Sbohem, Irsko

Sbohem, Irsko https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381233/bmid_sbohem-irsko-LF4-381233.jpg 4 109 46

Gracelyn O'Malleyová se snaží uprchnout se svou dcerou z Irska. V patách jí jsou anglické úřady i démoni vlastní minulosti. Po řadě peripetií se jí podaří doplout do New Yorku, kde ji už nedočkavě vyhlíží její bratr. Ovšem Amerika není jen místem nových začátků, ale také krutých náhlých konců a nových nepřátel. Gracelyn, vedena svou vírou ve spravedlnost, brzy pozná, že za ideály a právo na život je třeba bojovat i v Novém světě. Smrtelné nebezpečí, temný přízrak otrokářství i moderního obchodu s lidmi, to vše jí brání v klidu spočinout a starat se jen o vlastní rodinu a snad i o novou lásku se zásadovým námořním kapitánem… Dotisk 2018... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Leaving Ireland , 2002

Šánka
06.02.2019 4 z 5

Sbohem, Irsko dějově bezprostředně navazuje na předešlý díl. Grace pod vlivem událostí opouští své milované, těžce zkoušené Irsko a vydává se za novým životem do Ameriky. Na pozadí historických událostí se odvíjí tento pestrý příběh o lidské odvaze, lásce, přátelství ale i o zlu, které i v Novém světě je přítomné a jemuž musí opět čelit.
První díl se mi líbil o malinko víc, ale závěr této trilogie si rozhodně ujít nenechám....

okeey
27.01.2019 5 z 5

Krásné pokračování historického románu Irská kráska. Je to příběh plný lásky, oddanosti, odvahy a síly, ale také nespravedlnosti, otroctví, korupce a šíření nemocí. Grace v tomto příběhu čeká náročná cesta do Ameriky za svým bratrem, ale pouze s jedním ze dvou dětí. V knize se také dovíme, že pomstychtivá povaha leckdy nebere konce, ale také, že když člověk vytrvá, tak se vše zlé v dobré obrátí.

alnahu
11.01.2019 4 z 5

Další pokračování ze života Gracelyn , která je nucena opustit Irsko a odcestovat za svým bratrem do Nového světa, který všichni vychvalují jako skvělý začátek pro žití, ale na vlastní kůži se přesvědčí ,že pravda je úplně jiná. Ve vysněném New Yorku vládne chaos a zločinnost a bezpráví. .Příběh je plný emocí a odvahy zapojit se do zrušení otroctví. Dobře se četla.

zazvorka
01.01.2019 4 z 5

Příjemně se četla, ale pro mne nic víc. Hlavní hrdinka mi připadala nevěrohodně dokonalá, takže asi i proto.

alexis818
08.11.2018 5 z 5

Krása,nádhera,jsem nadšená.Kniha splnila má očekávání a už se těším na další osudy statečné Grace.

zuzana2599
03.11.2018 5 z 5

Sbohem, Irsko je druhá část trilogie o statečné hrdince Gracelin O Malleyové. Je to překrásný příběh nabitý emocemi, plný obyčejného lidství, odvahy a statečnosti a víry v lepší budoucnost. Já jsem se na tuto knihu hodně těšila a teď již budu vyhlížet závěrečný díl, neboť jsem hodně zvědavá na další osud Gracelin !!

19. století pro ženy Irsko historické romány historické romance

Ann Moore