Přemožitel neviditelných dravců

Podtitul: Ludvík Pasteur, muž čtyřikrát nesmrtelný a jedenkrát věčný. Životopis Loiuse Pasteura je i životopisem prvního desetiletí "nového lékařství". Kniha líčí napínavý boj se záhadami morů a nemocí, objevitelovy zápasy s nepochopením, zištností a zlobou, ale i spojenectví některých osvícených vědců tehdejší doby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158869/big_premozitel-neviditelnych-dravcu-8gX-158869.jpg 4.742

Kniha Přemožitel neviditelných dravců

PetrCepek

Napsat čtivý životopis van Gogha, Janis Joplin nebo Lawrence Oliviera je nepochybně náročné, nicméně proveditelné. Avšak napsat čtivou biografii chemika? Vyloučeno! A přesto se to Františku Gelovi úžasně podařilo. Neúprosnou bitvu s neviditelnými dravci - přes poněkud již maličko zastaralý jazyk - přečtete jedním dechem.

MMacicekk

Před pár dny dočteno a musím říct, že se jedná o úžasný životopis. František Gel napsal poutavé psaní o Louisi Pasteurovi, člověku čtyřikrát nesmrtelném a jednou věčném. Doporučuji.

čef
25.11.2021

Kniha je čtivá i po těch létech od prvního vydání, hodně pomáhají i dnešní vysvětlivky. Výborně napsáno, vědec je vykreslen lidsky jako dokonalý člověk - obětavý, milý a skromný. Jeho osud nebyl vždy jednoduchý a o to více ho musíme obdivovat. Doporučuji hlavně mladým, nejlépe začínajícím, vědcům, ale i odpíračům očkování.

Lucie341
25.06.2021

Naprosto úžasná kniha o úžasném, pracovitém a skromném člověku. Z knihy se dozvíte spoustu o objevech Pasteura a jak k nim došel, přitom se vůbec nenudíte, vše je popsáno velmi zajímavě a vše je pochopitelné i pro laika. Kniha popisuje velice hezky i osobnost Pasteura a jaké měl kvůli objevům trápení. Je o něm psáno velmi mile. Jedině začátek o dřívějších morech možná nemusí někoho úplně zaujmout (někteří lidé dříve v hrůze z moru skákali do moře), tak přeskočte k rodičům a narození Pasteura. I při opakovaném čtení je stále zajímavá. Bohužel dnes většina lidí vůbec neví kdo to byl, ani ti co byli na očkování proti vzteklině. Přijde mi to smutné vzhledem k tomu, co vše Pasteur svým objevům obětoval, i po mrtvici pracoval na 100 procent a pracoval i v noci.

uzivatel8585
22.05.2021

Kdysi ještě na gymplu nebo možná na základce jsem si to omylem, čistě na základě toho názvu, otevřel někde v prostředku, dočetl a pak teprve začal od začátku. Je to skvěle napsané.

boxas
13.02.2021

Je škoda, že se životopisné knihy až tak moc nečtou. Tahle ale za přečtení určitě stojí.

Abroš
17.02.2020

Skvěle napsaný životopis L.Pasteura.Četl jsem ji už dřív a díky ní se člověk trochu zorientoval v termínech pasterizace,léčbě vztekliny a sněti(antraxu).Mohu jen doporučit,velmi čtivé.

petr_
03.01.2020

Velmi pěkný životopis chemika, který objevil mikrobiologii jako vědu. Knihu jsem četl v pubertě, ale byla velmi zajímavá a poučná.Byl to vlastně první životopis, který jsem v životě četl a dodnes na ní vzpomínám.