Prevítem snadno a rychle

Prevítem snadno a rychle https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/610/bmid_previtem-snadno-a-rychle-cjQ-610.jpg 4 519 102

Prevít série

Jste už zkušení rodiče a myslíte si, že víte, co vaše batole potřebuje: jíst, spát, pochovat, vyměnit plenky. Nebo se rozplýváte nad prvním přírůstkem do rodiny a domníváte se, že váš mateřský (otcovský) instinkt vám říká, co si vaše miminko myslí a přeje. Jste na omylu. Batolata nejsou roztomilá a bezbranná. Batolata jsou cílevědomá stvoření, kterým je to vaše žvatlání k smíchu, ale neprozradí se ani náznakem, protože je to pro ně výhodné. Tato kniha vám však otevře oči, ať chcete nebo ne. Teprve díky ní pochopíte, že každé dítě je od narození především prevít, a že je potřeba být stále ve střehu a nepodléhat jeho lstivě roztomilým úsměvům, nemotorným pohybům a sladkému broukání. A nestěžujte si pak, že jsme vás nevarovali. Ukázka: DEN DVACÁTÝ DEVÁTÝ Dnes ráno daleko úspěšnější ničivý zásah. Na pohovce v obýváku se vyvalovala kočka a já se pomalu jako červ sunul ke stolku. Na něm skleněná váza s kytkami. Když jsem dospěl ke stolu, popadl jsem ho za jednu nohu a začal jím zuřivě třást. Chvíli ta operace trvala, ale nakonec se váza centimetřík po centimetříku začala sunout po stole, až konečně sletěla. Ozval se krajně uspokojivý třesk rozbíjeného skla a po koberci se rozlilo jezero vody. Pak se mi podařilo dostat se v rekordním čase na druhou stranu pokoje, a tam jsem rychle popadl chrastítko ve tvaru lízátka. Ona mi ho vnucuje už aspoň pět měsíců, a tak jsem si řekl, že teď přišla ta pravá chvíle ho vyzkoušet. Strčil jsem ho do pusy a začal jsem žvýkat. Načasoval jsem to jen tak tak. Sotva jsem stačil zaujmout postavení, už tu byla Ona. Když uviděla rozbitou vázu, byla fakt zběsilá, a nerozhodně se koukala z kočky na mě a zase zpátky. S potěšením můžu ohlásit, že dospěla k tomu správnému závěru. Kočka dostala pěkně natřískáno, nakonec se Jí vytrhla a vystřelila kočičí dírou do další ukřivděné postní noci bez večeře. Hihihi.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Argo

How to be a Little Sod , 1992

Worbitka89
01.09.2020 5 z 5

Tahle knizecka ma nápad, ktery uklidni a rozesměje všechny prvorodice a to nejen v dnešní době ,,dokonalých" matek. Kazdy si v tom neco ze sveho rodicovstvi najde. A prestane se brát tak vážně. Doporučuji!

Katka2382
18.05.2020 5 z 5

Skvělá a vtipná knížka.Ač si myslíme něco jiného,rodič není vždy pánem.

nicolettkaa
26.02.2020 4 z 5

Prevíta jsme na doporučení četli s přítelem po večerech jako pohádku před spaním (jsme prozatím bezdětní). Někdy jsme se smáli míň, někdy víc a byly momenty, kdy mi tekly od smíchu slzy. Nedoporučuji lidem, kteří si ze života neumí udělat srandu a nedokáží na jisté věci koukat s nadhledem. Pokud se nám dostanou do ruky další díly, přečteme si je také.

twix6862
13.01.2020 3 z 5

Tak nevím, jestli ztráta vtipnosti téhle knihy (pro mne) je důsledkem toho, že se ze mne taky stala ONA , nebo je to něčím jiným, ale v roce 2006 jsem byla fakt nadšená a knihu si zařadila to svého zlatého fondu. Dnes ji s klidným svědomím vyřadím a znovu ji asi číst nepotřebuji. Chybí mi v tom humoru laskavost a hlavní hrdina je fakt na znovuzavedení fyzických trestů :evil:

C.vok
10.01.2020 5 z 5

Proste TOP!!

lenka9044
09.12.2019 5 z 5

tak to je super... asi každý rodič si nejednou položí otázku: "co se tomu prckovi asi honí hlavou?" tady máme pár myslím celkem výstižných odpovědí na tuto otázku. A také se dozvíme, že není vše, jak to vypadá. Velmi vtipná záležitost...

pablito
09.11.2019 5 z 5

To se dá číst pořád dokola :)

Kulturnice
28.07.2019 4 z 5

Četla jsem kdysi dávno a pak znovu když už jsem byla mamka. Bavila jsem se pokaždé, podruhé už mi bylo jasné, že život s dítětem přináší i obskurnější situace. Doporučuji jako oddychovou četbu, vtipně napsané, s nadhledem a humorem, jak by se život měl určitě brát.

pingu1
03.03.2019 4 z 5

Vtipná, nápaditá knížka psaná z pohledu batolete :-) Doporučuji všem čerstvým i budoucím rodičům :-)

jana79
24.02.2019 2 z 5

Chechtala sem se dost,takze jedine doporučení nevhodne do vlaku,radši si ji nechte na doma. Skvele na odreagovani,zapomenete na stres.

bookemma
10.02.2019 3 z 5

Kniha přečtená za hodinu a půl na chatě ve chvíli, kdy už fakt nebylo co číst. No...ano, zasmála jsem se (někdy), ale spíše mě podání a příběh rozesmutnily a mírně znechutily. Za chvíli asi taky budu mladou maminou a při představě toho, co rodiče musí zakoušet se mi hrůzou zježily vlasy na hlavě. Kromě toho jsem měla pocit, že děcko si z nich jen tropí šprťouchlata... Ale kniha je nenáročná, odpočinková četba... A to byl ve výsledku asi přesně její účel.

jarmuk
30.01.2019 4 z 5

četl jsem to už dávno, ale bavil jsem se hooodně. Navíc je cítit, že autor píše o tom co zná.

Maaruska1
23.01.2019 3 z 5

Nenáročná četba, co mi však vadilo bylo podání, že dítě a rodiče jsou nepřátelé a stojí na opačných stranách barikády.. :)

Renncha
26.12.2018 4 z 5

Velmi vtipná a celkem i poučná kniha,doporučuji přečíst !

Áňa 998
09.09.2018 4 z 5

Skvělá odpočinková četba :)

kusma
30.07.2018 2 z 5

Myslím, že to šlo podat vtipněji a citlivěji. Nejvíc mi asi vadilo, že jsem měla pocit, že své rodiče nenávidí.

Jessica007
22.05.2018 2 z 5

Knížka je satirická - a ze života. Možná někomu čtení knížky pomůže, jsou tam trefné postřehy, mě ale tak nějak spíše rozlítostnila, roztesknila. Asi jsou cílová skupina mladí rodiče, což tedy určitě nejsem, dceru mám již dospělou a vnouče nebo vnoučata zatím nemám. Knížka je věrná svému názvu, asi se může líbit některým mladým rodičům, aby si při čtení oddechli. Mně se tedy moc nelíbila.

jaroiva
11.05.2018 5 z 5

Četla jsem ji už před dlouhou dobou a tak přemýšlím, jestli moje nadšení z knihy bylo způsobeno jiným překladem, než četli ostatní, zde hodnotící, či snad věkem, nebo tím, že prostě byla jiná doba a méně humorného čtení... Každopádně vzpomínám si na některé hlášky dodnes a proto musím nechat hodnocení vysoko. I druhý díl se mi líbil (Kdo to tady chodí?). Až třetí díl byl trochu slabší, řekla bych.

PavlineCZka
20.04.2018 2 z 5

Knihu jsem sice přečetla rychle v rámci těhotenské nespavosti, nicméně mě neoslovila, ani jednou jsem se nezasmála.. Deníček moderního fotra od Landsmana mě bavil rozhodně víc. Ale dobře, za nápad psát z pohledu dítěte dám 2 hvězdy.

Michelle.Bee76
23.12.2017 5 z 5

Knihy od Simona Bretta s malým zákeřným miminem :-D - to nepotřebuje ani komentář. Vřele doporučuji, všechny díly jsou super, člověk se opravdu zasměje a každej, kdo má dítě konečně pochopí, jaký je jeho milovaný mimoušek pěkně vyčůraný prevít. :-D