavě napsaná detektivka s překvapivým koncem.

VasnivaCtenarka
20.11.2019 3 z 5

Někdo blízký je kniha, u které se rozhodně nebudete nudit. Je úžasné, jak dokáže spisovatelka s každou stránkou svalit vinu únosu na někoho jiného. Čtenář se sám sebe ptá, proč je ta rodina taková, jaká je. Proč nikdo neříká pravdu?! Vždyť se jim ztratilo dítě! A kde je její tělo? A kdy se vlastně ztratila? Spousta otázek, mnoho mlžení. A překvapivý konec! To je kniha Někdo blízký.

Lenourt
19.11.2019 3 z 5

Asi jsem od knihy čekala něco víc. Některé zápletky jsou zajímavě vystavěné a promyšlené, ale jinak celkově vlastně nic moc. A konec byl fakt divný...

ajasin
17.11.2019 4 z 5

Dobrý příběh po jehož přečtení si většina začne ještě víc vážit vlastních rodičů. Hezky popsané možné využití a zároveň zneužití moderních sociálních sítí.

markyticka
12.11.2019 3 z 5

Zajímavý příběh, část rozuzlení jsem tušila, ale ne vše. Chvílemi poměrně rozvleklé, hlavně mne nebavily vložené komentáře nejen z Twitteru. Konec mne bavil a díky němu má kniha 3 hvězdičky z 5.

wowisek
07.11.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Jak už bylo zmíněno, občas bylo trochu těžší se zorientovat ve skákaní v čase, ale všechno mělo svůj význam a bylo to moc dobře napsané. Neustále jsem hádala, kdo je kriminálník a nebyla si vůbec ničím jistá. A konec mě opravdu překvapil.

georginaa
26.10.2019 4 z 5

Při tomto díle jsem se trochu prokousávala tím, jak se přeskakoval děj před a po. Člověk si to musí zpětně připomínat, kde kdo jak....nešlo to následovně za sebou, je to jako kdybyste se pořád vraceli o měsíce zpět a pak zase do přítomnosti. Co se týká děje, to mě bavilo. Pořád jsem hádala kdo by to mohl být a co se vlastně stalo, až vlastně do samého konce, jsem si tím nebyla jistá. A nakonec to nejlepší, tak mě ta skutečnost překvapila, že jsem nevěřila ... moc dobře vymyšlené.