Prezident je nezvestný

Prezident je nezvestný https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389256/bmid_prezident-je-nezvestny-FO2-389256.jpg 4 133 133

V Bielom dome zasadá Osobitný výbor Snemovne reprezentantov. Na programe je vypočúvanie prezidenta Spojených štátov Jonathan Duncana pre podozrenie zo zneužitia právomocí, čo Ústavnoprávnemu výboru Snemovne má stačiť na začatie procedúry ústavnej žaloby prezidenta, impeachmentu. Zatiaľ len simulované... Situácia je zložitá, hrozba terorizmu reálna, mocichtiví oponenti prezidenta a jeho strany sa nezastavia pred ničím. Národ zachváti neistota a strach. Šepká sa o kyberterorizme, špionáži a vlastizradcovi v americkej vláde. Podozrenie padne aj na prezidenta, ktorý sa rozhodne konať. Odmietne ochranku, vyberie sa na tajné stretnutie a odrazu sa stratí z dohľadu verejnosti. Prezident je nezvestný! Tri vzrušujúce dni v živote amerického prezidenta vrhajú svetlo na vnútorné fungovanie a slabosti Spojených štátov. Je to príbeh o obrovskom nebezpečenstve, ktoré ohrozuje nielen Biely dom a Wall Street, ale celú Ameriku. Vďaka informáciám, ktorými môže disponovať len bývalý hlavný veliteľ ozbrojených síl, román disponuje množstvom dôverných informáciami a napínavých zvratov.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The President Is Missing , 2018

pobijecmuch
18.12.2018 3 z 5

Moc by mně zajímalo, kdo přišel s nápadem napsat tuto knihu. Zda Patterson oslovil Clintona. nebo to bylo obráceně. Každopádně ze spolupráce těchto dvou osobností vzniklo cosi, ca bylo částečně akční a potom zase velká nuda.

čef
09.12.2018 4 z 5

Román mi trochu připomněl tv seriál 24 hodin, ale s větší dávkou prostomyslné až naivní hurá politiky(viz např. závěrečný projev prezidenta) a znatelně méně akční. Rovněž některé detaily ze světa IT a tlakových nádob mi přišly hodně podezřelé, ale nechť. Pobavil jsem se, nechal se trochu pohoupat autorskou fantazií a ocenil docela zajímavý dobrodružný příběh s dramatickým koncem a překvapivým odhalením zrádce. Vcelku to tedy nevidím zas až tak špatně.

Sabča92
07.12.2018 3 z 5

Hned v úvodu musím říct, že to není kniha pro každého a už vůbec ne pro každého milovníka thrillerů. Tato kniha je nesmírně politická, což je z názvu i anotace patrné. Přiznám se, že nemám ráda politiku, ale anotace mě velmi zaujala a říkala jsem si, proč knihu nezkusit. Kniha je hodně politická a jelikož je přes 400 stran dlouhá, bohužel je velmi natahovaná. Osobně se mi líbila zápleta s "Dobou temna", která je sice dost klišoidní na druhou stranu mě přivedla myšlenka, že lidstvo se dá značně zničit i bez ztrát na životech. Těšte se na plnohodnotnou recenzi :-)

Ivuska.09
12.11.2018

Je jasné, že tohle je kniha, která vyvolá diskuze. Spojení Pattersona a Clintona je něco, co jí zaručuje nálepku bestselleru - řekla bych bez ohledu na obsah.

A teď k věci. První čtvrtina knihy je opravdu nudná. Za sebe to vidím takto: málo Pattersona, moc Clintona. Je jasné, že v tomto typu knihy se politice nevyhneme. Vždyť tady je její smysl. Uvědomuji si to. Ale kdyby tato politická část byla kratší (a zajímavěji podaná), hodnotila bych knihu lépe. Mnohem lépe. Takhle jsem jen přemýšlela, zda má cenu číst dál, nebo ji mám raději odložit hned. Dobře: nakonec jsem vydržela a čekala na "wau" moment. Nelituji. Zlepšilo se to. Následovala další čtvrtina, která byla nabitá zvraty - pro mě nejlepší část knihy. Skvěle zpracovaná. Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Milovníci Pattersona budou nadšeni. Přesně tohle od tohoto autora očekáváte.

To máme cca první půlku knihy. Druhá polovina? Tam se střídají lepší a horší pasáže. Tak nudné části jako na začátku už zde nejsou. Na druhou stranu napětí už také vygradovalo a pro mě pak už děj v celé druhé polovině jen tak nějak plynul s tím, že sem tam se objevilo nějaké vzrušení, které mě k příběhu více upoutalo. Na závěr byla odhalena pointa, kterou se autoři snažili před čtenáři dobře ukrýt a zavést je na špatnou stopu. I když jsem si říkala, že vše nebude tak očividné, jak se mě "vypravěč" snaží vést, tak tahle linie byla vystavěná dobře.

Celkové hodnocení? Námět velmi dobrý. Přiláká čtenáře. Možná i ty, kteří vezmou knihu do ruky jen jednou za čas. V některých částech zpracování skvělé, v jiných pokulhává. Celkově tedy průměrný thriller - pokud vydržíte ten příšerný začátek zabírající podstatnou část celé knihy, dočkáte se docela slušného příběhu.

Ladinek
07.11.2018 2 z 5

Docela legrační kniha. Celkově to dělá dojem béčkového filmu. Prezident je patrně příbuzný Chucka Norrise. Ta hackerská zápletka, na které je to postaveno je pitomá až to bolí. Ovšem jinak akční, zábavné a nenáročné.
A drobná perlička : V anglické verzi český žoldák Lojzík , když na jeho dodávku zaútočí vrtulník, zvolá ve své rodné řeči : "Odkud pochází helikoptéra?". Tak si říkám, že měl Clinton raději využít znalostí své bývalé ministryně zahraničí a nespoléhat na google translator :)

Babouš
26.10.2018 4 z 5

Čte se to výborně - jako romány Dana Browna. Akce a napětí vás udrží od začátku do konce, ale po dočtení jsem si musel dát sprchu, abych ze sebe smyl tu lepkavou vrstvu hvězd a pruhů, která na mně ulpěla :D Hodně americké, ale autorům to odpouštím, protože kdo jiný by měl právo psát americky než bývalý americký prezident?

Autoři knihy

Bill Clinton