Smrt v křišťálové kouli

Série detektivních případů jedenáctileté Flavie de Luce, svérázné vyšetřovatelky zločinů v britské vesnici Bishop's Lacey, pokračuje… Scéna dalšího příběhu se otevírá ve chvíli, kdy stará cikánská věštkyně Fenella uvidí v křišťálové kouli Flaviinu dávno tragicky zemřelou matku, která se prý chce vrátit domů. Fenella se utáboří na pozemcích rodinného sídla de Luceových. Nad ránem druhého dne ji však Flavia nachází bezvládnou v kaluži krve a nedlouho poté objeví mrtvolu vesnického chlapce, pověšenou na trojzubci sochy Poseidóna, která zdobí místní starou kašnu... Flavia i její starý známý inspektor Hewitt se znovu vrhají do pátrání – vynalézavá milovnice chemie však i tentokrát dokáže být neustále o krok napřed....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/282370/smrt-v-kristalove-kouli-CfD-282370.jpg 4.661

Případ Flavie de Luce (3.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

A Red Herring Without Mustard (2011)

Kniha Smrt v křišťálové kouli

qinska

Flavie nenudí. A opět zajímavá témata...věštba, sekta, tajemné podzemí jejich domu a samozřejmě zločin, kterému je Flavie na stopě.

alibaba72
09.12.2018

Příběhy jedenáctileté Flavie mě opravdu baví, je to vtipné, čtivé, napínavé. Už mám doma další dva díly a co nejrychleji se do nich pustím.

GabrielleE
24.08.2018

Tenhle díl je zatím můj nejoblíbenější.

DennyYukiko
03.07.2018

Další krásný příběh, i když trochu utahaný a ukončený tak nějak moc rychle

Harry Potter
29.09.2017

Flavie de Luce je jako vždy ve skvělé formě. Tato jedenáctiletá dívka řeší už třetí případ vraždy, který se stal na poklidném ( i když trochu midsomerovském) anglickém venkově.
Oproti předchozím knížkám je zde věnován větší prostor Harriet - Flaviiné matce, která tragicky zahynula při horolezeckém neštěstí. Také se ukazuje, že všichni členové rodiny jsou ztrátou maminky a manželky nějakým způsobem poznamenání a Flavie si začíná uvědomovat, že jí maminka moc chybí.
Kniha určitě není jen pro mladší čtenáře, Flavie neuvažuje jako dítě, nechová se jako dítě. Je sarkastická a chladná. A u jejích kousavých poznámek jsem se nejednou pousmála =)

Vesmich
22.01.2017

Flavie je i ve třetí knize ve formě. Autor si s ní evidentně, na rozdíl od jejího otce, ví rady. Vesnice už také dobře ví, co je Flavia zač, a někteří spoluobčané si nepouštějí hubu na špacír jako dřív. Má to tedy při vyšetřování těžší, nicméně jejímu ostrovtipu nelze uniknout. V mém případě ani odolat.

Makii
18.10.2016

Další super příběh mé oblíbené hrdinky Flavie. Napínavá detektivka, i když tentokrát se snáze předvídatelným koncem. Rozuzlení přišlo dost náhle a byla to taková rychlovka. Ale jsem spokojená, kniha se mi moc líbila.

Dakarianna
16.10.2016

Autor i Flavie mě nezklamali! Knížka se čte jedním dechem, má (opět) geniální zápletku a není jí co vytknout. Doufám, že nebudeme muset na překlad dalšího dílu čekat tak dlouho jako na tento...

Alan Bradley
kanadská, 1938