Sucho

Sucho https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326087/bmid_sucho-11r-326087.jpg 4 655 199

Australské městečko Kiewarra sužuje dlouhé sucho, které si vybírá daň nejen na přírodě a dobytku, ale i na psychice místních obyvatel. Na jedné z farem najdou mrtvou ženu a jejího syna. O kus dál stojí auto otce rodiny Luka Hadlera, který pravděpodobně svou manželku i syna zastřelil a pak spáchal sebevraždu. Na pohřeb přijíždí Lukův dávný kamarád, federální policista Aaron Falk, který v městečku prožil dětství. Vrací se nerad, počítá hodiny, kdy bude moct zase odjet. Od začátku je jasné, že tady není vítán. Na nátlak rodiny Hadlerových Falk spolu s místním policistou Racem znovu neformálně otevřou vyšetřování zdánlivě jasného případu. Postupně vycházejí najevo různé maličkosti, které nahlodávají zpočátku nezpochybnitelnou verzi o dvojnásobné vraždě a následné sebevraždě. Jak Falk proniká do okolností úmrtí, otevírají se staré rány a vznikají nové. Falk a Luke totiž měli tajemství. Tajemství, o kterém si Falk myslel, že je dávno pohřbené. Tajemství, které po Lukově smrti opět vyplouvá na povrch…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

The Dry , 2016

burei
04.07.2020 5 z 5

Čtivé, zajímavé, i vzhledem k umístění na australský venkov. Rozuzlení překvapivé. Doporučuji k přečtení.

Lucie311
01.07.2020 3 z 5

Zajímavé, čtivé, jen ten konec mohl být trošku víc dotažen do konce...

lenkavildomcova
29.06.2020 5 z 5

Skvělá, napínavá.

BariEli
27.06.2020 1 z 5

Tohle mi nesedlo ani trochu. Ne a ne se začíst. Raději odkládám.

amanda99
18.06.2020 1 z 5

nemohla jsem se začíst,nedočteno

šipek
18.06.2020 5 z 5

Tak za mě výborná prvotina od této autorky. Já byl z této detektivky nadšený. Kniha je moc dobře napsaná. Čtenář je vtažen do děje na australský venkov do vesničky Kiewarra. Do poslední chvíle jsem netušil jak vše dopadne. Vřele doporučuji.

jarin58
16.06.2020 5 z 5

Detektivka se odehrává v ne tak pro romány obvyklém prostředí.Poměrně krátké kapitoly dávají ději šmrnc.Falk a Race jsou borci.

Paulmain
07.06.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Už dlouho se mi žádná tak nelíbila. Výborná atmosféra mě úplně vtáhla do děje. Zajímavý a poutavý příběh, vlastně dva. Moc se mi libilo nenasilné střídání časových linií, všechno je logické a srozumitelné. Mohu jen doporučit!

Katania
29.05.2020 5 z 5

Moc pěkné! Falk si mě ihned získal!

janastok
26.05.2020 5 z 5

Překvapivě dobrá detektivka. Příběh se poklidně vine, jakoby ovlivněn vyprahlou a horkou australskou krajinou. Dvě časové linie, do poslední chvíle není jisté, za spolu souvisí.

blackoutzuzi
11.05.2020 5 z 5

Tuto knihu bych nezařadila mezi tradiční detektivky, protože je zde cítit určitý přesah. Zjištění, proč muselo dojít ke smrti tří osob, mě zasáhlo. Autor pracoval s emocemi čtenáře natolik dobře, že jsem v jednu chvíli měla dokonce na krajíčku, což se mi běžně u detektivních románů nestává. Na konci sice zůstane pár ne zcela zodpovězených otázek, ale to v tomto případě vůbec nevadí. Nejsou už tolik důležité a je pak jen na čtenáři, jakou "pravdu" z příběhu vycítí. Na to, že se jedná o autorčinu prvotinu – paráda! Sucho je neobyčejná detektivka, která ve mně nevyvolala pouze strach a napětí, ale také neskutečný smutek a soucítění. Za mě rozhodně DOPORUČUJI!

TerezaJágrová
04.05.2020 5 z 5

Fajn detektivka, rychle přečtená, je opravdu velmi čtivá. Vraha jsem neodhalila. Velmi se mi líbílo, jak autorka vystihla australské městečko.

Ivana11
08.04.2020 5 z 5

Skvělé.

Hvězdinka
07.04.2020 3 z 5

Zařazuji do škatulky - neurazí, nenadchne.

Epes
05.04.2020 2 z 5

Dobrou detektivku dělá dobrou detektivkou, když autor postupně zanechává drobečky, po nichž se může čtenář vydat a sám si postupně skládat řešení. V této knize celou dobu hlavní hrdina chodil od ničeho k ničemu, aniž by nám nabídl jakoukoli stopu, takže jsme byli o vlastní detektivní práci ochuzeni. Všechno se nakonec vyjevilo na posledních stránkách převratným nálezem - takže by vlastně stačilo přečíst si poslední kapitolu.
Takže hodně slabá prvotina.

vera4669
05.04.2020 4 z 5

Hodně zajímavá kniha, jen se to chvilkama hrozně vleklo a pak najednou šup a konec rychlý a asi jsem čekala, že bude lépe propracovaný, ale za přečtení stojí

barusak1
27.03.2020 5 z 5

Tohle byla dobrá volba. Autorka krásně vystihla australské městečko, popis krajiny, lidi a jejich chování. Jsem nadmíru spokojená a doporučuji

Leona333
10.03.2020 5 z 5

Autorčina prvotina a hned tak barvitě vykreslené prostředí australských farmářů a jejich obav o existenci, navíc poznamenaných třemi oběťmi. Řada retrospektiv pomáhá odhalit pravé příčiny úmrtí. Dlouho po přečtení ve mně příběh zůstával a nutil mě o knize přemýšlet.

marta4697
24.02.2020 4 z 5

Po delší době kniha, která mě přinutila číst až do rána. Dlouho jsem netušila, opravdu zajímavá zápletka.

wlado
21.02.2020 3 z 5

Pekná detektívka, ktorá sa dobre číta. Nepokladám ju za žiadny triler, no dnes sa trilerom označuje aj Poirot. Stojí určite za prečítanie.