Věž Geburah

Věž Geburah https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19196/mid_vez-geburah-WWq-19196.jpg 4 34 34

John už dospěl a jedné zimní noci kdy musí odvést souseda do nemocnise se do tajemné země Anthropos dostávají jeho dva synovci a neteř. Čeká na ně spousta dobrodružství, ale také Gaal a zlý čaroděj Šaga

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Návrat domů

Tower of Geburah , 1978

Sorrangar
29.05.2021 5 z 5

Když tu zaznělo srovnání s Narnií a Pánem prstenů, tak Pán prstenů je skutečně mnohem hlubší a propracovanější, dospělejší (tohle je spíš pro děti), ale ve srovnání s Narnií je za mě tohle mnohem lepší, i když i Narnii mám moc rád.
Oproti prvním dvěma dílům, tady máme jiné dětské hrdiny. Ze všech dílů mě bavil asi nejmíň, ale i tak se mi hodně líbila například postava džina v podobě velkého hada, případně velká bitva na konci (líbí se mi zorbrazení Bible jako knihy, která má Moc).
Mrzí mě, že nevyšly další tři díly v češtině. Mám je alespoň v originále, ale k těm jsem se zatím nedostal.

TajemnýSmrad
14.06.2020 2 z 5

Třetí díl Příbehů ze země Anthropos jsem začal číst mnohem později, než předešlé dva. Možná to bylo mým věkem, možná momentálním rozpoložením, ale já se zasekl někde v úvodu a knihu jsem nedočetl.

Tak snad to mělo zase happy end, jak se na správné fantasy sluší a patří.

luthien
12.06.2015 3 z 5

Poslední díl této fantasy trilogie (v zahraničí existuje dílů více) je pořád zajímavým, čtivým příběhem, i když je tam patrné, kolik inspirace převzal z Pána Prstenů a Letopisů Narnie. Těmto dvěma fantasy dílům se rozhodně nemůžou Příběhy ze země Anthropos rovnat, ale myslím, že stojí za přečtení každému, kdo má rád fantasy a nevadí mu křesťanská alegorie.
Více zde: http://malacandra.blog.cz/1109/pribehy-ze-zeme-anthropos

fantasy pro děti dětská dobrodružství

John White
britská, 1924 - 2002