Koláč s kapkou jedu

Koláč s kapkou jedu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212449/mid_kolac-s-kapkou-jedu-212449.jpg 4 358 88

Největší vášní jedenáctileté Flavie de Luce, dcery britského aristokrata, je chemie – a brzy bude mít příležitost uplatnit své poznatky (zvláště o jedech) při vyšetřování zločinu.

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Knižní klub

The Sweetness at the Bottom of the Pie , 2009

85098211
16.05.2019 5 z 5

Opravdu hodně zajímavá a hlavně originální kniha, kterých není nikdy dost. Zápletka je neotřelá, Flavie nejen inteligentní, ale také sympatická, její zájmy se mi moc líbily a tak trochu mi připomněly moje mladá léta, protože i já jsem milovala chemii :-). Případ jako takový mě zaujal, takže kniha neměla chybu ;-). A musím souhlasit s předchozími komentáři, protože příběh zaujme nejen mladší čtenáře, ale i dospělé. A doporučuji!

MadisonS
14.05.2019 5 z 5

Suprové odreagování, co přečtete jedním dechem. Možná je to charakterizované jako pro děti, ale i dospělý člověk si rozhodně dobře počte.

qinska
11.05.2019 4 z 5

Flavie se mi moc líbila. Záviděla jsem jí její laboratoř i zápal pro chemii. Trochu jako jedenáctiletý Sheldon Cooper na stopě zločinu.

michaela2338
04.03.2019 4 z 5

Čtivé, sympatická hrdinka.

betty.vosa
15.01.2019 2 z 5

Tato kniha vypráví o malé jedenáctileté Flavii, která jednoho dne uslyší svého otce říkat něco, čemu vůbec nemůže uvěřit. Druhého dne najdete umírajícího pána na zahradě, a následně to začne vyšetřovat. Kdo ho asi zabil?
Překvapilo mě, e kniha není tak zábavná, jak vypadá. Podle názvu bych si myslela, že mě kniha bude o něco více bavit.
Nejvíc mě bavilo/zaujalo že je to detektivka. Vůbec jsem to upřímně nečekala, a byla jsem příjemně překvapena. Škoda jen, že mě kniha nebavila.
Tuto knihu doporučuji, protože je to hezky vymyšlené. Není to úplně můj styl knih, ale myslím že ostatní bude moc bavit, a třeba se i budete trochu bát. Doporučuji!

betty.vosa
15.01.2019 2 z 5

Krásná kniha Ze začátku jsem byla velmi netrpělivá co bude dál. Bohužel mě po nějaké době přestala bavit jako předtím. Ale i přes to si myslím, že je to krásně vymyšlené, a příběh má hlavu i patu. Doporučuji, hlavně pro ty co se rádi bojí. Určitě si ji zkuste přečíst!

Elern
14.05.2018 5 z 5

Původně jsem chtěla dát jenom čtyři hvězdičky, ale kvůli Flavie musím dát všech pět. Navíc je to jedna z mála knih, která mě po přečtení pár stránek donutila pravidelně kontrolovat katalog knižního klubu a sledovat vydání nového dílu dalších sedm let. Bohužel jsem první díl dočetla až po sedmi letech. Půjčené knihy z knihovny mě donutili ji odkládat na příště, protože byla moje a času na ni bylo dost.

Neodkládejte .... otevřete .... čtěte. Stojí za to, i když Vám není jedenáct. Flavie je jednoduše úžasná. Taková starší verze ... ne-li babička Emily Strange. Obě dvě stejně chytré :D

PapayaD
22.04.2018 3 z 5

Tato knížka byla opravdu hezké, milé čtení. Flavie mi sice připadala moc chytrá na to, že jí je teprve jedenáct, protože chemické rovnice se mně osobně do mozku nechtějí dostat ani za živého Boha :D. Jinak se mi ale knížka líbila a pokud v knihovně najdu další díly, rozhodně se do nich pustím.
Hodnotím 3,5*. Bylo to o hodně lepší než průměr, ale vyšší hodnocení si nechám pro další díly :).

slunicko1958
14.04.2018 2 z 5

Detektivní příběh, raději pro děti. Kdybych byla mladší, možná bych děj prožívala intenzivněji. Knížku jsem dočetla, ale už si ani nepamatuji, o čem vlastně byla. Až opravdu nebudu mít co číst, pustím se do ní znovu.

WhiteGirlCZ
05.04.2018

Tato kniha byla 1. detektivní knihou,kterou jsem si koupila a začala tak mou mánii v detektivkách. Zbožňuji postavu Flavie a jak se chová. Je mi velmi sympatická a někdy dokonce mým odrazem. Tento komentář píšu až po dočtení 4. dílu série takže už můžu říct že znám postavu Flavie o trošku lépe. Tuto knihu miluji a jen čekám než přeloží další díl. Jinka knihu vřele doporučuji.

DennyYukiko
30.12.2017 5 z 5

Skvělý čtivý příběh s velice napínavým koncem kde do sebe vše zapadlo. Za mě super a už se těším až si pořídím další díly a vrátím se spolu s Flavii do Jeleního mlází :-)

triatlet
12.12.2017 4 z 5

První setkání s Flávií mě přeneslo do Anglie 50. let. Do doby bez mobilních telefonů.
Chemie v knížce funguje - i když některé popisy působí zdlouhavě, tak celkově autor vystavěl příběh, který zaujme a především 23. - 26. kapitoly (z celkového počtu 27) mají spád.
"Když se někdo v románu nebo ve filmu ocitne tváří v tvář zabijákovi, vrahounova úvodní slova jsou často výhružná a často ze Shakespeara.
´Vida, vida,´ zasyčí například zločinec, ´kam tvé kroky, dívko, vedou, nikam nechoď, zůstaň se mnou,´nebo ´Tak mladá moudrost nedočká se stáří.´
Jenže [jméno zločince záměrně vynechávám] neprohlásil nic takového; vlastně naopak.
´Ahoj Flavie,´usmál se na mě. ´Nečekal jsem, že na sebe narazíme právě tady.´"
Trochu jsem se obával, že díky Flaviině zálibě v chemii bude v knize víc chemického teoretizování, ale chemické narážky jsou kořením knížky. Víc jsem se ztrácel v aluzích na dobové knihy nebo filmy.
Líbilo se mi vykreslení domácnosti rodiny de Luce. Kladem je i absence vulgarit nebo krvavě vražedných scén. Rád si přečtu další díl(-y).
.........................................................
"Jakmile jsem se naučila najít smysl v chemických rovnicích, jako je například K4[FeC6N6] + 2K = 6KCN + Fe (která popisuje, co se stane, když zahřejete ferrokyanid draselný s uhličitanem draselným, aby vznikl kyanid draselný), otevřel se přede mnou celý vesmír. Bylo to jako objevit kuchařskou knihu, která kdysi patřila čarodejnici z lesů." (s.16)
"Poštovní stránky, vykládal otec, se tisknou na arších o dvě stě čtyřiceti kusech - dvacet vodorovných řad po dvanácti, což se mi dobře pamatovalo, protože 20 je atomové číslo vápníku a 12 hořčíku, takže stačilo, abych si vzpomněla na CaMg." (s. 136)

Readwoman
02.11.2017

Kniha byla vyjímečná už jen kvůli příběhu!
Flavie de Luce je mladá vyšetřovatelka, která řeší vraždy.
No neříkejte, že to nezní originálně!!!

jolisek123
06.08.2017 5 z 5

Nemůžu se zbavit dojmů, že Flavii je nějaká moc chytrá:-) Na jedenáctiletou holku mi to nepřišlo, ale příběh sám o sobě mě dost bavil. Detektivky mám moc ráda a závěr knížky byl prostě úžasný, vše do sebe skvěle zapadlo:-)

Dakarianna
07.07.2017 5 z 5

Jen jsem tuto knížku uviděla v knihkupectví, bylo mi jasné, že jí musím mít. Četla jsem ji již několikrát a přestože vím, jak dopadne, nikdy se jí nemohu nabažit:) Ano, chemii zrovna nemusím, ale v příběhu mi moje "alergie" na chemii vůbec nepřekážela. Ba naopak. Jediná výtka je, že Flavii je v knize jedenáct, ale to je bohužel dosti nedůvěryhodné. I když předpokládáme, že je Flavia extrémě inteligentní, jednáctiletému děvčátku tento popis podle mě neodpovídá.

Litocha
19.05.2017 3 z 5

Čekala jsem víc. Flavia mi chvílemi lezla na nervy, vadila mi její všetečnost a určitá povýšenost a dráždilo mě (v mnohých ohledech) nereálné zpodobnění myšlení a jednání jedenáctiletého dítěte - když nechám stranou chemické znalosti, takový přehled o literatuře a kultuře obecně by jí leckterý dospělý mohl závidět. Neseděly mi ani její promluvy k sobě samé. Líbilo se mi ale vykreslení dalších postav a závěr knihy je kouzelný.

trudoš
01.05.2017 3 z 5

Koláč s kapkou jedu slibuje napínavou zápletku, svéráznou hrdinku a chytlavé prostředí anglického venkova. V prvním případě u mě Alan Bradley nezabodoval, protože detektivka je to průhledná až běda - už v úvodní třetině se vyskytne tajemná postava a i slepce by trklo, že s ní nebude všechno v pořádku. Jenže ono se to s pátračkou Flavií má taky trochu jinak, než by jeden čekal. Ano, libuje si v chemii, což je jistě zajímavé, libujete-li si v ní též. Je také chytrá, krásná a lstivá. Jenže je jí jedenáct a postrádá smysl pro humor, pročež všechna ta sama se nabízející nadsázka jde do ztracena. Kdyby zmizela už po padesáti stránkách, ani bych to nezaregistroval. Takže vlastně jediné, co u mě fungovalo, byly kulisy padesátých let, což vskutku není mnoho při třísetstránkovém rozsahu. Nejde o to, že by román byl špatný, nebo mizerně napsaný. V jádru splňuje vše, co si od dobrodružné četby pro mládež lze přát. Jen si mě nezískal ničím, co by mě přesvědčilo o nutnosti otevřít další pokračování.

Princezna22
18.02.2017 2 z 5

Tady na té knize mě zaujala její obálka. Vypadá poměrně strašidelně,ale zdání poměrně klame. Dej se vlekl a vlekl.. Nezajímavým tempem. Přesto jsem si řekla,že dám tomu šanci a dočetla to... Mno pro mě to bylo zklamání od knihy jsem čekala víc,ale jsem zvědavá na další díly,pokud se někam v dalším díle pohnu s hodnocením....

Vesmich
27.12.2016 5 z 5

Dětský detektiv v knížce pro dospělé, to je výzva! Flavie neleze na nervy a to ani chvíli. Je originální, ale ne směšná, je nadaná, ale na na všechno a je tvrdohlavá a cílevědomá, ale je uvěřitelná. A uhrančivá. A těch chemických informací! A to báječné kolo! A ty komunikační dovednosti! Rozhovor, který vedla se starým ředitelem školy, který žije v pečovatelském domě ze své sbírky známek, byl tak mimořádný, že oko učitelovo zbystří, srdce zaplesá a mozek zabuduje do věčné paměti! Koláč s kapkou jedu do každé knihovny!

Roselunda 1928
18.05.2016 4 z 5

Bylo to... miloučké, jenže jsem se v tom chvílemi neskutečně zamotávala. Nějak jsem nechápala, jak k těm všem závěrům Flavia došla, přišlo mi to chvílemi neuvěřitelné, ale přes to všechno to mělo takové miloučké kouzlo. Takže 3,5*.