Příběhy skutečné odvahy

Příběhy skutečné odvahy https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222969/pribehy-skutecne-odvahy-222969.jpg 4 205 205

Bear Grylls ví, co všechno musí člověk umět a znát, aby přežil v extrémních podmínkách. Není však první v historii. Vezměte si třeba amerického pilota Luise Zamperiniho, jenž po zřícení svého bombardéru přežíval 47 dní na moři a živil se tím, že lovil hladové žraloky a pil teplou krev albatrosů – a to jen aby pak padl do zajetí Japonců a několik let snášel příšerná muka v jejich nejbrutálnějších zajateckých táborech… Nebo Marcuse Lutrella, příslušníka elitního námořního útvaru SEAL, který se úplně sám utkal s celým tálibánským plukem a potom se mnoho dní, zkrvavený a prostřílený jako řešeto, plazil drsnými afghánskými horami… Nebo Nanda Parrada, jednoho z hrstky lidí, kteří přežili strašnou leteckou havárii vysoko v zamrzlých Andách – vyvázl živý jen díky tomu, že dokázal jíst maso svých mrtvých druhů… Bear ve své nové knize líčí strhující příběhy dobrodruhů, průzkumníků, vojáků, špionů, ale i obyčejných lidí, kteří se odmítli vzdát i v těch nejzoufalejších situacích – příběhy, které ho inspirují po celý život. U některých vám přeběhne mráz po zádech, u jiných vám naskočí husí kůže po celém těle – přežít nebyla nikdy procházka růžovým sadem. Všechny se však vyznačují dojemnou statečností, nezlomnou houževnatostí tváří v tvář smrti a mimořádnou psychickou odolností mužů a žen, již měli jedno společné – skutečnou odvahu.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Literatura faktu
Vydáno: ekniha , Jota

True Grit , 2013

Joges
16.07.2018 5 z 5

Velmi zajímavé osudy lidí, kteří to v životě neměli jednoduché. Je to zajímavé vyprávění o hrdinech, kteří se potýkali s nepřízní osudu a nakonec přežili. Bear Grylls nezapomíná ani na jídelníčky hrdinů, proto je kniha tímto odlišná a originální od podobných dokumentů (tj. zrovna mě to nebralo). Ale jinak knihu chválím, je dobře, že vznikla.

MortRainey
28.06.2018 4 z 5

Čtyři hvězdičky namísto pěti za přílišnou dávku patosu a občasný sek ve vyprávění, které mohlo být rozpracovanější, takovéto a co dál;-) Ale i tak knihu hltáte! Známé příběhy (z knih a filmů) dobrodruhů velikánů od Thora Heyerdahla přes kapitána Scotta s Roaldem Amundsenem až po George Malloryho, který možná zdolal Mount Everest o 30 let dříve před Hillarym... Stejně tak příběhy "obyčejných smrtelníků" z kterých náhoda i kapka štěstí při nehodě či ve válečném konfliktu udělala hrdiny.
Bear Grylls coby sám velký dobrodruh má smysl pro vyprávění o svých hrdinech, takže i ten piedestal berete jako povinnost. Hodí se ke knihám "Když Hitler" a "Když Lenin..." Gilese Mitona i když Gryllsovy příběhy nejsou takovými pikanteriemi. Nehodí se pro čtenáře slabší povahy, některé detaily přežití jsou velmi, opravdu velmi naturalistické...

RunningWolf
31.12.2017 5 z 5

Bear prostě umí.
Kniha je napsaná čtivě,stručně a prostě zní sálá to ,,dobrodružství,,
Co kapitola,to příběh a je jich tam dost.Až jsem se musel krotit abych to nepřečetl na jeden zátach :)
Většinu příběhů znám ale dozvěděl jsem se i detaily o kterých jsem netušil a naopak i některé příběhy vůbec neznám.
Kdo se zase rád dozví ještě něco více,má výhodu že většina příběhů je i zfilmovaná nebo napsaná knižně.
Takže jako kniha na relax,na jeden zátach nebo prostě jen nápověda co číst dál je tahle kniha super,nemám co vytknout

jesie
28.11.2017 5 z 5

Vskutku příběhy skutečné odvahy :)

petrakočárová
18.11.2017 5 z 5

Člověk žasne, co jsou lidi schopní zvládnout a překonat. Kniha je napsaná čtivou formou, je těžké se od ní při čtení odtrhnout.

mysteriouslukas
25.03.2017 5 z 5

Knihu jsem dostal jako dárek. Od této knihy jsem se vůbec nemohl odtrhnout. Velice silné příběhy nabité lidskostí i krutostí určitých období. Některé z těchto příběhů byli i zfilmovány, tak je možno si je dohledat. Opravdu silné příběhy o odvaze a vůli člověka. Super čtení, které vás vtáhne do dané situace.

rajen
28.06.2016 4 z 5

Viděla jsem pár dílů seriálu Přežít (dokumentární rekonstrukce skutečných příběhů) a tak když jsem narazila na tuto knížku, neváhala jsem. Dala mi to, co jsem očekávala. Příběhy lidí, jejichž odvaha, síla a vytrvalost byla neskutečná a díky tomu přežili neuvěřitelné situace. Příběhy jsou relativně stručné, psány věcně a bez emocí. Toto téma snadno svádí k bulvarizaci, ale tomu se autor dokonale vyhnul, senzaci v nich nenajdete. A kdo chce, zapátrá o osudu jednotlivých "(ne)přeživších" v jiných pramenech, hodně z nich má i samostatné zpracování. Kdo si knížku přečte, určitě alespoň nějaký čas přestane lamentovat nad svým osudem a je rád, že sedí zdráv v pohodlí domova.

Hanina61
18.03.2016 5 z 5

Jakmile jsem se do knihy začetla, nedokázala jsem se od ní odtrhnout, i když některé části byly hodně drsné a těžko stravitelné. Příběhy o neuvěřitelné odvaze skutečných lidí. Nad tím, co dokázali tito jedinci, ať už ve vysokých horách, v džungli, v poušti, v ledových pustinách nebo zajateckých válečných táborech přežít, zůstává rozum stát a nelze než je obdivovat. A vůbec nevadí, že příběhy jsou krátké, o spoustě jejich "hrdinů" byly napsány samostatné knihy, natočeny filmy, takže pokud někdo touží dozvědět se o nich víc, určitě má možnost. V této podobě je kniha skvělým výběrem těch nejlepších příběhů o "skutečné odvaze". Dávám plný počet a vřele doporučuji.

niknikita
12.02.2016 5 z 5

Čekala jsem, že tohle bude neveselé čtení, ale tyto neuvěřitelné a přitom skutečné a drsné příběhy mi nejednou vzaly dech.

hanka175
20.01.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila - neuvěřitelné, silné příběhy...

orson
29.09.2015 3 z 5

Dal jsem na vysoké hodnocení a knihu si koupil. No popravdě byl jsem spíše zklamán. Příběhy byly krátké, plytké, jako články z Blesku. A na konci každého článku byl ještě "americký" komentář autora. Kdyby byly v knize třeba jen tři příběhy, ale pořádně rozpracované, byl by výsledek někde jinde...

tulipa
18.05.2015 4 z 5

Naleznete zde příběhy z nejvyšších hor světa, z Antarktidy i z pouště, příběhy, které se staly vojákům v období války i dobrodruhům při jejich touze objevovat. Síla knihy není ve stylu psaní, slovních spojeních či obratech (jak tomu někdy bývá), nýbrž v souhrnu příběhů o odvaze, kuřáži, nezdolné houževnasti a pokoře. Dojem z knihy je umocněný o to více, že vše je napsáno podle skutečných událostí.

matej9766
12.04.2015 5 z 5

Výborná, přečetl jsem jedním dechem. Příběhy byly čtivě a zajímavě napsané.

PetraBery
19.03.2015 5 z 5

Neuvěřitelné, neskutečné, silné... Příběhy, které berou dech. Styl psaní mi vyloženě sedl, každý příběh byl ucelený a forma psaní se mi moc líbila. Knihu jsem původně z knihovny vzala k přečtení manželovi, teď jsem ráda, že jsem si jí přečetla i já. I když některé popsané scény byly hodně drsné, určitě stojí kniha za přečtení. Čeho všeho jsou lidi schopní, aby si splnili své sny nebo aby přežili situace, do kterých se dostali. Plný počet bodů!

Zdenka21
30.12.2014 4 z 5

Každý z nás má svůj Everest. Přeji nám všem, abychom nestáli jen na jeho úpatí, ale našli v sobě kus odvahy, zaseknou cepín do kamenů našich problémů a dostali se k vrcholu! A jestli nás bude opouštět odvaha a náš cíl nám bude připadat neskutečný, každý z příběhů této knihy nám může pomoci nalézt alespoň kousek povzbuzení. Je až neuvěřitelné čeho všeho je člověk schopný. Takže vydejme se vzhůru.

JanaDor
08.11.2014 5 z 5

Nejen během čtení, ale i po přečtení jsem na tuto výjimečnou knihu musela často myslet. Opravdu mi rozšířila vnitřní obzory. Co vše může člověk překonat, aby přežil. Často jsem měla nechápavý výraz s otázkou proč to dělají? Ví, že je mohou provázet obrovská rizika a přesto to podstoupí. Ať je to z pocitu dobrodružství či pomoci. Nejraději bych je všechny poslala domů. Ale pak jsem si uvědomila, že lidé mají v sobě zakódovanou touhu pro dosažení nových cílů a objevů. Kde bychom byli, kdyby lidé nepřekračovali uznané hranice a netoužili by v té době po nemožném či nepředstavitelném?
V knize je dvacet pět příběhů. Dvacet pět neuvěřitelně silných, odvážných hrdinů, kteří překonali sami sebe a přežili (tedy skoro všichni). Příběhy jsou velmi působivé, dobře napsané, líčí bez kliček tu hrůzu co museli hlavní představitelé překonat. V každé kapitole je foto hlavního hrdiny a citát, který ho charakterizuje. Na konci je seznam literatury, z které bylo čerpáno.
Knihu jsem zavírala s pokorou a s vděkem za to, co mám. Bude mít v mé knihovně čestné místo a pokud si kdokoli bude stěžovat na nějakou blbost, že se má špatně, vytáhnu ji a dám mu přečíst jednu kapitolu. Upozorňuji, že některé pasáže jsou dost drsné a proto kniha není určená pro slabé žaludky. Vřele ji doporučuji.