Překroč svůj stín

Překroč svůj stín https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180712/prekroc-svuj-stin-pr.jpg 4 927 169

Překroč svůj stín série

Nikdo neví, co se stalo té noci, kdy se z Echo Emersonové, populární holky, stal outsider s podivnými jizvami na rukou, o kterých si špitá celá škola. Dokonce ani Echo nezná celou pravdu, co se té strašlivé noci odehrálo. Ale byla by moc ráda, kdyby se vše vrátilo k normálu. Ovšem když se v jejím životě zjeví Noah Hutchins, hezoun v černé kožené bundě, co holky vlastně jen využívá, její svět se obrátí vzhůru nohama takovým způsobem, že si to ani v nejdivočejších snech nedovedla představit. Noah jí totiž rozumí. A pomůže jí najít odpovědi. Přitom by neměli mít vůbec nic společného. A se všemi těmi tajemstvími, která v sobě oba nesou, je v zásadě nemožné, aby byli spolu. Přesto nedovedou potlačit vzájemnou přitažlivost. A Echo se ptá sama sebe, jak daleko může zajít, aby překročila vlastní stín, a co všechno je ochotná riskovat pro kluka, který ji může znovu naučit, jaké to je, když člověk miluje.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Pushing the Limits , 2012

Sabča92
03.11.2014 4 z 5

tato kniha mi přišla velmi zajímavá a líbila se mi. Smutné osudy Echo a Noaha byly bohužel pravdivé ale moc tleskám autorce, že vše zvládla tak dobře napsat.

adelaska
23.10.2014 4 z 5

Pěkný příběh. Kniha nepustí, dokud nepřečtete. Doporučuji

Aneleh
22.10.2014 4 z 5

Zajímavý a emotivní příběh dvou mladých lidí, kteří se vyrovnávají se svojí zlou minulostí, bojují proti systému a zároveň k sobě hledají cestu. Stojí za přečtení.

muchomurka
09.10.2014 5 z 5

Zhltnuto za necelé dva dny. Přesně takovouto knížku jsem potřebovala, nějakou, od které se nebudu moct odtrhnout, dokud ji nedočtu. Sice mě pak mrzí, že jsem už na konci a chtěla bych ještě kapitolu, ještě kousek, ale prostě přestat číst je nad mé síly.
Noah byl naprosto skvělý, ta jeho láska a oddanost bratrům mě dostala. Echo a její svět, obdivuji ji, že v tom zvládla chodit. Ale asi jí nic jiného nezbylo. Ale občas se chovala jak trubka, přestože se oba milovali a mohli to řešit spolu, tak ho od sebe odstčila. Jako proč? Pořád si říkala, jak nikoho nemá, přitom měla, kdyby nebyla tak sebestředná (v tomto). Ještě že ten rozchod netrval dlouho, tedy lépe řečeno, ještě že se autorka nevyžívala v sálodlouhých popisech, jak spolu nemůžou být a trápí se navzájem. Přesto tento kousek se mi nechtělo číst, i když jsem byla napnutá, jak to dopadne.
Škoda jen, že tam nebylo víc popichování, hlášek a vtipných scén, myslím, že prostor na to byl i v takto pochmurně laděném příběhu.
Také jsem nepochopila, proč pořád řešila, co si kdo myslí a nemyslí, když nechtěla být toho součástí. Tohle bylo takové zvláštní.
A na závěr ještě mě fakt překvapil konec, čekala jsem nějakou úžasnou maminku, ale tohle ne. Jsem ráda, že Echo otevřela oči a začala myslet hlavou sama za sebe :-)
Jen škoda, že tam ještě nebyla jedna kapitola...

Pedruska01
01.10.2014 5 z 5

Musím konstatovat, že tahle knížka je naprosto nádherná. Díky kapitolám rozdělených na oba hlavní hrdiny, byly jejich pohledy na danou situaci hlubší než kdyby tak nebylo. Výborně se četla a většinou jsem ji nemohla dát z ruky. U ní mi čas utíkal neuvěřitelnou rychlostí. Ta knížka mě dokázala rozesmát i rozbrečet, což jasně značí o velké kvalitě! ;) Škoda jen, že než jsem začala číst tenhle příběh, právě jsem dočetla knihu, se kterou měla podobné prvky (nadání pro kreslení, výpadek paměti, stejné jméno hl. hrdiny), ale to není chyba knihy, ale má špatná volba. :)
Naprosto skvěle vymyšlený děj, těžko říct, kdo mi byl sympatičtější, zda Echo nebo Noah. Každý pocházel z naprosto jiných světů, bojoval se svými problémy a přesto se ty dva tak krásně doplňovali. Ne, nemám favorita, oba byli dobří a dokázali toho neuvěřitelně moc. Mám však nutkání napsat něco víc k Noahovi. Ten kluk byl naprosto... na to není ani slovo. (Jednička s hvězdičkou by byla k jeho postavě uboze málo.) :)
Stojí za přečtění - rozhodně. Velikánské doporučení!

Maybee
27.09.2014 5 z 5

Na knihu jsem se dlouho těšila a ještě déle mi trvalo, než jsem se konečně dala do čtení. Pohledy obou postav na dané situace byly velmi příjemné (v ostatních knížkách mě to obvykle trochu ruší) a styl autorky mě dostal. Určitě si od ní přečtu ještě další knihy - Noah a jeho slovník by mi chyběli. :)
Jediné z čeho jsem nebyla zase až tak odvařená bylo oslovení "zlato" a chyba v textu, ze které by mY taky krvácelo srdce...

mmmisulka.r
21.09.2014 3 z 5

Celkem dobrý námět knihy, ale tak nějak mě to občas nudilo ...

Samira
08.09.2014 5 z 5

Krásná, moc se mi líbila. Propracovaný, napínavý, psychologický příběh se sympatickou ústřední dvojicí. Nemám, co bych vytkla. Snad jen to, že na třešinku na dortu si musíme počkat do další knihy o této dvojici, která ale teprve vyjde v Americe. U nás si počkáme, snad se dočkáme. Doporučuji!

kika 13
01.09.2014 5 z 5

Mě ta knížka dostala.Četla se dobře.Napětí,láska s cílem vzpomenout si na věci,na které by bylo lepší zapomenout.

LilianaFalcon
30.08.2014 4 z 5

Tak tohle mě opravdu mile překvapilo. Echo mi nijak nepřirostla k srdci. Zlomených, znásilněných, zraněných holek už bylo v YA víc než dost. Ale to i kluků, co přišli o rodinu nebo ji nikdy neměli a stali se z nich pověstní BAD BOYS! Tenhle Noah ale nebojuje se ztrátou rodičů nebojuje ani sám za sebe. Bojuje o mladší sourozence a bojuje proti systému. To se mi líbí :-)
Nemyslím si, že by ta kniha byla tak špatná, jak moc jsou mnozí zklamaní... spíš je to neznalost prostředí a systému. Tady je to prostě jiné, ale v USA je to velká problematika

dubakm
30.08.2014 5 z 5

,,Každý den skončí něco, pro co je člověk smutný, každý den se zrodí něco, pro co je hodno žít a zápasit..."

Echo i Noah si prošli v životě velikou tragédii a proto jsou jeden pro druhého tím nejlepším a nejdokonalejším terapeutem. Bude to stačit pro klíčíci lásku?

12103
26.08.2014 5 z 5

Jenom takové info:). Právě teď vychází druhý díl Jen si troufni a vypadá to stejně dobře :).

Miška14.07
24.08.2014 5 z 5

K narozeninám jsem dostala knížku kterou jsem již měla a proto jsem si měla najít jinou. Náhodou jsem narazila právě na tuto knížku.

- Ze začátku jsem v tom měla fakt veliký "hokej" jako: Co se stalo Echo? Apod...
- Strachovala jsem se aby jsem se vůbec dozvěděla, co se vůbec Echo stalo
- docela byla kniha přeplněna sprostými nadávkami (na*rat apod...)

+ Sice jsem ve věku kdy miluji ty "knížky na jedno brďo" (jako jsou romány s náměte: Najdou se pak se pohádají a rozejdou, potom se zas usmíří a vyspí se spolu), ale to tato knížka nebyla. Ona byla hodně "zamotaná" A tím byla zajímavá
+ Byla dlouhá takže mi vydržela déle
+ Hodně se mi líbilo to "vloupávání" a postupné odhalování pravdy

Celkově tady dávám 5 *****, ale pokud bych měla hodnotit 1 - 10 tak bych prostě tu desítku dát nemohla, ale nic ve zlém - já jsem žádné knížce nedala 10 - této bych dala 9

Jednoslovně: NÁDHERNÉ

Paja.
22.08.2014 5 z 5

Začal můj každoroční čtenářský maraton a jelikož jsem četla knížky jako, když trháte lístky sedmikrásce dostala se mi do ruky i tato knížka. Plná zoufalství, že už nevím, co číst jsem prostě šla na net a koukala na online knihkupectví a našla tuhle knihu. Zrovna jsem měla štěstí a knihovna do které chodím si jí čerstvě zakoupila a není nic lepšího než číst novou knihu a cítit tu vůni.
Knihu jsem začla číst v pátek ráno v autobuse, pak na tajno v práci a nakonec doma až dokud jsem dokázala mít oči otevřené. Ráno jsem četla a četla a začlo to nabírat takové obrátky, že jsem si řekla, že dokud to nedočtu, nevylezu z postele.
Příběh byl naprosto úžasný. Ne jen, že chtěla vědět, jestli se Noah dá dohromady s Echo, jestli si Echo vzpomene, co se stalo a jestli Noah dostane do péče své bratry, já chtěla vědět všechno a hned. Byla jsem ráda, že jsem se i dozvěděla takovou maličkost jako proč je Echo:Echo. Proč má Echo tak hroznýho tátu, kterého jsem do posledních chvil nesnášela.
Nebylo to přeslazené a to se mi právě na tom moc líbilo. Líbila se mi tragedie a překvapila mě i spousta výrazů/sprostých který v knize byla. A na někoho byla až moc sprostá, ale já si myslí, že to mohlo být i horší a že k puberťákům co zažívají to, co zažívají to je ještě dobré. Líbil se mi ten flirt mezi Noahem a Echo, to jaké jsou její "kamarádky" krávy a jaký byl Luk debil. Bylo to přesně takové, aby mě to nadchlo a několik dní potom se vracela k těm nejlepším scénám.

amysa
18.08.2014 5 z 5

O této knížce už tady bylo řečeno asi vše:-) Mám radost, že i já jsem si jí mohla přečíst a určitě to pro mě bude jedna z mála knížek, ke které se, někdy v budoucnu, klidně ráda vrátím. Opravdu se mi líbila a moc se těším i na další pokračování této série. Věřím a doufám, že si autorka i nadále udrží tak pěknou a kvalitní linii příběhu. DOPORUČUJI!

Klaris 99
14.08.2014 4 z 5

Na komentář ke knize Překroč svůj stín jsem si schválně počkala, protože jsem ji chtěla porovnat s jinými knihami z žánru new adult a teď když jsem přečtla tři můžu říct, že zatím Stín žádná z nich nepřekonala. A teď se trochu pokusím vysvětlit proč tomu tak je.

Stín pro mě měl něco co mě při četbě pohánělo dál a bylo to právě to jakoby tajemství, které o Echo zatím nebylo prozrazeno. Styl psaní byl opravdu skvělý. Tentokrát bylo opravdu poznat, že kapitolu vypráví jiná osoba než v kapitole předešlé a neměla jsem problém si zapamatovat co odehrálo u koho a proč nebo co, jednoduše jsem neměla z toho hokej.

Postavy můžu hodnotit kladně Noah měl až hmatatelnou duši a osobnost.(je tak úžasně vymyšlen, že mi přijde jako bych ho znala) a Echo byla až nechutně smutná a divná, ale líbila se mi.:D

Teď ale musím zmínit, že se mi taky něco nelíbilo. Nelíbilo se mi to, že se v knize hodně nadávalo, sprostě naráželo a řešily se hnusné věci. Chápu, že tím autorka chtěla vykreslit atmosféru, ale něco si mohla odpustit. A taky jsem se pěkně naštvala při záležitosti s matkou. Čekala jsem něco mnohem drsnějšího a originálnějšího a ono to bylo prostě takové plané, jestli víte, jak to myslím?

Takže Překroč svůj stín je kniha plná nadávek, sprostých narážek a hnusných věcí, ale je to kniha, která jako by měla skutečný příběh a postavy. Kniha určitě stojí za ten čas, který člověk stráví při četbě.

frukeška
17.07.2014 5 z 5

Nemůžu hodnotit jinak, než 5*.
Ten příběh je dokonalý a obě hlavní postavy taky :) To jak je život svedl dohromady bylo prostě úžasné :)

anibeni
13.07.2014 5 z 5

Člověk by čekal slaďárnu, ale tato kniha nabízí daleko víc než jen to... Příběh o dvou "osamělých" mladých lidech, kteří touží po tom žít naprosto "normální" život... Bohužel, s jejich minulostí jím není dáno... Velmi emotivní čtení je doplněno romantickým jiskřením mezi oběma postavami... tato kniha určitě stojí za přečtení..

Tina 243
06.07.2014 5 z 5

Tato kniha byla taková dost emotivní to jak se Echo vyrovnává a snaží se zjistit pravdu - vzpomenout si. Noah, který se taky vyrovnává po svém s problémy a jak si k sobě hledají cestu. Myslím že tahle kniha stojí za přečtení.

malazluta
01.07.2014 4 z 5

Velmi zajímavý příběh dvou hrdinů, kteří to nemají v životě zrovna jednoduché. To s čím se potýkají - jak on, tak i ona - dávají knížce další rozměr, neboť se v obou případech jedná o zásadní a vážné téma. Tento strhující příběh stojí určitě za přečtení.