Přijatelnost trestu smrti

Přijatelnost trestu smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79131/prijatelnost-trestu-smrti-79131.jpg 4 2 1

Anketní sborník je jedním velkým diskusním příspěvkem k problematice trestu smrti. Primárně vyšel z prostředí, které je pro zavedení trestu smrti a obhájením tohoto se věnuje úvodní esej "Proč je trest smrti přípustný" Romana Jocha, v rozsáhlejší anketní části však zaznívají názory a argumenty z obou názorových stran.

eraserhead
15.06.2011 4 z 5

Ač tedy kniha vychází z prostředí, které je mi krajně nesympatické (Mladí Konzervatisté, Roman Joch apod.), a její primární účel je v rozporu s mým názorem na probíranou problematiku, jsem velice rád, že vůbec vyšla a že jsem si ji mohl přečíst. Je totiž přesně tím, čím chtěla být - diskusním příspěvkem. Úvod se sice vyslovuje pro oprávněnost trestu smrti, následné anketní odpovědi na čtyři položené otázky různých známých osobností, nechávají zaznít všechny možné názory a pohledy na problematiku (znovuzavedení) trestu smrti. A právě v tomto ohledu musí kniha uspokojit zastánce/zastánkyni jakéhokoliv postoje a názoru ohledně trestu smrti. Ať už jste pro nebo proti, kniha vám poodhalí argumenty vašich odpůrců, pomůže zkorigovat, upravit a zvěcnit vaše vlastní názory a nebo vám odhalí názory, které by vás ani nenapadly.

trest smrti

Autoři knihy

Milan Hamerský
česká, 1973

Kniha Přijatelnost trestu smrti je v