Příliš osobní známost

Příliš osobní známost https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81152/prilis-osobni-znamost-81152.jpg 4 221 70

Hrdinka nové knihy známé slovenské spisovatelky je vyrovnaná a spokojená svobodná mladá žena, která má skvělou práci a spoustu přátel. Jednoho dne potká Marka – vdovce s malou dcerkou – a zrodí se láska. Dokonce spolu začnou žít a všechno vypadá naprosto ideálně. Do jejich života však zasáhne krize – Markova firma zkrachuje a zůstanou mu jen dluhy. Nikdo mu nic nevyčítá, ale Marek to bere jako osobní tragédii a ostudné selhání. Začne pít a jeho zoufalství se mění ve zlobu, kterou si vybíjí na svých nejbližších – na dcerce a partnerce. Ta mu to po jistou dobu toleruje, ale brzy musí řešit dilema: zůstat a chránit cizí dítě před pijanem, nebo odejít ze vztahu, kde není šťastná?... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Motto

Príliš osobná známosť , 2010

Radarka
09.03.2020 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, přečetla jsem jí jedním dechem. Je to opravdu příběh ze života a autorka situaci moc krásně a procítěně popisuje. Někdy jsem si říkala, že mi mluví z duše. Film jsem ještě neviděla, ale kniha mě opravdu zaujala a moc se mi líbila Klidně bych si jí přečetla znova.

Voltík
01.03.2020 4 z 5

Kniha nebyla špatná. Líbila se mi a dobře se četla. Ani se mi od ní nechtělo odcházet, jak moc čtivá je. Trochu mi akorát vadí ten rychlejší konec, po tom všem, co jí prováděl a jak se k ní choval. S přivřenýma očima tomu tu čtvrtou hvězdu ale dám, protože mě to fakt bavilo číst.

Nikychlupova
29.02.2020 4 z 5

Kniha mě bavila, opět ze života.

anicka6694
18.02.2020 5 z 5

Čtivé, ale moc rychle zakončená.

zuzana4291
14.02.2020 5 z 5

Kniha mě od první do poslední stránky úplně pohltila, příběh dvou přítelkyň, které řeší své vztahy. V knize je i velké zamyšlení a zároveń i porozumění. Přiznám se, že na konci mi ukáplo pár slz. Pochopila jsem i, přoč byla tato kniha zfilmovaná.

Monika1717
19.01.2020 2 z 5

Příběh zřejmě vymyšlený.Nechápu,když ona pracovala v tak významné společnosti zabývající se uplatněním lidí, tak mu nenašla žádnou práci.Viděla,jak se v tom plácá a jen si stěžovala.Pak to najednou šlo.Kniha rozhodně není mým šálkem čaje a sáhla jsem po ní jen proto,že podle ní byl natočený film.Doufám,že mě zaujme víc.

mysterygirl
28.12.2019 4 z 5

Oddychovka? Opravdu?? Četli jsme všichni stejnou knihu?
Jednohubka ano, ale příběh rozhodně nebyl pohodový a oddechový, naopak.. Chtělo se mi brečet..

ilovebook88
19.11.2019 5 z 5

Taká pekná oddychovka ????

Ali88
31.07.2019 4 z 5

Příjemná jednohubka na dovolené... ???? Přečteno za jedno odpoledne. Přečetla jsem
od autorky několik knih, žádná literární smetánka to není ale na dovolené, v létě u vody, když venku prší a nebo když si prostě chcete vyčistit hlavu je to fajn čtení. ????

Cher
04.06.2019 4 z 5

Pěkná oddechovka ze života.

Han-nah
28.04.2019 4 z 5

Oddechová kniha, ale opravdu ze života - zamiluje se do mladého vdovce s dítětem, láska, vztahy, úpadek firmy partnera , následně začne pít. Jak se s tím vyrovnat - odejít , užívat si života a neztrácet čas řešením problémů druhých? Na této křižovatce života se rozhodla dát svému partnerovi druhou šanci, protože:
"Láska hory přenáší. Láska je zodpovědnost za štěstí těch, s nimiž žijeme."

Ála41
23.12.2018 2 z 5

Obdiv hlavní hrdince...

vendysantos
15.12.2018 5 z 5

Oddechová, avšak zajímavá kniha, která byla i přes svůj jednoduchý děj chvílemi velmi emotivní. Myslím, že první, zesnulá žena bude navždy součástí Marka i jeho dcery, nelze jen tak zapomenout. Tudíž pro hlavní hrdinku není jednoduché, vyrovnat se s tím, že už vždy bude jen ta druhá. A obdivuji její statečnost, že dala Markovi druhou šanci, přestože jí ukázal svou temnou stránku a vypadalo to, že si sebe sama přestává vážit. I když jsem čekala, že už na konci bude nekompromisní a odejde svou cestou.

Doubravka1975
10.12.2018 4 z 5

pěkný příběh ze života, aktuální téma

gudaska
29.10.2018 3 z 5

Příběh ze života, jak vyšitý...

Lejdus
04.07.2018 4 z 5

Oddechová knížka. Styl autor se mi velmi líbil, připomíná mi v lecčem Monyovou. Prostě takový pěkný příběh ze života, v některých pasážích jsem se také našla. Opravdu dobře a čtivě napsané :)

Lenoulinka
02.06.2018 5 z 5

Pěkný, čtivý příběh jak ze života, kdy neúspěch a krize utápěná v alkoholu dobře dopadne...

Meri47
15.04.2018 4 z 5

Čtení na jedno odpoledne k vodě. Uvěřitelný příběh dobře napsaný. Líbila se mi.

helča5
22.07.2017 5 z 5

Málá knížečka plná lásky a citů.Ukazuje,jak se ženy dokážou vzdát skoro všeho ve prospěch dítěte,třebas nevlasního,aby byl život šťastný.

Stellia
08.05.2017 3 z 5

Knižku som prečítala za dve hodinky. Neurazí, ale ani príliš neohúri, a na vyplnenie času, kým čakáte na vlak, je tak akurát...Úprimne povedané, pri závere som len neveriacky krútila hlavou nad hlúposťou hlavnej hrdinky...