Příběh služebnice

Příběh služebnice
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/4217/bmid_pribeh-sluzebnice-udz-4217.jpg 4 2816 2816

Román kanadské spisovatelky vykresluje pochmurnou vizi blízké budoucnosti na půdě dnešních Spojených států amerických, které přestaly existovat a byly nahrazeny totalitním režimem. V nedaleké budoucnosti se vlády nad Spojenými státy chopí klerofašistický režim. Z každého, kdo se proti němu prohřeší, se stává otrok. A z plodných žen ještě něco mnohem horšího - služebnice, jejichž úkolem je rodit děti, s nimiž se nikdy nesetkají. Kniha získala ocenění Arthur C. Clarke Award za nejlepší román a byl v užší nominaci na cenu Booker Prize.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , BB art

The Handmaid's Tale , 1985

maja11231
20.04.2019 4 z 5

Krásná kniha❤

Alexxxka
18.04.2019 5 z 5

Toto je přesně typ knihy, který mě baví. Nemohla jsem se odtrhnout - prostě paráda!!! Jen doufám že se nikdy ničeho podobného nedožiju. A i když nejsem seriálová, na toto jsem zvědavá jak se s tím tvůrci poprali a určitě se na to podivam. Moc doporučuji

Evžen82
17.04.2019 4 z 5

Docela dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Kniha mě začala bavit asi až po 100 stranách, což bylo asi i tím, že se dlouho nic nedělo, vše bylo jen v náznacích, které mi zpočátku unikaly. Pak se příběh propojil s minulostí, která vše vysvětlila, a čtení začalo ubíhat. Nakonec mi bylo líto, že příběh skončil.

Dorry
11.04.2019 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Kniha se mi libila az na velmi casne prechazeni vypraveni do jinyneho casu, ktery jsem si vzdy uvedomila az po chvili. Po konci knihy se chystam na serial, ale kdyz si knihu zpetne prehraju vlastne se tam skoro nic nestalo ac to u poslouchani nebylo znatelne. Zadne prekvapeni, zvrat atd. Ale i tak mohu doporucit, minimalne dobre tema k zamysleni.

silvie5281
10.04.2019 3 z 5

Co se týká tématu, velmi zajímavé, mrazivé a čím více se rozhlížím, tím více se děsím pravdivosti. Prvně jsem se dívala na seriál, poté četla knihu. Nemohu se rozhodnout, co je lepší.
Samotná kniha mě svým způsobem nutila číst, na druhou stranu se mi zacitalo špatně. Působila na mě jako unavená zpověď zničené ženy. Svým způsobem mi to hodně připomínalo jednu pasáž z knihy Atlas mraků, zpověď robotické obsluhy 'bistra'.

Scathia
09.04.2019 4 z 5

Jo, tak tohle bylo příjemné překvapení. Očekávala jsem plochý, oddychový příběh, ale dostala jsem do ruky naprosto senzační sociální studii!

SadUnicorn
07.04.2019 4 z 5

Tato kniha mě zaujala námětem a zvolila jsem ji také proto, že jsem měla v plánu seriál a chtěla jsem vědet, do čeho jdu. Seriál je po knize jasná volba. Antiutopická společnost Gileádu je popisována postupně a v průběhu knihy jsou odhalovány další zvrácenosti. Takže vždy, když jsem si myslela, že mě už kniha nepřekvapí, vyplula na povrch další hnusárna. Celý příběh doprovází pocit bezmoci a nespravedlnosti. Kniha věrně popisuje možný konec naší společnosti a zvěrstva, která jsou lidé schopni páchat ve jménu režimu. Nezanechá ve vás příjemné pocity, ale přesto stojí za to si ji přečíst, protože věřím tomu, že se nad ní každý zamyslí.
Otevřený konec mě nejdřív zklamal, ale když se mi kniha rozležela v hlavě, byla jsem za něj ráda. Ponechává prostor čtenářově fantazii, šťastný konec by v prostředí Gileádu nepůsobil reálně a hlavně umocňuje pocit bezmoci nad vlastním osudem.
Půl hvězdy (za jednu nepovedenou kapitolu si tato výborná kniha nezaslouží celou hvězdu dolů) strhávám za závěrečnou kapitolu o Veliteli a Fredově (v seriálu Offred), která kazí konečný dojem knihy. Takže za mě čtyři a půl hvězdy.

Hopulka
07.04.2019 4 z 5

Je naprosto fascinující, že autorka knihu napsala už v roce 1983! Velmi zajímavá vize. Hvězdičku strhávám za podle mě zbytečnou závěrečnou přednášku, která mi trochu zkazila dojem...

(O seriálu jsem předem nevěděla, ale věřím, že by mohl být lepší než kniha.)

L.Helena
07.04.2019 5 z 5

Hodně povedené! Poslouchala jsem audioknihu, a myslím, že jsem si to v tomto případě užila víc, než kdybych četla.

Bezkyne9
04.04.2019 5 z 5

Po docteni me mrazilo slusnou chvili, neubranila jsem se ctenarske kocovine a sice je to ma prvni kniha od Atwoodove, ale zatim je to za me Pani autorka... kniha byla rozhodne prekvapujici, co se deje tyce, k zamysleni byla rozhodne, ale tusim, ze zvlastni uchopeni temat, slov i deje nemusi kazdemu ctenari sednout... me ano a proto plny pocet...

Verousek
03.04.2019 5 z 5

Kniha se stala v poslední době známá především díky seriálu, a proto jsem měla velká očekávání a Příběh služebnice jim naprosto dostál. Po tom, co se čtenář vzpamatuje z prostředí, do kterého je bez upozornění vržen, stává se součástí velmi dobře vykonstruovaného světa a musí se chtě nechtě přizpůsobit jeho pravidlům. Když se začnou v hlavě rodit otázky a touha po odpovědích, příběh je utnut. Autorka tak činí ve správné chvíli, protože otázky jsou, ale zase jich není tolik, aby čtenář nemohl vydržet bez odpovědi. Zastaví příběh v dobu, kdy konec může být podle čtenářových očekávání - nebo taky ne, to zůstává záhadou.
Naprostá dokonalost!

Hecuba
02.04.2019 4 z 5

Člověk nemůže za to, co cítí, vysvětlovala jednou Moira, ale může za to, jak se chová.
/Margaret Atwood:
Příběh služebnice/

eliska2126
31.03.2019 3 z 5

Námět velice zajímavý, to ano. Ale zpracování mi moc nesedlo. Nemohla jsem se prokousat přes neustálé myšlenky hlavní hrdinky. Ale když už se mi podařilo začíst, tak v pohodě. Bohužel s tím jsem měla maličko problém. Takže knihu hodnotím jako maličko lepší průměr. Seriál jsem viděla jen jeden díl, pak jsem si řekla, že si napřed přečtu knihu, tak se teďka třeba k tomu seriálu vrátím a aspoň můžu porovnat.

cirilla.s
31.03.2019 4 z 5

Poměrně lehce jsem se začetla, ale měla jsem problém udržet pozornost s každým slovem a lehce jsem přeskakovala. Konec mě zklamal, kdyby tam nebyl, dojem z knihy by byl určitě za mě lepší.

andy_nejedla
31.03.2019 2 z 5

Ten konec?!
Zkazil dojem z celé knihy.

smajiska
28.03.2019 2 z 5

Čekala jsem něco úplně jiného, takže mě kniha celkem zklamala. Hodně jsem přeskakovala některé popisy a celkově mě části knihy nebavily. I od příběhu jsem čekala víc, také lepší konec knihy... Asi bych ji dál už nedoporučila, ale mohlo to být jen tím, že jsem čekala něco opravdu jiného.

Etule
27.03.2019 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Nápad je to originální, alespoň pro mě a zároveň dost děsivý. Nicméně mě někde v půlce přestal příběh hlavní hrdinky absolutně zajímat. Škoda.
Zkusím dát šanci seriálu.

technolog
26.03.2019 4 z 5

Pribeh byl vyborny....cteni plynule a rychle. Trosku me mrzi, ze nevim jak hlavni hrdinka skoncila, nadruhou stranu to otevira prostor pro nasi fantazii.

hayalet
25.03.2019 3 z 5

Děsivá vize. Příběh se sám o sobě četl dobře, ale v některých kapitolách jsem se ztrácela. Moc mi nesedí to přeskakování děje z minulosti na přítomnost. Je to kniha u které se musíte opravdu soustředit jen na čtení, jinak je to trochu matoucí. Vždycky zabralo trochu času, než jsem se opět zorientovala. Tato vize se dá svým způsobem chápat i z dnešního pohledu. Seriál jsem viděla, tedy pár dílů a asi nejsem nadšenec ani jednoho, ale přesto knihu doporučuji dál k přečtení. Asi v budoucnu zkusím i něco jiného od autorky.

hambra1
23.03.2019 5 z 5