Studie v šarlatové / Podpis čtyř

Kniha vychází 110 let po prvním knižním vydání nejstaršího holmesovského románu Studie v šarlatové (1887) a 26 let po vydání prvního svazku holmesovské série, kterou od roku 1971 pro nakladatelství Mladá fronta připravoval Jan Zábrana. Jeho vydání, naše i původní anglické, jsou propojeny na principu hry s daty.

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/38293/studie-v-sarlatove-podpis-ctyr-r9K-38293.jpeg 4.6276

Příběhy Sherlocka Holmese

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Jota

Study in Scarlet / The Sign of Four, 1887

Kniha Studie v šarlatové / Podpis čtyř

Kuža007
12.06.2019

Studie v šarlatové - setkání Sherlocka Holmese a doktora Johna Watsona, velice dobrá zápletka, pachatel je do poslední chvíle první části neznámý a potom úžasné vysvětlení jeho příčin proč to udělal a jak to udělal.
Podpis čtyř - opět napínavá zápletka, tajemný a cenný poklad z Agry, skvělý a excelentní průběh vyšetřování a nádherná zpověď neobvyklého pachatele. Navíc si vzpomenu i na úžasné filmové zpracování s Jeremy Brettem v hlavní roli Sherlocka Holmese.

sgjoli
15.12.2018

Studie v šarlatové - případ, kterým vše začalo. :) I když moje nejoblíbenější dílo s Holmesem je stále Pes baskervillský (a hned zatím sbírka Návrat Sherlocka Holmese), i tohle je moje srdcovka. Právě proto, že tohle je první příběh, kde se Holmes s Watsonem setkali a začali spolu pracovat. A samozřejmě Podpis čtyř - také skvělý příběh. No, já jsem samozřejmě nadšená. :)

n.ezn.amy
08.12.2018

Další krásná kniha z pera Arthura Conana Doylea, kdy dokáže perfektně navodit atmosféru Londýna 19. století spolu s briskním humorem Sherlocka Holmese a jeho nadáním vyřešit neřešitelné záhady

kuruteku
16.10.2018

Knihy nemají chybu. Jen mne čtení po nejméně 25 letech překvapilo - na začátku museli být Sherlock Holmes i dr. Watson docela mladí; jméno hospodyně v prvních knihách není, až později se objevuje nejprve paní Turnerová a pak paní Hudsonová. Detektiv Jones je v těchto knihách (tedy ve Studie v šarlatové) Altorney a později v povídce Peter. Jazyk dokonalý, příběh, pokud pomineme inspiraci předchůdci, zvláště Poem, taky vytříbený. Prostě dokonalý detektiv. Asi nepřekonatelný.

mulderka
11.10.2018

Jo, jó, stará dobrá Anglie... Jak takovouto klasiku okomentovat a nezapadnout do pochvalných frází, které už použil kdekdo přede mnou? Víte co, počtěte si je níže a za mě nechť promluví hvězdičky :-)
Tady jde ovšem jeden cípeček dolů, protože jak by k tomu přišel Pes baskervillský??

Atanone
11.10.2018

Asi bych u každé knihy se SH psala,že je "moje nejoblíbenější" .Tato není výjimkou. Obdivuju autora za takové krásné zápletky a popisy míst.

tatruszka
07.03.2018

První kniha o Sherlockovi, kterou jsem přečetla a musím řícrt, že to není tak úplně můj šálek čaje. Tuto postavu mám asi mnohem více ráda v seriálové podobě. To ovšem neznamená, že by kniha nebyla dobrá a nebavila mě :-)

27.08.2017

Výborný začátek "svazku" Sherlocka Holmese a doktora Watsona! Dokonalé - já jsem nadšená a s radostí dávám plný počet :-).

Večerní zprávy
Večerní zprávy