Z vůle Luny

Z vůle Luny https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354843/mid_z-vule-luny-zbt-354843.png 4 221 60

Mari je poutnice z klanu Tkalců, dcera a dědička ženy s jedinečnou schopností léčit svůj lid, své povinnosti však odsouvá stranou, dokud ji nevyhledá zvláštní psí spojenec a nezmění navždy její osud. Po smrtícím útoku na její blízké se její svět rozpadá. Mari ale odhalí sílu svých schopností a tajemství o svém dvojím původu a vydá se na cestu za záchranou svého lidu. Teprve když jí do života vstoupí Nik, syn vůdce znepřáteleného kmene, Mari okusí něco, co nikdy dřív necítila... Nad jejich budoucností se však stahují mračna a s temnotou přichází síla děsivější a ničivější, než jakou tento svět dosud poznal, a je na Mari, aby tyto temné stíny zahnala. Spolu s Nikem se musí připravit na záchranu lidstva. Musí přijmout svůj pravý osud a vymýtit síly, které hrozí, že je všechny zničí. P. C. Cast v této výpravné fantasy zavede čtenáře do světa, kde se lidé, jejich zvířecí společníci i země samotná drasticky změnili. Do světa plného krásy, nebezpečí a krutosti.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Moon Chosen , 2016

pejty
25.06.2018 3 z 5

Na této knize mi vadilo, že úvod byl tak na 100 stránek, pak 200 stránek se pořádně nic nedělo. Pak se dalších 200 stránek připravovalo na konec a pak se vše důležité odehrálo prakticky během chvilky na posledních 100 stránkách.

Na druhou stranu musím říct, že se mi moc líbil svět, který autorka vytvořila, a i příběh byl celkem zajímavý, ale bohužel se moc táhl a tak mi kniha trvala přečíst neskutečně dlouhou dobu. Ale pokud bude autorka pokračovat ve psaní příběhu z tohoto světa, tak se myslím máme na co těšit. Nakonec totiž musím říct, že si pro to půdu připravila velice dobře.

Nuray
06.06.2018 2 z 5

Knížku jsem dostala v únoru. Do května (do zkoušek) jsem se snažila ji přelouskat. Bohužel. Jak jsem schopná knížku přečíst za 2 dny, tuhle jsem nepřečetla za 2,3 měsíce. Prostě jsem se zasekla lehce za polovinou a nic. Nebavilo mě to. Není to dějově o ničem. :-( svět by byl hezky vymyšlen, ale to je tak vše. Očekávala jsem od toho mnohem více.

LilianaFalcon
31.05.2018 3 z 5

Na můj v kus se ten začátek strašně moc vlekl. Zajímavé to začalo být až okolo 80 stránky a děj se rozjel teprve v polovině. Chtělo by to zkrátka větší tah na bránu, aby čtenář neměl nutkání knížku odložit.
A Mari byla... no nevím, na jednu stranu obdařená mocí, jako nikdo jiný, na druhou stranu pěkná kravka. Jedna věc je být tvrdohlavá a druhá věc je nepomoct kmeni, ve kterém, vyrůstala. To je tak dětinské a sobecké, že takovou hlavní hrdinku si nedokážu zrovna zamilovat.
Každopádně psí kumpáni byli super :-) To se autorce povedlo.

Lucik100
21.05.2018 5 z 5

Mari byla podle mého až moc dokonalá a mocná, než bylo třeba, ale jinak byla knížka super a těším se na další díl.

trynitrix
13.05.2018 3 z 5

Tak tohle bude velký oříšek i když jsem se těšila na knihu od spisovatelky tak tohle bylo něco děsivého aspoň ten začátek mno možná až do půlky jsem pořád byla nějak mimo a spíš mě to nudilo dala bych méně ale 3* za Mari a Soru a za závěr který mě přinutí si přečíst další pokračování možná ,jelikož jsem byla nějak pak zmatená z epilogu :-D

koala
24.04.2018 5 z 5

Osvěžující, jiná fantasy ... zajímavě vykreslené světy Poutníků (Hrabošů), Lesního kmene, Lovců kůží. Moc se těším na další díl. Krásná obálka jako bonus.

KerolWH
15.04.2018 4 z 5

Dávám 4 hvězdy, a to pro ten chaotický začátek, kdy jsem měla chuť knihu odložit. Bylo to tu psáno už mnohokrát, ale po jedné čtvrtině knihy se konečně píše o něčem, co pomalu začíná dávat smysl a mně, jako čtenáři to tak začíná připomínat příjemné čtení. Krásné vyprávění, zajímavý děj a podle epilogu bude 2. díl napnutější, než kšandy.

Fukna
16.03.2018 5 z 5

Výborná kniha. Začátek nic moc ale pak jsem měla velký problém knihu odložit. Už se moc těším na pokračování. Nevíte někdo kdy vyjde? :)

Nogis
28.02.2018 5 z 5

nevíte prosím kdy má vyjít pokračování? Tuším sun warior se to jmenuje... :D
První díl se mi velice líbil a nemohu se dočkat pokračování. Kdyby šlo dát více než 5 hvězdiček tak dám 6 už jen pro to, že to má být trilogie na rozdíl od ostatních serii :-)

AnnaPodivinská
28.02.2018 5 z 5

Na začátku knihy jsem přečtla asi tři kapitoly a odložila ji, což byla podle mě veliká chyba, knihu jsem si velice oblíbila a určitě se řadí mezi mé nejoblíbenější, určitě ji všem doporučuji a už se moc těším na druhý díl

IvankaM
24.02.2018 2 z 5

P. C. Cast naprosto miluju, proto jsem se na její sólovou sérii strašně těšila.
Ale pro Kristovy rány, tohle bylo hodně špatný.
Přímá řeč byla naprosto nepřirozená, do půle knihy děj skoro vůbec neubíhal. Alepsoň se to četlo rychle.
Konečně mě to chytlo až na nějaké straně 400.

Halka2
23.02.2018 5 z 5

Z vůle Luny od P.C. Castové je dystopická fantazie tak originální, tak děsivá až mrazí. Na druhé straně okouzluje svou věrností, vůlí přežít, svou krásou a propracovanými postavami. Netrpělivě budu očekávat další díl. Doporučuji.

majka45
13.02.2018 5 z 5

Začátek je úplně děsný !co to je čtvrtina knihy, kdy už prý je úžasná?!

Doosi
13.02.2018 5 z 5

Ze začátku jsem se musel přemáhat, abych četl dál. Ale tak od 1/4 knihy to šlo už samo. To jsem měl zase problém knihu odložit :D Úžasný příběh a těším se na další díl. :)

Endy666
11.02.2018 5 z 5

Kniha mě vyloženě uchvátila. Když jsem na ni narazila, tak mě okouzlila ne jen vzhledově ale i obsahem. Je neuvěřitelné jak autorka dokáže vymyslet něco tak jedinečného, nového.. Tato kniha je opravdu mistrovským dílem autorky s dokonalou představivostí a tvůrčími schopnostmi. Dlouho jsem nenarazila na tak báječnou knížku. Všechna čest..

Suzuki
10.02.2018 4 z 5

jedna hvězda dolů za ten otřesný začátek.. Musela jsem se přemáhat abych knihu neodložila.. Ale když si Mari vybral ten ovčák tak už se to četlo samo :) těším se na další díl

libikkk
09.02.2018 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, líbí se mi pouto člověka a psa popřípadě pumy. Stejně jako autorčiny předchozí knihy se tato četla skoro sama. Vtáhla do děje a nepustila. Už teď se těším na pokračování, doufám, že bude co nejdříve.

Sabishej
02.02.2018 5 z 5

Musím říct, že mě kniha velice překvapila. Podle názvu, obálky a i z obsahu, jsem se domnívala, že to bude další kniha o vlkodlacích. Kniha ale byla mnohem lepší. Dostali jsme se do dobře promyšleného post-apokalyptického světa, což jsem vůbec nečekala. Líbí se mi postava Mari i Nika a záporáci mají také něco do sebe. Jediné, co mě trochu zklamalo bylo to, že se Mari a Nik potkali až po polovině knihy, takže na rozvoj jejich vztahu bylo málo času. Doufám v brzké pokračování, a to si rozhodně nenechám ujít. :)
PS: doufám, že se v dalších dílech objeví i ten záhadný Kočičák. Důvod není nutné vysvětlovat. XD :P

Wolf012
21.01.2018 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala a překvapila už se těším na pokračování

MarkettT
30.12.2017 5 z 5

Zajímavý příběh, originální, určitě stojí za přečtení a doufám, ze vyjde pokračování!:)❤️❤️

pro dívky pro dospívající mládež (young adult) fantasy

P. C. Cast (p)
americká, 1960