Přemožitel neviditelných dravců

Podtitul: Ludvík Pasteur, muž čtyřikrát nesmrtelný a jedenkrát věčný. Životopis Loiuse Pasteura je i životopisem prvního desetiletí "nového lékařství". Kniha líčí napínavý boj se záhadami morů a nemocí, objevitelovy zápasy s nepochopením, zištností a zlobou, ale i spojenectví některých osvícených vědců tehdejší doby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158869/premozitel-neviditelnych-dravcu-8gX-158869.jpg 4.737
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Věda
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kniha Přemožitel neviditelných dravců

boxas

Je škoda, že se životopisné knihy až tak moc nečtou. Tahle ale za přečtení určitě stojí.

Abroš
17.02.2020

Skvěle napsaný životopis L.Pasteura.Četl jsem ji už dřív a díky ní se člověk trochu zorientoval v termínech pasterizace,léčbě vztekliny a sněti(antraxu).Mohu jen doporučit,velmi čtivé.

petr_
03.01.2020

Velmi pěkný životopis chemika, který objevil mikrobiologii jako vědu. Knihu jsem četl v pubertě, ale byla velmi zajímavá a poučná.Byl to vlastně první životopis, který jsem v životě četl a dodnes na ní vzpomínám.

aktijnov
18.02.2019

Jsem trochu zklamaná. Předcházející recenze byly plné nadšení, proto jsem knihu začala číst. Životní příběh Louise Pasteura byl bezesporu velmi zajímavý a hluboce smekám před neuvěřitelnou pílí a vytrvalostí hlavního hrdiny. Text knihy je ale poplatný době, ve které vznikal. Vadila mi narážka na Marxe, Fučíka i ty další (velmi časté) na "prohnilé" feudály. Do příběhu to nepatřilo a kazilo celkový dojem.

slyvuska
28.08.2016

Prostě bomba! Nádherná, milá, čtivá a hlavně úžasně poučná...

Lem
20.07.2016

Omšelé vydání knihy z roku 1968 s téměř již muzejní vůní mi zpříjemnilo volný čas a připomělo nutnost obracet se k minulosti s obdivem a respektem k lidem, kteří přinesli lidstvu pokrok v neúprosném boji o život na naší planetě. Kniha má co říct v osmnácti i o čtyřicet let později. Je velmi zajímavé číst opět knihy již dávno přečtené.

kata737
17.06.2016

I když by se dalo říct, že je kniha určena spíš mladším čtenářům, narazila jsem na ni až ve svých 30 letech, přečetla ji jedním tahem a patří k mým nejoblíbenějším. Škoda, že jsem nestudovala mikrobiologii :(

Hecate23
11.05.2016

Nejlíp napsaný životopis co jsem četla, ale pravda moc jich nebylo neboť nepatří mezi mé oblíbené žánry. Knihu jsem četla někdy v 7.třídě a myslím, že i ona byla jednou z věcí co ve mně podnítila velký zájem o biologii.