Prezident je nezvestný

Prezident je nezvestný https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389256/bmid_prezident-je-nezvestny-FO2-389256.jpg 4 133 133

V Bielom dome zasadá Osobitný výbor Snemovne reprezentantov. Na programe je vypočúvanie prezidenta Spojených štátov Jonathan Duncana pre podozrenie zo zneužitia právomocí, čo Ústavnoprávnemu výboru Snemovne má stačiť na začatie procedúry ústavnej žaloby prezidenta, impeachmentu. Zatiaľ len simulované... Situácia je zložitá, hrozba terorizmu reálna, mocichtiví oponenti prezidenta a jeho strany sa nezastavia pred ničím. Národ zachváti neistota a strach. Šepká sa o kyberterorizme, špionáži a vlastizradcovi v americkej vláde. Podozrenie padne aj na prezidenta, ktorý sa rozhodne konať. Odmietne ochranku, vyberie sa na tajné stretnutie a odrazu sa stratí z dohľadu verejnosti. Prezident je nezvestný! Tri vzrušujúce dni v živote amerického prezidenta vrhajú svetlo na vnútorné fungovanie a slabosti Spojených štátov. Je to príbeh o obrovskom nebezpečenstve, ktoré ohrozuje nielen Biely dom a Wall Street, ale celú Ameriku. Vďaka informáciám, ktorými môže disponovať len bývalý hlavný veliteľ ozbrojených síl, román disponuje množstvom dôverných informáciami a napínavých zvratov.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The President Is Missing , 2018

Marryzlis
31.01.2020 1 z 5

Četla jsem tu knížku bez velkého očekávání, proto jsem ani nebyla příliš zklamaná. Škoda papíru. Typická "americká blbost". Doufám, že nikoho nenapadne, aby to zfilmoval. BTW: Identitu zrádce by odhadl jistě každý, kdo četl v životě aspoň jednu knížku kromě Pejska a kočičky.

evik_svistik
11.11.2019 5 z 5

Já jsem z knihy nadšená, napínavé, zajímavé, originální, mezi těmi všemi současnými psychothrillery, které jsou si podobné jak vejce vejci, velmi potěší přečíst si něco z trochu jiného soudku. Politika mi nevadí, takže jsem se rozhodně nenudila.

PetraVlckova
10.10.2019 4 z 5

James Patterson, je záruka kvality. Nezklamal ani teď. Zajímavá knížka.

BarkaS
01.10.2019 3 z 5

Jak si Patterson s Clintonem představují ideálního amerického prezidenta... Válečný veterán, mistr slova, skvělý psycholog, vdovec, stratég, hrdina a Mirek Dušín zmítaný osudem. Pattersona běžně čtu v angličtině, protože má jednoduchý jazyk. I v češtině to bylo takové jednoduché. Kluci se navíc dopustili i moralizujících a kritických pasáží, které mě sice zaujaly, ale vlastně do příběhu přinesly i nějakou tu nudu. A závěrečný projev ideálního amerického prezidenta (a Trump to není, milý pane) byl trochu patetický. Ale jako celek to docela šlo. God bless America!

ThomasRuhe
20.09.2019 4 z 5

Na tenhle román jsem se těšil. Byl jsem zvědavý jak to dopadne, když spojí své síly bývalý americký prezident a zkušený spisovatel. Musím říct, že mě to bavilo, přitom zápletka je jednoduchá, boj proti kyberterorismu z pohledu amerického prezidenta.
Příběh má spád, je srozumitelný, dávkování napětí také ujde a postupné odhalování pravdy funguje až do konečného finále. Nenapadá mě nic, co bych mohl knize výrazně vytknout, proto dávám 85%, a s klidem doporučuji.

-Nea-
09.09.2019 4 z 5

I přes poněkud patetický závěr je knížka povedeně Pattersonovská. Clintonovy zásahy možná dodaly do děje větší detaily z prostředí politických špiček, pan Patterson však opět zajistil, že ač politiku vůbec nemusím, od knížky jsem se odtrhávala hodně ztěžka.

koki.veru
28.08.2019 5 z 5

Velice povedená knížka. Sice politiku moc nemusím, ale tady mi to nevadilo.

pm...
31.07.2019 2 z 5

Někdejší hlava Spojených států napsala thriller „ze života“. Místo stážistky Moniky ale děsí prezidenta světové velmoci teroristická hrozba...

Opatov
22.07.2019 3 z 5

Geniální prezident USA neohroženě bojuje proti celému světu. Sice těžce nemocný, ale na to nedbá. Prostředníkem pro kontakt je dcera. Výborná satira. Bohužel tento záměr autor asi neměl. Velmi mě zklamalo, že heslo nebylo Monika, to bych se teprve pobavila. Trochu mě mrzí, že se Patterson, pro mě dobrý autor, zúčastnil této frašky.

Rozmarýna Rozm
22.07.2019 1 z 5

Chtěla jsem vědět, co Clinton napsal. Naštěstí jsem měla možnost si ji přečíst zdarma a nevyhodila jsem peníze za takový paskvil. Ze začátku nuda. Pak se to trochu rozjelo, bohužel už od prostředku (v okamžiku, kdy se nájemný vrah objevil v oblasti, ve které vylezl na strom) trochu soudný čtenář věděl, kdo je zrádce. Kniha je nedomyšlená. Gruzínka kontaktuje zrádce, zrádce vyzradí heslo, mohou za to jako obvykle Rusové (ale ne úplně, jsou jen pomocníci), kteří zaplatí nájemného vraha, který ví, kde se momentálně nachází prezident s přítelem Gruzínky. Ovšem, jak se to ten nájemný vrah dozvěděl, když zrádce to neřekl ani jemu ani Rusům? Nějak mi to v té knize chybělo a ani v tom "vysvětlení", kdy nakonec zrádce mluví s prezidentem, to není vysvětleno. Ten závěrečný projev prezidenta si mohli odpustit. Chlapci spisovatelé zjevně neví, kdy má kniha skončit. Tu prezidentovu nemoc nedostatečně využili.

iveta3689
12.07.2019 3 z 5

(SPOILER) Nechala jsem se zlákat spoluautorem, zajímalo mě, jaký otisk Billa Clintona kniha získá. Zřejmě to byly detaily fungování Bílého domu. Ale klidně mohly být naprosto vymyšlené a nikdo by to nepoznal. V tomto ohledu jsem žádný přínos neviděla. Neskutečně mě rozčilovaly reklamy. Věty typu "sundá si kozačky Gucci a obuje si tenisky Nike" jsou fakt strašné a dost to bije do očí. Thriller má být strhující, tady se napětí nějak nekonalo. Přišlo mi, že je to jen samá omáčka a žádný děj. Každá postava byla popsaná i s její minulostí, koho kdy potkala, jaká je politická minulost a její názory na všechno možné, co si myslí o jiných lidech (kteří ani v knize nevystupují) apod. Nemělo to význam pro příběh a ohromně to zatěžovalo děj. A hlavní linka byla dost přitažená za vlasy. Prezident USA má jistě velkou moc ve světě, ale aby se pustil do boje s teroristy sám, utekl tajné službě a na vlastní triko něco kutil, to je opravdu příliš. A vrcholem bylo, jak na rozdíl od nejlepších programátorů přišel na to, jak zneškodnit počítačový virus. I přesto, že se vytahoval svou naprostou negramotností v IT oblasti. A co mě dostalo nejvíc, že geniální programátorka viru vytvoří heslo, které může uhodnout prakticky kdokoliv, protože je to název rodného mšsta. Tomu jako vážně autoři věří? Kdyby mi nebylo líto toho, že je to na konci knihy a že jsem tomu věnovala tolik úsilí, tak knihu odkládám. A to nepočítám to, že dcera prezidenta zná supertajné kódové slovo. Ano, je to jen román, ale tolik nesmyslů na tak malém místě je vážně moc.

NatyDee
28.06.2019 4 z 5

Knížka mě velice překvapila, četlo se to samo, za mě určitě povedený kousek.

Aluškaleo
16.05.2019 5 z 5

Moc se mi líbila

branislav1814
23.04.2019 5 z 5

Parádní kniha, skvělý příběh a zápletka. Kniha se čte velmi dobře a rychle (v porovnání s jinými knihami).

luksky
19.02.2019 4 z 5

Hodně milé překvapení :-) Četl sem to s představou amerického béčkového filmu, na který bych zašel se odreagovat do kina :-) Asi na tento příběh brzy zapomenu ale mě se to líbilo :-)

derminator
10.02.2019 4 z 5

čtu tady mnohé komentáře, že se kniha nelíbila já musím říci pravý opak. Patterson už to je známka toho, že kniha bude kvalitní. Ze začátku jsem si říkal chybí tady hlavní hrdina v podání Jacka Bauera, ale tady jednoznačně je hlavní hrdina prezident, který se sice nehledá, ale víme kde je, ale i tak kniha je velmi čtivá, kvalitní a má dobrého záporáka i zrádce či zrádkyni ve vlastních řadách. Za mě kniha je určitě povedená já mohu jen doporučit a dávám knize 80%.

Ťukes
07.02.2019

Dnes jsem se tim prokousal. Ano je to jedna z cest jak legalizovat sve příjmy. Knihu jsem dostal darem a tak za snahu o pekny obal davam hvezdicku.

evacerna18
04.01.2019 2 z 5

Kniha mě ze začátku příjemně překvapila, první 2/3 jsem se od ní vůbec nemohla odtrhnout a to přitom spadá do žánru, kterému se obvykle snažím vyhýbat. Je v ní spousta zajímavých zvratů a napětí, to jí rozhodně nelze upřít. Bohužel knihu úplně zabila poslední třetina, která z ní udělala neskutečný brak. Úplně nejhorších bylo posledních dvacet stran, které se zvrhly v levicovou propagandu. Původně jsem knize chtěla dát 4 až 5 hvězdiček, nakonec jsou z toho velmi slabé 2*.

hajrys
02.01.2019 3 z 5

Docela slušně napsaná detektivka. Škoda, že místy, obzvláště ke konci, je to příliš americké. A posledních pár stran- prezidentův projev - ty tam snad ani nemusely být.

novapekarka
30.12.2018 1 z 5

Do poslednej chvíle som dúfala, že v tom nebudú mať prsty Rusi, ale čo iné by sme od Američanov čakali...
A ten záverečný nabubrelý prejav som ani nedočítala.

Autoři knihy

Bill Clinton