Příchod bohů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Třináct povídek. Legendární povídky Vlastislava Tomana s ještě kultovnějšími ilustracemi Františka Kobíka z časopisu ABC znovu ožívají v pokračování z roku 2016! Původní vědecko-fantastické povídky Vlastislava Tomana z let 1957–1966 vycházely v časopise ABC jako komiks s legendárními ilustracemi Františka Kobíka. O padesát let později autor dopsal čtyři nové texty, ve kterých se také setkáte se smělými vizemi vědců a odvážnými činy jednotlivců pátrajících po nerozluštitelných záhadách vesmíru a přírody. Se starými známými i těmi novými budete objevovat nové planety, osidlovat je, střetávat se s mimozemšťany, sestrojovat roboty, překonávat nebezpečí a pronikat stále hlouběji do vesmíru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292083/prichod-bohu-dbB-292083.jpg 431
Žánr
Povídky, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, XYZ (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Příchod bohů

Přidat komentář
Kochy84
02. února

Tuhle knížku jsem jako desetiletý kluk miloval. Stejně jako já zestárla a i když dneska vidím,jak naivní a padesatkove to místy je, vždycky pro ní budu mít slabost.
Je tedy pravda, že tu asi není nic, co bychom nečetli od jiných dříve. Celý Příchod bohů je variací na 2001 vesmírnou Odysseu - posouvání primitivní civilizace na vyšší úroveň. Z kovbojky o prvním stádu na Marsu na mě trochu dýchla Bradburyho Marťanská kronika a z povídky o hledání příčiny robotovy sebevraždy zase Asimov. Nevadí mi to ale víc, než když slyším Schelingera zpívat Šípkovou Růženku. Koneckonců,jsou to sebrané povídky z Ábíčka, desetiletý kluk ve mně je nadšený!

uhoř49
06.12.2018

Dostal jsem se nazpět o několik desítek let zpět,když jme hltali komiksy z ABC.....


Ladys
02.11.2016

Být kluk, dám za pět. Povídky jsou čtivé, svižné, srozumitelné a jak o sobě pan Toman píše, je to stará škola. Žádné hektolitry krve, monstra, a nervy drásající šoky nečekejte.
A to je vlastně dobře. I přesto kniha odsejpá a drobné nelogičnosti v některých povídkách autorovi odpustím. Protože on na to prostě má. Zaplňuje nejen dětský svět parádními příběhy.
První část knihy mě minula v čase (ještě jsem nebyl na světě) a druhá zase v zájmech (tehdy mě bral rock a kluby, kde se hrál), takže o nějaké nostalgii nemůže být řeč. A než abych dával objektivní tři hvězdy a pak vysvětloval, že kniha je vlastně parádní, je lepší dát rovnou čtyři a s čistým svědomím mluvit o pěti a doporučit knihu každému klukovi, nebo tátovi, co v sobě pořád kus kluka má.

Ikkju
20.09.2016

Je zajímavé, že domorodci na začátku "vyučování" nemohli pochopit myšlenky a mentalitu technologické společnosti (co to je roroum?), na konci už začali zapomínat na způsob, jak přemýšleli před tím..

Líbily se mi primitivní technologie, například fosforečná hlína nabalená na klacíček jako sirka, ještě dlouho jsem v sobě choval naději, že podobné bahno najdu někde poblíž našeho bydliště (jako optimista jsem odhadoval, že stačí obejít dvě či tři jeskyně).

Když se nad tím zamyslím zpětně, je zvláštní, jak byl přechod k technologické civilizaci zachycen jako ideálně bezkonfliktní. Tak to ale dle mého nechodí, a je asi zbytečné rozebírat proč...

Holister
19.09.2016

Tak to je klasika všech klasik. Díky za pěkný dětství.

pajonek

.........tak tuhle knížku jsem v šestašedesátém roce miloval.....a když začalo ábíčko "chrlit" komiksy četl jsem je už jako -cetiletý /dodnes je mám z ABC všechny uložené.........

Doporučujeme

Muž na stezce
Muž na stezce
Poslední tango v Havaně
Poslední tango v Havaně