Kluzký

Kluzký https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406430/bmid_kluzky-rlR-406430.jpg 4 81 16

Příhraničí série

Příhraničí. Podivné místo, kde zákony našeho světa už neplatí. Místo, kde téměř celý rok panuje zima a bojová kouzla kosí nepřátele stejně efektivně jako kulky ze samopalu. Dostat se odtud zpátky do normálního světa se ještě nikomu nepodařilo, ale pro bývalého Patroláře se zvláštní přezdívkou Kluzký je to asi jediná šance, jak ze smrtelně nebezpečné hry bez pravidel vyváznout živý. A to si od jednoho chlápka jenom koupil nůž…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Fantom Print

Скользкий , 2006

Klilad
03.01.2022 4 z 5

Na jednu stranu zajímavé a napínavé, na druhou stranu zmatené a vleklé. Nicméně, mrazivá atmosféra zůstává a opět člověk dostane něco kapku jiného , než čekal.
Východní atmosféra však zůstává.

Luigi1
06.09.2021 5 z 5

Mně se to dobře četlo a zaujalo,pěkné čtení.

avalonek
20.06.2021 4 z 5

Stálo to za to,už se těším na další díly

nai.ivka
15.01.2020 3 z 5

Chvílemi bavilo, chvílemi nebavilo, zvykla jsem si asi na tu rozvleklost. Teoreticky to mohlo skončit. No tak zkusím třetí díl. Ale už to má šest dílů a budou všechny převážně o tom co jedl, pil a kam chtěl jít a došel jinam?

tomas5327
26.12.2019 2 z 5

První dvě třetiny knihy se vlastně nestalo vůbec nic. Styl psaní formou myšlenek už mě vyloženě vytáčel: "Oh, eh, kde to jsem, jo tady, co si dám na snídani? Eh 100g vodky, ještě že mám své vrhací nože, to je tvrďák, proč je mi taková zima/vedro." Děs... Závěr knihy o něco málo lepší ale další díl číst nebudu. Musel sem se do toho vyloženě nutit. Hrozivá škoda protože z prostředí by se toho dalo vylámat spoustu.

protokol
09.11.2019 5 z 5

podľa mňa lepšie ako 1 kniha.
ano je tam veľa postáv ale o to pestrejšie to je.
príbeh to vlastne ako taký je vlastne samotné prežitie v danom mieste a neni to ako nalinkované fantasi " velký nepriatel najdi zázračný artefakt aby si zachránil královstvo a dostaneš princeeznú to nie tento príbeh taký neni . " je to príbeh o jednom človeku ktorí sa snaží prežiť . mne sa to páči nakolko tento typ kníh je dosť ojedinelích .

mr.Zdenek
30.08.2019 4 z 5

Zas tak špatné to nebylo, jak jsou některé komentáře. Ale někdo holky, jiný vdolky

aspik83
24.02.2017 1 z 5

WTF? Jako jdu, jdu, něco koupím, něco vypiju. Někdo, něco, někde, asi... Tak by se to dalo shrnout. Děj nula. Autor pořád přeskakuje, odskakuje a mrví celkem pěkné prostředí stupidním příběhem. Eghhh, vlastně ne. Příběh to nemá. Je to tak nudné, že knížku mám nad postelí a elektronickou verzi čtu jen ve chvílích nevydržitelné nudy. Nikdy více....

roso.mak
31.01.2017 4 z 5

Tak jsem tak dlouho čekala na to až bude dostupná v knihovně, až jsem zapomněla, co se dělo v prvním díle. Tj. rada první, nečtěte je s odstupem. Hlavního hrdinu osud vane tu sem tu tam, všichni se ho snaží zabít, což by nebylo u akčního příběhu na škodu, kdyby ale člověk věděl důvod. Takhle to kazí dojem. Zkrátka a dobře, člověk se dost ztrácí.
P.S. Někdo tam vidí Sapkowkeho, já Grzędowicze a Strugatské. Ale pravdu má asi pobijecmuch níže, je to zatra směska. Ale i tak se to dá číst.

jockel
29.11.2016 2 z 5

Proti prvnímu dílu dost slabé.
Akce pomálu, pořád samé chození a nic z toho.
V závěru náznak akce, aby se čtenář těšil na třetí díl. Ale do toho již nepůjdu.

Eyghon
21.07.2016 3 z 5

Oproti prvnímu dílu výrazně slabší. Prvních 80 % knihy se Led plácá po Pevnosti a řeší věci, které jsou sice akční, ale se závěrem knihy nemají nic společného a kdyby tam nebyly, tak se celkem nic nestane. Aspoň 10 dějů a situací není nijak využito a zanikají. Samotný závěr je napsaný narychlo, prásk a je konec. Ale i přes všechny nedostatky to nebylo úplně špatné a do třetího dílu určitě půjdu.

witko
09.06.2016 3 z 5

Tenhle díl se mi nečetl tak dobře jako první. Začalo mne to bavit teprve když opustil město a to bylo až ke konci. A to je málo.

orson
01.05.2016 2 z 5

Nuda, nuda, slabá pointa, spousta postav a uskupení, která se mi pletla a vlastně neměla ani žádný význam, další díly už číst nebudu.... Dočítal jsem spíše abych to dočetl než abych zjistil, jak to dopadne.

N10Tikky
21.02.2016 3 z 5

Tak to byla hrozná nuda. Vlastně jsme se nic nedozvěděli a musíme čekat na třetí díl. Ano, třetímu dílu šanci dám, ale jestli se nevrátí švih a napětí jedničky, tak to bude pro mě i poslední díl...

pobijecmuch
14.02.2016 2 z 5

Nevím co ti ruští spisovatelé kouří za matroš, ale Korněv při psaní této knihy asi měl hodně silnou trávu. Vyplodil tento mix všeho možného, kde se více tluče hubou než něco dělá. Dějem lítají vojáci s AK, odstřelovači, čarodějové s amulety, svatí muži, vlkodlaci, upíři, obři, rusalky a já nevím co ještě. Do vyčtení veškeré havěti chybí ještě postava Vaska Trubačova a Pavka Korčagina.
Korunu celému chaotickému ději autor nasadil, když v závěru k hlavní postavě připsal kolegyni, kterou byla krásná vampírka. Místo, ale vášnivého sexu, ala 50 odstínů .... ji náš bohatýr Led zákeřně zlikvidoval a bylo vymalováno. Co chce autor psát ve třetím díle nevím, ale pokud si sežene ještě silnější materiál, tak se možná ocitneme v Bradavicích nebo v nějakém Labyrintu.

ZloIzzyk
08.02.2016 3 z 5

Přišlo mi, že začátek se pěkně táhnul, ale na to že se tam nic extra nedělo, to autor psal docela poutavě, nebyla jsem u toho nijak znuděná. Konec byl tedy ohromný, jsem zvědavá na další díl. :-)

městská (urban) fantasy

Pavel Korněv