Případ Ludvík

Případ Ludvík https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175340/bmid_pripad-ludvik-AvJ-175340.jpg 4 85 31

Zašifrovaný deník starý přes sto let znamená pro mnichovského antikváře Stevena Lukase úžasný nález. Autorem záhadného textu je důvěrný přítel krále Ludvíka II., bavorského pohádkového krále, a deník možná odhaluje pravdu o jeho legendami opředené smrti. Ale Steven není jediný, kdo chce hádanku rozluštit. Zatímco se společně s historičkou umění Sarou Lengfeldovou pokouší text rozšifrovat, jsou jim v patách záhadní zakuklenci. A jistý fanatik je ochotný jít dokonce přes mrtvoly.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Die Ludwigverschworung , 2011

Oli1104
20.05.2015 3 z 5

Knizka se cetla moc dobre, i kdyz v ni bylo spoustu, podle meho nazoru, nesmyslu.

Miruš
01.05.2015 5 z 5

Strhující příběh, líbil se mi...

Antoaneta
09.02.2015 3 z 5

Kniha má zajímavý námět,příběh není špatný jen na můj vkus je to celkově moc rozvleklé místy až nudné, nezáživné.

Ranuncul
08.04.2014 1 z 5

Na knihu jsem náhodou narazila v knihovně a protože se mi od autora libíla moc Katova dcera sáhla jsem po ní.Nebyla zas tak špatná,ale bohužel pasáže ze současnosti mě nebavily.A vůbec byla nějaká moc zdlouhavá.

harris66
22.02.2014 4 z 5

dobré

hamlet
22.02.2014 4 z 5

skvěle vystavěná story v "detektivním" mixu historie a současnosti...

miczoken
03.02.2014 3 z 5

Na tuto knihu jsem se velice těšila, protože předešlá díla tohoto autora jsem vyloženě hltala. Téma Ludvíka II. Bavorského mi není úplně neznámé, už jsem si o něm v minulosti pár článků přečetla. Bohužel mě "Případ Ludvík" hodně zklamal. Hrozně se mi to chvílemi táhlo, musela jsem se nutit, abych přelouskala alespoň pár stránek. Nemám moc v oblibě přeskakování ze současnosti do minulosti, navíc mi tato "současnost" přišla dost přehnaná, kdy hlavním hrdinům lítají kulky kolem uší a oni zloduchům unikají přes celou zemi. Stylem mi to hodně připomínalo knihy Dana Browna. A myslím, že Oliver Pötzsch má na víc. Takže za mne 3 * z 5.

fraste
04.01.2014 4 z 5

zaujala mě historická část, život a okolnosti smrti pohádkového krále, na Wikipedii jsem si našel Neuschwanstein, krásný zámek, zasazení příběhu do současné doby, příběh Sáry a Stevena nic moc, střely lízající spánek, trapné prohry profesionálních zabijáků, záchrana v poslední vteřině před pádem o omdlení, to nemusím, ale v 19.století mi bylo dobře

alibaba72
21.12.2013 5 z 5

Po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetl na jeden zátah. V pondeli si bezim koupit životopis Ludvíka II. Doporučuji přečíst.

Joges
18.12.2013 3 z 5

Případ Ludvík je historicko dobrodružný román, kterým se prolínají dvě dějové linie. V první z nich čtenář sleduje osudy mladé dvojice, Stevena a Sary, kteří se snaží objasnit smrt krále Ludvíka. Druhá linie zabíhá do historických událostí, které popisují život Ludvíka ll a jeho blízkých přátel. Příběh má zajímavý námět. Autor se nesporně snažil napsat dobrý román. Vymyslel například zajímavé postavy (Sara se podobá Audrey Hepburn, Steven je zapálený mnichovský antikvář a strýček Lu je zábavný a zároveň tajemný). Kniha má slibný rozjezd, ale pak to všechno pro mně ztratilo kouzlo. Text mi přišel nejednotný, nezajímavý (snad překladem, snad neprofesionalitou autora), jednání postav mi občas přišla nereálná a směšná, a když autor překročil meze únosnosti, přestal jsem mu zkrátka věřit. Děj mě už moc nezajímal. Teprve asi sto stránek před koncem jsem se znovu rozečetl, to nastoupilo napětí. Například Pötzschův krajan Vandenberg, který píše knihy stejného žánru, udrží mou pozornost při četbě velmi dlouho. Čím to je? Nabízí se mi jen to, že Vandenberg je lepší vypravěč. Oliver Pötzsch se časem jistě vypracuje, vždyť úvod historického románu Katova dcera je velmi zdařilý a povedený. Nakonec ani smyšlený příběh Případ Ludvík není špatný, jen mě asi nějakých 250 stran šíleně nudilo.

jasnenka
24.10.2013 5 z 5

Překrásná knížka, vryla se mi do srdce. Napínavý příběh mě donutil knihu přelouskat během jednoho dne, nejde ji jen tak odložit. Opravdu se do děje začtete a přinutí vás přemýšlet o králi samotném, skutečnosti či fikci....prostě vás to samo vtáhne do děje. Ludvíka II. mám ráda, prot jsem po této knize bezmyšlenkovitě hned sáhla a musím přiznat, že autora jsem s radostí zařadila do knihovny oblíbenců. Doporučuji přečíst!!!