Příběhy Mrtvého moře

Převyprávění knih Starého zákona, komentované na základě nejnovějších vědeckých poznatků.

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8676/pribehy-mrtveho-more-8676.jpg 454
Náboženství, Literatura naučná, Historie
Vydáno, Práce

Opowieści biblijne, 1963

Kniha Příběhy Mrtvého moře

LordByron
31.07.2020

Biblia ak sa vám nechce čítať bibliu:)Tuto ju máte celú stručne prerozprávanú a vysvetlenú ľudskou rečou a áno s tým kontextom doby a dejín ,ktorý my už obvykle nepoznáme a ktorý nám ju ukazuje ako produkt svojej doby.Plno zaújmavých infos o Filištíncoch a železe a o Egypte ako bonus:)No a aj skvelo zanalyzované ako sa celý judaizmus vyvíjal a vznikal a ako sa menila aj spoločnosť apod..Jedine že dnes už by historici boli zrejme ešte o dosť kritickejší a napríkald ani toho Mojžiša ešte nepokladali za reálnu postavu ,ale inak super

Mirbu
02.01.2019

Čtivě převyprávěné příběhy z bible. Líbil se mi komentář z hlediska historických událostí k jednotlivým příběhům.

vitavita
11.04.2012

Výborné počtení pro zájemce o historii ...

WEIL
01.08.2011

Proroci a jejich vize či vidiny, myslím tím hlavně ty starozákonní, to jsou těžko ověřitelná (někdy i uvěřitelná( snůžka výhledů na lidskou budoucnost.

nightlybird

Kniha je vhodným čtením pro toho, kdo se zajímá o Bibli z jakýchkoliv důvodů, ať už náboženských, nebo historicky-kulturních a nechce se prokousávat archaickým textem. Myslím si, že by mohla oslovit spíš mladšího čtenáře. Je sice poněkud poplatná době svého vzniku – zejména v některých komentářích – není to ale tak hrozné, aby to ovlivnilo celkové vyznění knihy.

převyprávění Starý zákon proroci biblistika, výklad Bible

Zenon Kosidowski