Gaal přemožitel

Gaal přemožitel https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19195/mid_gaal-premozitel-9TJ-19195.jpg 4 36 6

Opět se setkáváme s Johnem Wilsonem, jenže se tentokrát pokouší najít dívku, která utekla z domova. Na cestě za ní se John znovu ocitne v podivuhodné zemi Anthropos. Chlapec i dívka se nakonec setkávají, aby společně s obyvateli, kteří zůstali věrni Gaalovi, čelili zlému čaroději Šagovi.

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Návrat domů

Gaal the Conqueror , 1989

Sorrangar
29.05.2021 5 z 5

První díl mě bavil o malinko víc, i když i dvojka byla dost napínavá. Celý svět Anthropos má velmi působivou atmosféru a na mě působí mnohem lépe než Letopisy Narnie. Podle mě je ta série nedoceněná, protože se Narnii minimálně vyrovná. Líbí se mi, že zlo je tu vykresleno mnohem temněji, to mi v Narnii chybí (kromě boha Taše v Poslední bitvě).

DanTheMan
12.02.2021

Super skvělá knížka. Už v dětství jsem ji četl a potom ještě několikrát. Určitě mě to bavilo více, než Narnie. :-)
Strašně dlouho jsem sháněl fyzické kopie, až jsem nakonec po bazarech dokázal koupit všechny kousky.

TajemnýSmrad
14.06.2020 4 z 5

Pokud si to správně pamatuji, jedničku jsem si užil o něco více. Každopádně knihu jsem přečetl a v závěru mě možná i zamrzelo, že série končí (třetí díl vyšel až později).

Takže čtyři hvězdy.

MinaHawke
23.07.2018 4 z 5

Moc hezké pokračování předchozího dílu.

kacaabba
13.01.2017 4 z 5

Již pro mne o velmi mnoho pochopitelnější děj, než první díl.

luthien
12.06.2015 3 z 5

Scéna, kdy Gaal letí na okřídleném koni vstříc drakovi, je opravdu působivá. Je to pěkný fantasy příběh, i když je na něm zřejmé, kolik nápadů přebral z Pána Prstenů i Letopisů Narnie.
Více zde: http://malacandra.blog.cz/1109/pribehy-ze-zeme-anthropos

John White